0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات قیمت خرید میلگرد کشورهای حوزه خلیج فارس

قیمت خرید میلگرد در امارات متحده عربی و عربستان سعودی، در خلال 7 روز گذشته ضعیف بود، اما بنا بر شنیده های متال بولتن، به دلیل پیشنهادات ارایه شده با قیمت خرید میلگرد بالاتر، نرخ ها افزایش یافته است. بنا بر گزارش برخی منابع به متال بولتن، نرخ بیلت وارداتی روز سه شنبه، 5 دسامبر در امارات متحده عربی ثابت و بدون هرگونه پیش خرید مهمی شنیده شد.

کارخانجات ایران بیلت تولیدی خود را با نرخ 485 الی 505 دلار به ازای هر تن بصورت cfr [تحویل در بندر خریدار] به امارات متحده عربی پیشنهاد دادند. (تقریبا معادل با کیلویی 2030 الی 2110 تومان با دلار 4180 تومانی) تولیدکننده ای در یکی از کشورهای شورای همکاری خلیج فارس (GCC)، شمش تولیدی خود را به امارات متحده عربی با نرخ 480 دلار به ازای هر تن بصورت cfr پیشنهاد داد.

ارزیابی نرخ هفتگی متال بولتن در خصوص بیلت وارداتی امارات متحده عربی در تاریخ 5 دسامبر 485 الی 490 دلار به ازای هر تن cfr بود که نسبت به هفته گذشته ثابت بوده است. بیلت در بازار داخلی چین با نرخ 3970 یوان ( 600 دلار) به ازای هر تن معامله شد. این نرخ همراه با (17 درصد) مالیات ارزش افزوده است. (512 دلار به ازای هر تن بدون VAT)

كاهش قيمت ميلگرد و كلاف گرم در بورس شانگهاي

به گزارش منابع خبری امروز 6 دسامبر كلاف گرم و قیمت خرید میلگرد در بورس شانگهاي در روند كاهشي قرار گرفته است و هر كدام بيش از 3 درصد افت قیمت خرید میلگرد داشته اند. افت قيمت فولاد آتي منجر به نزولي شدن سنگ آهن در بورس داليان شده است. با اين وجود به گفته تحليل گر CRU در پكن به رغم شرايط فصلي نامساعد تقاضاي فولاد در چين مطلوب است و فعاليت هاي  ساخت و ساز در شرق و جنوب چين همچنان قوي است.

همراه شدن اين تقاضاي مطلوب با كاهش توليد در 28 شهر شمالي چين و احتمال كاهش بيشتر توليد در ماه دسامبر باعث شده كارشناسان همچنان شرايط رو به رشدي را براي بازار پيش بيني كنند. ذخاير ميلگرد در انبارهاي تجار چين  تا 1 دسامبر به 3.03 ميليون تن رسيد كه پايين ترين مقدار از سال 2011 تا كنون مي باشد.انتظار مي رود با كاهش بيشتر توليد در ماه دسامبر موجودي انبارها باز هم كاهش يابد.

قیمت میلگرد اصفهان

افزايش تند قيمت بيلت CIS

با در نظر گرفتن افزايش قيمت قراضه تركيه و روند مثبت بازار، صادر كنندگان بيلت CIS قيمتهاي فروش خود را به طور محسوسي افزايش دادند. به علاوه انتظار مي رود روند افزايش قيمت بيلت همچنان ادامه يابد و بر قیمت خرید میلگرد تاثیر گذارد. به گزارش متال اكسپرت بيلت CIS به 490 تا 500 دلار FOB درياي سياه-درياي Azov رسيد در حالي كه يك هفته قبل 480 تا 485 دلار FOB بود.

سهميه هاي ماه ژانويه در بازار در حال فروش است و بر اساس گزارشهاي قبلي متال اكسپرت برخي از خريداران حد بالاي محدوده قيمتي را نيز پذيرفته اند اما بيشتر مشتريان چنين قيمتهايي را خيلي زياد مي دانند. لازم به ذكر است محموله اي از بيلت اوكراين توليد ماه دسامبر در اواخر هفته قبل به قيمت 480 دلار FOB درياي Azov به فروش رسيد.

