0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات قیمت ورق آجدار به نسبت تقاضا در بازار

قیمت ورق آجدار پس از کسب موفقیت های بسیار در سال ۲۰۱۷، منابع تولید کننده ی چینی تقاضای قوی تری برای محصولات فولادی از جمله ورق آجدار را برای سال ۲۰۱۸ پیش بینی می کنند . در سال ۲۰۱۷ تولید کننده ی چینی سود حاصل از فروش این مواد را به میزان ۱۸۷۰٫۰۵ میلیون ثابت نگه داشته بود که تا سال بعد ۶٫۳ درصد افزایش پیدا کرد . با این حال ، طبق اطلاعات دریافت شده از شرکت های مالی ، طی دوره ی بازبینی این کارخانه برای بازگشت به سود ۱۶۶٫۷۵ میلیون در برابر نرخ سود ۱۳۵٫۴۸ میلیون در سال ۲۰۱۶ ، مدیریت شده است .

نتایج بیش تر عمدتا قابل استناد به حجم بزرگ تری از فروش این محصولات و قیمت ورق آجدار بالاتر از محصولات فولادی مختلف می باشد . تغییر وضع مثبت در مورد تقاضا برای خرید محصولات فولادی بلند از سوی پروژه های بزرگ زیر سازی داخلی که قبلا بخش اصلی بازار را برای تولید کنندگان تشکیل می داد ، پیش بینی شده است و قرار است در سال ۲۰۱۸ حمایت هایی برای این کارخانه به عمل آید . بخش فولاد چین برای مدت ۳ سال ، با نفوذ واردات ارزان قیمت از چین ، رو به رو بوده است که تولید کنندگان محلی را نگران کرده است .

تاثیر تکنولوژی بر قیمت ها

علی رغم این بحران ، کارخانه ی مطرح چین شروع به نشان دادن نشانه های بهبود کرد . همان طور که نشریه ی متال اکسپرت پیش از این گزارش کرده بود ، این کارخانه برای کاهش هزینه های تولید و افزایش سود دهی برنامه ریزی هایی را صورت داده است . در بیانیه ی رسمی کارخانه آمده است که : عامل اصلی موفقیت این کارخانه و قیمت ورق آجدار آن در بهبود سریع اوضاع ، استفاده از تکنولوژی های مختلف است که به ما اجازه می دهد تا با ساختار حاوی هزینه های کم عمل کنیم .

تکنولوژی دوجانبه ی ما مزیت کم هزینه تر بودن همراه با انعطاف پذیری برای تنظیم منابع مواد خام و ذخیره ی انرژی در بخش تولید را برای ما فراهم کرده است . این نکته هم قابل ذکر است که طبق SEAISI ظاهرا مصرف محصولات فولادی بلند در چین تا ۱۸ درصد معادل ۵٫۶ میلیون تن در سال ۲۰۱۷ و سال بعد از آن افزایش یافته است . از سوی دیگر ، شرکت کنندگان در بازار انتظار دارند که بهبود بیش تری در این بخش و رشد در میزان مصرف این محصولات در سال ۲۰۱۸  اتفاق بیفتد .

ورق سیاه اصفهان

افزایش سرمایه گذاری کارخانه های فولادی در سال ۲۰۱۸ با وجود زیان های وارده در سال ۲۰۱۷

کارخانه فولادی افزایش شدید سرمایه گذاری خود برای تولید محصولات فولادی ۲۰۱۸ را ثبت کرده است . قیمت ورق آجدار و سرمایه گذاری های انجام شده در طول سال بسیار قابل توجه بوده است . در عین حال ، سود عملیاتی شرکت هم به طور چشمگیری افزایش یافته و به افزایش حجم فروش منجر شد .

همان طور که پیش تر از این نشریه ی متال اکسپرت برآورد کرده بود ، طی دوره مورد بررسی ، کارخانه فولادی چینی تقریبا ۶ برابر افزایش سود خالص را که مربوط به سرمایه گذاری است ، ثبت کرده است . سرمايه گذاري این کارخانه در سال ۲۰۱۷ با توجه به اطلاعات دریافت شده به ۹۲٫۹ ميليون دلار رسيده است . از طرفی زیان حاصل از مبادلات ارزی در میان ارزیابی دارایی ها و بدهی ها در ارز خارجی ، بیش تر شده است و به میزان ۳۸٫۵٪ درصد معادل ۸۷٫۲ میلیون دلار رسیده ، در حالی که میزان سود عملا بدون تغییر باقی مانده است که به مبلغ ۲۱٫۵ میلیون دلار می باشد .

افزایش سود کارخانجات چین

طبق گزارشات یک شرکت مالی ، سود عملیاتی کارخانه فولادی چین به میزان ۱۳۶٫۵ میلیون دلار معادل ۳۶٫۸ میلیون دلار می باشد ، که با افزایش فروش ، ۶۵٫۳ درصد نسبت به سال قبل ، بیش تر شده است .

از نظر هزینه هم ، حمل و نقل این مواد به بازار محلی در حدود ۲٪ افزایش پیدا کرده است . علاوه بر این ، این شرکت با توجه به تمرکز خود بر سودآوری ، توانست قیمت ورق آجدار با میزان ۴٫۷٪ از محصولات فولادی خود را با سود خالص به فروش برساند . با فروش این مواد در بازار داخلی ، درآمد حاصل از آن تا ۲ درصد افزایش یافت . از لحاظ حجم هم،  فروش به دلیل افزایش بیش تر تولیدات ، تا میزان ۶٫۷٪ درصد افزایش یافت .

علاوه بر این، فروش محموله های ورق آجدار به ترتیب ۹۲٫۷٪ معادل ۳۷۵٫۲۵۴ تن و ۸۰٪ درصد معادل ۲۳۶،۹۰۲ تن افزایش پیدا کرد .

کارخانجات ترکیه و نوسانات قیمت ورق آجدار

قیمت ورق آجدار در بازار ترکیه در حال افزایش است . در این راستا بزرگ ترین سازنده ی ورق آجدار این کشور که قیمت ورق آجدار خود را بر حسب لیره تعیین می کند ، به افزایش قیمت این محصول می پردازد تا اثر نوسانات ارز را جبران کند . در نتیجه ، ورق ارائه شده از کارخانه ترکیه ، از ابتدای هفته ی جاری به میزان ۳۰ دلار در هر تن ثابت باقی مانده است .

قیمت ورق آجدار کارخانه های معتبر  نیز به ترتیب در حدود ۱،۸۸۰ TRS  در هر تن اعلام شده است . تولید کننده ی محصولات فولادی ترکیه قیمت ورق تولیدی خود را افزایش داده است تا نوسانات نرخ ارزهای دیگر را جبران کند . با این حال ، قیمت ورق آجدار عرضه کننده ها بر حسب دلار آمریکا تا میزان ۵ دلار در هر تن افزایش یافت و به ترتیب به مبلغ ۴۳۲ دلار در هر تن  EXW و ۴۳۶ دلار به ازای هر تن رسید .

با کاهش نرخ لیره در روز دوشنبه ، ارزش لیره در حال حاضر به سطح فعلی رسیده است . با این اوصاف ، محدوده ی قیمت ورق آجدار در بازار داخلی ، بر حسب دلار آمریکا به میزان متوسطی که دیده می شود ، افزایش یافت و این امر هم به قیمت های پیشنهادی کارخانه برای صادرات ورق مربوط می شود .

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری