0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تداوم افزایش قیمت تیرآهن کشورهای اروپایی

قیمت تیرآهن تولیدی کشورهای اروپایی در حال حاضر روند صعودی را در پیش گرفته است که علت این امر افزایش مصرف این کالا و نیز زمان فرآوری طولانی آن می باشد. طی روزهای اخیر میزان تقاضا برای تیرآهن در کشورهای اروپایی افزایش یافته و با توجه به زمان فرآوری بالای این محصول کارخانجات می توانند قیمت های پیشنهادی خود را به میزان بیشتری افزایش دهند.

 قیمت تیرآهن از ارزیابی متال بولتن در شمال اروپا طی هفته جاری به میزان ۵ یورو به ازای هر تن افزایش یافته است و قیمت تیرآهن در این مناطق به میزان ۵۹۰-۵۶۰ یورو (۷۰۷-۶۷۱ دلار) به ازای هر تن رسیده است. این در حالی است که قیمت تیرآهن تولیدی این مناطق طی هفته گذشته به میزان ۵۸۵-۵۶۰ یورو به ازای هر تن بوده است. هم چنین قیمت تیرآهن در جنوب اروپا نیز طی هفته جاری به میزان ۱۰ یورو به ازای هر تن افزایش یافته است و به قیمت ۶۰۰-۵۷۰ یورو به ازای هر تن رسیده است.

قیمت تیرآهن طی هفته گذشته در این مناطق به میزان ۵۹۰-۵۷۰ یورو به ازای هر تن بوده است. برخی از شواهد حاکی از آن است که قیمت تیرآهن پیشنهادی کارخانجات برخی کشورهای اروپایی ممکن است به میزان ۶۰۰ یورو به ازای هر تن نیز اعلام گردد. یکی از عوامل تاثیرگذار بر افزایش قیمت تیرآهن پیشنهادی از سوی تولیدکنندگان این محصول افزایش هزینه های الکترودهای گرافیتی می باشد که از آن ها در کوره های قوس الکتریکی برای تولید محصولات فولادی استفاده می گردد. به طور کلی شنیده شده است که افزایش قیمت الکترودهای گرافیتی ممکن است حدودا به میزان ۱۰-۵ یورو به ازای هر تن بر قیمت تیرآهن این مناطق تاثیرگذار باشد. هیچ یک از تولیدکنندگان محصولات فولادی مجبور نیستند که به علت کمبود الکترود گرافیتی میزان تولید محصولات خود را کاهش دهند با این حال آن ها می توانند قیمت محصولات تولیدی خود از قبیل قیمت تیرآهن را افزایش دهند.

در حال حاضر قیمت الکترود گرافیتی در کشور ترکیه به میزان ۳۵۰۰۰-۳۰۰۰۰ دلار به ازای هر تن بوده این در حالی است که قیمت این محصول در شش ماه قبل از آن به میزان ۲۰۰۰ دلار به ازای هر تن بوده است. بنابراین افزایش قیمت این الکترودها تاثیر به سزایی بر افزایش قیمت میلگرد در کشورهای اروپایی داشته است. با این حال افزایش قیمت تیرآهن سبب افزایش فعالیت خرید در این مناطق نیز گشته است.

قیمت تیر آهن روز

افزایش قیمت میلگرد در کشور مصر به دنبال تضعیف بازار شمش وارداتی

خرید میلگرد در بازار داخلی کشور مصر طی هفته جاری در حال افزایش می باشد و کارخانجات تولید فولاد این کشور قیمت های پیشنهادی خود را افزایش داده اند. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور مصر به میزان ۶۷۷-۶۶۲ دلار به ازای هر تن (شامل ۱۴ درصد مالیات بر ارزش افزوده) بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. ارزیابی ها منعکس کننده آخرین پیشنهادات شنیده شده برای خرید میلگرد در بازار داخلی این کشور می باشد. قیمت میلگرد پیشنهادی کارخانه El Marakby مصر به میزان ۱۱۷۰۰ پوند، کارخانه Ezz Steel به میزان ۱۱۷۵۵ پوند، کارخانه تولید فولاد Beshay به میزان ۱۱۹۷۰ پوند و هم چنین قیمت میلگرد در سایر کارخانجات نیز به میزان ۱۱۹۵۰ پوند بوده است.

 خرید میلگرد توسط مشتریان هنوز مشخص نمی باشد و این پیشنهادات توسط خریداران مورد قبول واقع شود چراکه عید سال نو مسلمانان مصر در روز پنج شنبه هفته جاری آغاز خواهد شد و بازار نیز تحت تاثیر آن قرار خواهد گرفت. هم چنین به گفته منابع خبری قیمت شمش وارداتی این کشور نیز طی هفته جاری افت کرده است که علت این امر بازار ضعیف کشور چین و نیز ثبات قیمت آهن و قراضه آهنی بوده است. برخی پیشنهادات برای قیمت شمش وارداتی به مصر به میزان ۵۵۵-۵۴۵ دلار به ازای هر تن طی هفته جاری شنیده شده است که نسبت به قیمت ۵۶۰-۵۵۰ دلار به ازای هر تن شنیده شده طی هفته گذشته کاهش یافته است. به طور کلی بازار فولاد این کشور طی هفته جاری نسبتا آرام بوده است.

به نظر می رسد پیشنهادات خرید میلگرد به میزان ۵ دلار به ازای هر تن طی هفته جاری کاهش یابد و به نظر می رسد که طی روزهای آتی شاهد بازار آرام تری نیز باشیم. به گفته برخی تاجران این کشور ممکن است قیمت شمش وارداتی از کشورهای مستقل اتحادیه ای که بزرگ ترین تامین کننده شمش کشور مصر می باشد، طی هفته های آینده به میزان ۵۰۰ دلار به ازای هر تن برسد در حالی که قیمت پیشنهادی برای این محصول طی هفته های گذشته به میزان ۵۳۰-۵۲۰ دلار به ازای هر تن بوده است. طی هفته های قبل محموله های زیادی از شمش وارداتی توسط تاجران خریداری شده است که در حال حاضر آن ها می توانند برای کسب سود بیشتر آن ها را به قیمت بیشتری به فروش برسانند.

کاهش قیمت شمش وارداتی به این کشور تاثیر مستقیمی بر قیمت میلگرد در بازار داخلی خواهد داشت. به گفته منابع خبری دولت مصر در نظر دارد کنترل خود بر قیمت میلگرد در بازار داخلی را کاهش داده و عوارض مالیاتی برای واردات میلگرد از کشورهای ترکیه، اوکراین و چین را قطع کند.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0
سوالات و نظرات کاربران
نمایش موافق ترین ها
  0
  سوالات و نظرات کاربران
  اختیاری
  اشتراک گذاری