با مثبت بودن روند بازار توليد كننده هاي CIS افزايش بيشتر قيمت خرید میلگرد و بیلت را در آينده نزديك هدف گرفته اند.شايان ذكر است بيلت صادراتي ايران  نيز در آخرين معاملات به 480 تا 485 دلار FOB رسيد و صادر كننده هاي ايران قصد دارند قيمت خود را 5 تا 10 دلار ديگر افزايش  دهند در هفته جاري قيمت بيلت كماكان به روند صعودي خود ادامه ميدهد، كه دليل آن قيمت بالاي قراضه و همچنين پايين بودن سطح محموله ها دربازار  ارزيابي گرديده است

در خلال هفته جاري تامين كنندگان جهاني بيلت با نگاهي بر افزايش تقاضا و قيمت قراضه، پيشنهاد قيمت خود را به طور ميانگين USD 5-10/MT افزايش دادند. تامين كنندگان بيلت در منطقه CIS در هفته جاري قيمت خود را حدود ١٠$ افزايش دادند، قيمت ارائه شده ‏صادركنندگان هندي نيز در هفته جاري از ارائه پيشنهاد قيمت بدليل تقاضاي بازار داخلي خودداري كردند، ولي آنچه به نظر ميرسد تمايلي به ارائه قيمت كمتر از 475-480/MT FOB نخواهند داشت.

پیشنهادات قیمت میلگرد جهانی

برخي از پيشنهادهاي قيمت ارائه شده هفته جاري به شرح زير بوده است

 • تركها در بازار قراضه فعال هستند و نياز ماه ژانويه خود را خريداري مي كنند.
 • در آخرين خريدهاي قراضه سنگين كه تركها از حوزه بالتيك انجام داده اند محموله هايي به قيمت 343.5 دلار CFR  به ثبت رسيده است. و آخرين معاملات قراضه تميز از اين مبادئ  به 353.5 دلار CFR رسيد.
 • در آخرين ارزيابي هاي متال بولتن در 6 دسامبر  شاخص قراضه وارداتي از آمريكا350.17 و شاخص قراضه وارداتي از اروپا 340.46 دلار رسيده است.
 • به دليل فرا رسيدن فصل زمستان جمع آوري قراضه كاهش يافته است و با كاهش عرضه در بازار باعث افزايش قيمت خرید میلگرد و شمش شده است.
 • از سوي ديگر فولادسازهاي تركيه اي نياز زيادي به قراضه براي ماه ژانويه دارند و با كمبود آن در بازار مواجه هستند.
 • به اين ترتيب انتظار مي رود قيمت قراضه باز هم افزايش يافته و در خريد هاي بعدي تركها به بالاتر از 350دلار CFR برسد.

میلگرد مرکزآهن

موج بعدی افزایش قیمت فولاد از راه رسید.

با نزدیک شدن بهای قراضه وارداتی ترکیه به ۳۵۰ دلار به ازای هر تن بهای بیلت سی آی اس نیز وارد فاز افزایشی جدیدی شد. بنا بر اخبار رسیده ، پیشنهادات بیلت صادراتی این منطقه با حدود ۲۰ دلار افزایش به ۴۹۵ دلار به ازای هر تن رسیده است. منابع می گویند که تعداد محموله های تحویل ژانویه بسیار کم بوده و عرضه کنندگان شروع به فروش محصولات خود برای فوریه نموده اند.

با این حال، افزایش بالای بهای قراضه باعث شده تا حاشیه سود فولادسازان ترک کاهش یافته و به دلیل تعهدات بالایی که در بخش میلگرد خود دارند به واردات بیلت از منطقه سی آی اس روی آورند. همزمان با افزایش بهای قراضه و بیلت سی آی اس، ترکها نیز بهای خرید میلگرد خود را چه در بازار داخل و چه در بازار صادرات ۱۰ دلار به ازای هر تن افزایش داده اند.

به نظر می رسد موج جدید افزایش بهای فولاد این بار از سوی قراضه کلید خورده است. امروز نیز محموله دیگری از یک عرضه کننده کانادایی به بهای ۳۵۰ دلار به ازای هر تن سی اف آر در ترکیه معامله شده است که بالاترین قیمت از اواسط سپتامبر می باشد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0