4/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

کاربرد های کم نظیر ساندویچ پانل و انواع آن

ساختار ساندویچ پانل در حقیقت سبک و مرکب می باشد که در میان یک لایه عایق قرار دارد و از دو طرف توسط دو لایه محصور شده است. البته لازم به ذکر است که عایق استفاده شده در ساندویچ پانل باید بسیار نرم و سبک باشد و علاوه بر این، از خواص فیزیکی خاصی نیز برخوردار باشد. در مورد نحوه به کارگیری این محصول باید گفت که ساندویچ پانل ها به دو دسته سقفی و دیواری تقسیم بندی می شوند و از این حیث می توان از آن ها به جای دیوار ها و همچنین تیغه های آجری و سفالی استفاده کرد، چرا که تجربه نسان داده است که جایگزین بسیار خوبی در این موارد می باشد.

در این مقاله تنها به چند مورد از کاربرد های فراوان ساندویچ پانل اشاره خواهیم کرد. از این محصول می توان در ساخت انواع صنایع سرمایشی و سردخانه ها، دفاتری که به صورت کارگاهی هستند، سرویس های بهداشتی و همین طور درمانگاه های صحرایی، تعمیرگاه های سیار بین جاده ای، و نمازخانه های سر راهی استفاده کرد و علاوه بر این، در انواع محیط های آموزشی، برای ساخت دکه های مربوط به پست های نگهبانی، در کلیه ویلا های یک یا دو طبقه- برای ساخت واحد های امداد و نجات در مواقع بحرانی، برای تولید انواع سوله، کانکس ها، و به علاوه برای پوشش دیوار و سقف سالن های تولید از آن بهره جست.

انواع ساندویچ پانل

البته ناگفته نماند که بهره گیری از ساندویچ پانل کاربرد های بسیار زیاد دیگری هم دارد که اگر بخواهیم در اینجا آن ها را نام ببریم بحث به درازا خواهد کشید و از حوصله مخاطب هم خارج است. در ادامه به توضیحات بیش تری در مورد انواع این محصول می پردازیم. تنوع ساندویچ پانل ها بالاست و هر کدام اسم به خصوص خودشان را دارند، برای مثال پلی یورتان ، سقفی ، دیواری ، و سردخانه ای از انواع آن می باشد.

علاوه بر این، ورق استفاده شده در ساخت این محصول ممکن است ورق گالوانیزه ، ورق دو رو فویل ، ورق آلومینیوم ، یک رو فویل آلوزینگ و یا یا یک رو ورق باشد که گوناگونی این پانل ها به مشتری این اجازه را می دهد که متناسب با نیاز خود خرید کند. همچنین این نکته باید در نظر گرفته شود که ورق تاثیر عمده ای در بحث کیفیت و طول دوام و مدت عمر ساندویچ پانل دارد .

ویژگی های ساندویچ پانل سقفی

ضخامت ساندویچ پانل سقفی بین ۴ تا ٢٠ سانتی متر است که با بهره گیری از بهترین مواد اولیه، تکنولوژی پیشرفته و با دانش پرسنل متخصص، تولید می شود. این نوع در برابر رشد قارچ ها و گیاهان مقاومت خوبی دارد و چون بی بود است امکان زندگی حشرات را در داخل فوم فراهم نمی کند.

به علاوه، این نوع پانل از بهترین نوع پوشش به کار گرفته شده برای سقف مجتمع های صنعتی به شمار می آید. علاوه بر این، ضریب هدایت حرارتی این نوع پانل بسیار پایین بوده و از بهترین عایق های صنعتی به منظوری پوشش سقف شناخته شده است. به طور کلی عرض سقفی در حدود ۱/۰۸ متر است و از نظر زیبایی و کارایی خریداران را راضی نگه می دارد.

ساندویچ پانل دیواری :

همان طور که از نام این محصول پیداست، ساندویچ پانل دیواری به منظور پوشش دیوار استفاده می شود و بهترین نوع فوم قابل استفاده در ساندویچ پانل دیواری نیز فوم پلی اورتان می باشد. همچنین ساندویچ پانل دیواری دارای عرضی معادل ۱/۱۴ متر می باشد که کار طراحی فضا های مختلف را ساده تر می کند. ضخامت این محصول نیز بین ۴ تا ۲۰ سانتی متر می باشد.

4/5
1رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0