0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قیمت ناودانی در بازار داخلی ایران

قیمت ناودانی کارخانه ی اسپیرال با سایز ۵ سانتی متر و وزن ٢٢ کیلوگرم در تاریخ یک شنبه یکم دی ٩۶ در حدود ٢٢۵٠ تومان اعلام شد. علاوه بر این، قیمت ناودانی ۵ با وزن ٢۴ نیز معادل ٢۴٩٠ تومان به فروش  رسید که نسبت به یکی دو روز گذشته ثابت باقی مانده است. قیمت ناودانی ١٢ با وزن ۶٠ کارخانه تبریز در حدود ٢٣٠٠ تومان بود و در حال حاضر نیز قیمت دیگر سایز های محصولات این کارخانه اعلام نمی شود و فروش بسته شده است.

به گفته ی کارشناسان این بسته شدن فروش به دلیل نوسانات نرخ ارز می باشد. اما پیش بینی می شود که به زودی اوضاع آرام تر شود. علاوه بر این، قیمت ناودانی ٧ کارخانه ی مشهد با وزن ٣٠ کیلوگرم در حدود ٢٢۶٠ تومان اعلام شد. قیمت این محصول نسبت به یک هفته قبل ثابت باقی مانده است. قیمت ناودانی ٨ با وزن ٣٣ کیلوگرم نیز معادل ٢٢۴٠ تومان خرید وفروش می شود.

با توجه به روند ثابت تقاضا در بازار انتظار می رود که طی یکی دو روز آینده نیز این روند ادامه پیدا کند. اما تحلیل گران می گویند: با توجه به نوسانات قیمت ارز و نیاز خریداران انتظار می رود که قیمت ناودانی کارخانه مشهد باز هم روند صعودی پیدا کند.

طبق اطلاعات ارائه شده، قیمت ناودانی ٨ با وزن ٣٠ تا ٣٧ در کارخانه اصفهان در تاریخ یک شنبه یکم دی ماه ٩۶ در حدود ٢٣٨٠ تومان به بازار عرضه شد. علاوه بر این، ناودانی ١٢ با وزن ۵٠ تا ۵٧ در کارخانه اصفهان با قیمتی معادل ٢٣٧٠ تومان اعلام شد که نسبت به پانزده روز گذشته بدون تغییر مانده است.

تولید کنندگان داخلی و مخالفت با واردات محصولات ناودانی به کشور

در پي گزارشات یکی از خبرگزاری ها که در روز گذشته منتشر شد، شایعاتی در مورد واردات ناودانی به کشور شنیده شده است و کارشناسان داخلی عقیده دارند که با توجه به وضع تعرفه‌ های جدید برای واردات محصولات فولادی و افزایش نرخ ارز، واردات ناودانی مقرون به صرفه نیست. آن ها می گویند: علاوه بر این، این بخش به هیچ وجه نیازی به واردات ندارد.

خرید نبشی و ناودانی

گفته می شود که کمیسیون‌ ها و جلسات ویژه ای برای بهبود وضعیت فعلی بازار برگزار شده است که امیدواریم اثرات این جلسات را در آینده ای نه چندان دور با ثبات قیمت ها مشاهده کنیم. با توجه به موضوع تعرفه واردات محصولات فولادی که اخیرا در مورد بعضی از محصولات کاهش یافته بود، در حال حاضر برای نبشی و ناودانی بحران تعرفه‌ای وجود ندارد و تعرفه‌های حال حاضر هم قابل دفاع است. کارشناسان می گویند: در حال حاضر قیمت ارز کمی بالا تر رفته است و با توجه به تعرفه‌های وضع شده، واردات ناودانی و کلا محصولاتی که در داخل کشور تولید می‌شود، مقرون به صرفه نمی باشد.

تاثیر نوسانات نرخ ارز

به گزارش یکی از منابع خبری در روز گذشته نيز طی گزارشي به بررسي تاثيرات بالا رفتن نرخ ارز بر بخش نبشی و ناودانی در بازار داخلی كشور پرداخته شد. برخي كارشناسان و تحلیل گران بازار معتقدند با اين كه كاهش تعرفه واردات در حال حاضر مشكل خاصی براي این صنعت ايجاد نمي كند اما با این حال ممكن است به مرور زمان اين شرايط دچار تغيير شود، بهتر است توليد كنندگان نبشی و ناودانی کشور با برنامه ريزي برای بالا بردن میزان بهره وري و كاهش قیمت تمام شده تولیدات، با حفظ كيفيت محصولات خود، آماده بروز چنين شرايطي باشند تا حتی الامكان بازار رقابتی خود را از دست ندهند.

با وجود این تفاسیر برخي ديگر از كارشناسان نیز كاهش تعرفه های واردات را در بلند مدت با تاثیرات مثبت ارزيابي می کنند و اعمال این وضع را موجب خوداتكايي هر چه بيش تر توليدكنندگان نبشی و ناودانی کشور و رقابت پذير شدن این محصولات ارزيابي مي كنند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0