0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

تداوم افزایش قیمت تیرآهن کشورهای اروپایی

قیمت تیرآهن تولیدی کشورهای اروپایی در حال حاضر روند صعودی را در پیش گرفته است که علت این امر افزایش مصرف این کالا و نیز زمان فرآوری طولانی آن می باشد. طی روزهای اخیر میزان تقاضا برای تیرآهن در کشورهای اروپایی افزایش یافته و با توجه به زمان فرآوری بالای این محصول کارخانجات می توانند قیمت های پیشنهادی خود را به میزان بیشتری افزایش دهند.

 قیمت تیرآهن از ارزیابی متال بولتن در شمال اروپا طی هفته جاری به میزان 5 یورو به ازای هر تن افزایش یافته است و قیمت تیرآهن در این مناطق به میزان 590-560 یورو (707-671 دلار) به ازای هر تن رسیده است. این در حالی است که قیمت تیرآهن تولیدی این مناطق طی هفته گذشته به میزان 585-560 یورو به ازای هر تن بوده است. هم چنین قیمت تیرآهن در جنوب اروپا نیز طی هفته جاری به میزان 10 یورو به ازای هر تن افزایش یافته است و به قیمت 600-570 یورو به ازای هر تن رسیده است.

قیمت تیرآهن طی هفته گذشته در این مناطق به میزان 590-570 یورو به ازای هر تن بوده است. برخی از شواهد حاکی از آن است که قیمت تیرآهن پیشنهادی کارخانجات برخی کشورهای اروپایی ممکن است به میزان 600 یورو به ازای هر تن نیز اعلام گردد. یکی از عوامل تاثیرگذار بر افزایش قیمت تیرآهن پیشنهادی از سوی تولیدکنندگان این محصول افزایش هزینه های الکترودهای گرافیتی می باشد که از آن ها در کوره های قوس الکتریکی برای تولید محصولات فولادی استفاده می گردد. به طور کلی شنیده شده است که افزایش قیمت الکترودهای گرافیتی ممکن است حدودا به میزان 10-5 یورو به ازای هر تن بر قیمت تیرآهن این مناطق تاثیرگذار باشد. هیچ یک از تولیدکنندگان محصولات فولادی مجبور نیستند که به علت کمبود الکترود گرافیتی میزان تولید محصولات خود را کاهش دهند با این حال آن ها می توانند قیمت محصولات تولیدی خود از قبیل قیمت تیرآهن را افزایش دهند.

در حال حاضر قیمت الکترود گرافیتی در کشور ترکیه به میزان 35000-30000 دلار به ازای هر تن بوده این در حالی است که قیمت این محصول در شش ماه قبل از آن به میزان 2000 دلار به ازای هر تن بوده است. بنابراین افزایش قیمت این الکترودها تاثیر به سزایی بر افزایش قیمت میلگرد در کشورهای اروپایی داشته است. با این حال افزایش قیمت تیرآهن سبب افزایش فعالیت خرید در این مناطق نیز گشته است.

قیمت تیر آهن روز

افزایش قیمت میلگرد در کشور مصر به دنبال تضعیف بازار شمش وارداتی

خرید میلگرد در بازار داخلی کشور مصر طی هفته جاری در حال افزایش می باشد و کارخانجات تولید فولاد این کشور قیمت های پیشنهادی خود را افزایش داده اند. ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار داخلی کشور مصر به میزان 677-662 دلار به ازای هر تن (شامل 14 درصد مالیات بر ارزش افزوده) بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. ارزیابی ها منعکس کننده آخرین پیشنهادات شنیده شده برای خرید میلگرد در بازار داخلی این کشور می باشد. قیمت میلگرد پیشنهادی کارخانه El Marakby مصر به میزان 11700 پوند، کارخانه Ezz Steel به میزان 11755 پوند، کارخانه تولید فولاد Beshay به میزان 11970 پوند و هم چنین قیمت میلگرد در سایر کارخانجات نیز به میزان 11950 پوند بوده است.

 خرید میلگرد توسط مشتریان هنوز مشخص نمی باشد و این پیشنهادات توسط خریداران مورد قبول واقع شود چراکه عید سال نو مسلمانان مصر در روز پنج شنبه هفته جاری آغاز خواهد شد و بازار نیز تحت تاثیر آن قرار خواهد گرفت. هم چنین به گفته منابع خبری قیمت شمش وارداتی این کشور نیز طی هفته جاری افت کرده است که علت این امر بازار ضعیف کشور چین و نیز ثبات قیمت آهن و قراضه آهنی بوده است. برخی پیشنهادات برای قیمت شمش وارداتی به مصر به میزان 555-545 دلار به ازای هر تن طی هفته جاری شنیده شده است که نسبت به قیمت 560-550 دلار به ازای هر تن شنیده شده طی هفته گذشته کاهش یافته است. به طور کلی بازار فولاد این کشور طی هفته جاری نسبتا آرام بوده است.

به نظر می رسد پیشنهادات خرید میلگرد به میزان 5 دلار به ازای هر تن طی هفته جاری کاهش یابد و به نظر می رسد که طی روزهای آتی شاهد بازار آرام تری نیز باشیم. به گفته برخی تاجران این کشور ممکن است قیمت شمش وارداتی از کشورهای مستقل اتحادیه ای که بزرگ ترین تامین کننده شمش کشور مصر می باشد، طی هفته های آینده به میزان 500 دلار به ازای هر تن برسد در حالی که قیمت پیشنهادی برای این محصول طی هفته های گذشته به میزان 530-520 دلار به ازای هر تن بوده است. طی هفته های قبل محموله های زیادی از شمش وارداتی توسط تاجران خریداری شده است که در حال حاضر آن ها می توانند برای کسب سود بیشتر آن ها را به قیمت بیشتری به فروش برسانند.

کاهش قیمت شمش وارداتی به این کشور تاثیر مستقیمی بر قیمت میلگرد در بازار داخلی خواهد داشت. به گفته منابع خبری دولت مصر در نظر دارد کنترل خود بر قیمت میلگرد در بازار داخلی را کاهش داده و عوارض مالیاتی برای واردات میلگرد از کشورهای ترکیه، اوکراین و چین را قطع کند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0