0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش ناگهانی قیمت روی برای تولیدکنندگان ورق گالوانیزه چین مسئله مهمی نیست  

قیمت ورق گالوانیزه چین، یکی دیگر از انگیزه های قوی برای افزایش قیمت روی بود. فعالان بازار داخلی خاطر نشان کردند که با این حال، افزایش قیمت ورق گالوانیزه و روی بر فعالیت های داخلی خریداران تأثیری نخواهد گذاشت . در روز چهارشنبه، معامله روی در بورس لندن با 5.4٪ افزایش به سطح 3،119 دلار در هر تن رسید، که بالاتر از قیمت ماه اکتبر است. به طور طبیعی، افزایش قیمت روی بر قیمت ورق فولاد گالوانیزه در چین،تاثیر می گذارد.

لازم به ذکر است که چین بزرگترین مصرف کننده روی است و حدود 50 درصد از مصرف جهانی در این کشور می باشد. یک تولید کننده ورق گالوانیزه چین به متال اکسپرت گفت:” ما قیمت ورق گالوانیزه را به بالاترین سطح نگه می داریم. “اما اکثر فعالان بازار می گویند که سازندگان ورق گالوانیزه  کشور برنامه ای برای کاهش تولید ندارند زیرا قیمت بالاتر تاثیر منفی بر تقاضا ندارد. یک تاجر بزرگ چینی به متال اکسپرت خاطر نشان کرد: “این افزایش قیمت روی برای تولید کنندگان ورق گالوانیزه  مسئله مهمی نیست.

چون قیمت ورق گالوانیزه نیز افزایش خواهد یافت . اما تقاضا بد نیست.” وی همچنین افزود که خریداران پیش از این با افزایش قیمت ورق گالوانیزه مواجه شده اند. یکی دیگر از معامله گران گفت : “تولید کنندگان ورق گالوانیزه مطمئنا می توانند پیش از خرید روی پیشنهادات خود را ارائه دهند؛ که در اینصورت کاربران نهایی این تفاوت قیمت را خواهند پرداخت.

قیمت ورق گالوانیزه در چین طی 10 هفته متوالی به خاطر برخی از کمبودهای عرضه، موجودی کم معامله گران و سطوح بالای مصرف،به میزان افزایش 74 درصد (494 یوان در تن) در طول دوره افزایش یافته است.

افزایش قیمت ورق گالوانیزه تركيه و روند کُند معاملات

تولید کنندگان ترکیه قیمت ورق گالوانیزه داخلی و صادراتی را افزایش دادند. علاوه بر این، آنها موفق به ترکیب سطوح جدید در فروش شدند. اگر چه عرضه کنندگان هنوز در بازار داخلی سودآورتر هستند،اما شنیده می شود که چندین معامله در بازارهای خارجی نیز منعقد شده اند. فعالیت کلی کسب و کار در بخش ورق گالوانیزه ترکیه ممکن است به دلیل تعطیلات تا هفته آینده تا حدودی کاهش یابد، اما فعالان بازار به طور کلی انتظار ندارند که هیچ گونه بازنگری در قیمت گذاری ورق گالوانیزه صورت گیرد.

بیشتر کارخانه ها ورق گالوانیزه را به قیمت 540 تا 545 دلار به ازای هر تن FOB  در محموله ماه جاری ارائه دادند، که نسبت به هفته گذشته 520 تا 530 دلار در هر تن در FOB افزایش داشته است. متال اکسپرت می گوید که یک محموله کوچک با  10.000 تن ورق گالوانیزه به قطر با قیمت 540 دلار در هر تن FOB فروخته شد.

به علاوه گزارش شده که 10.000 تن ورق گالوانیزه با قیمت 530 دلار در هر تن FOB به یمن فروخته شده است. یک تولید کننده ورق گالوانیزه به متال اکسپرت اظهار داشت : “بسیاری از بازاریان قیمت ورق گالوانیزه را به مبلغ  540 دلار در هر تن FOB تایید نمی کنند. اروپا در تعطیلات است، بنابراین ما آن را آسان می گیریم.

قیمت ورق گالوانیزه

پیشنهادات قیمت ورق گالوانیزه کارخانجات

بعضی پیشنهادات قیمت ورق گالوانیزه را 10 تا 15 دلار در هر تن کمتر ارائه می دهند، اما ما در حال حاضر در موقعیت  تأیید قیمت ها نیستیم. ” قابل ذکر است که امروزه بعضی از تامین کنندگان به فروش داخلی ورق گالوانیزه به قیمت بیشتر از 540 دلار در هر تن FOB  مشتاق نیستند، اما برخی از پیشنهادات صادراتی به ارزش 550 دلار در هر تن در FOB به گوش می رسند.

قیمت های ورق گالوانیزه در ترکیه در حال حاضر در حدود 547 تا 559 دلار در هر تن (2.280 تا 2.330  TRY در هرتن) EXW که بسته به منطقه، از 10 تا 15 دلار در هر تن (30 تا 50 TRY در هر تن) در طول هفته افزایش داشته است. با وجود اینکه برخی از فعالیت های خریداران در حال کاهش است، فروش به اندازه کافی باقی می ماند و تولید کنندگان می توانند معاملات ورق گالوانیزه را در حدود قیمت 550 تا 555 دلار در هر تن EXW انجام دهند.

تقاضای محلی هفته آینده ممکن است تا حدی با توجه به تعطیلات آینده تضعیف شود. تولیدکنندگان با این وجود اطمینان دارند که در ابتدای ماه دسامبر، خریداران با درخواست های فعال باز خواهند گشت، زیرا تقاضای کاربر نهایی همچنان قوی است. قیمت هایی که به لیره هستند شامل 18٪ مالیات بر ارزش افزوده می شوند، پیشنهادات با دلار آمریکا  انجام نمی شوند. نرخ ارز 1 دلار = TRY 3.53 است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0