0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قیمت ورق گرم بازار داخلی اروپا تحت حمایت بازار وارداتی غیررقابتی این کشور

قیمت ورق گرم در بازار داخلی اروپا به علت فقدان رقابت مابین پیشنهادات وارداتی از سوی کشورهای اطراف، رو به بهبود می باشد. قیمت ورق پیشنهادی وارداتی از سوی کشور هند به کشورهای آسیا و ترکیه غیر قابل اجرا بوده است. به گفته منابع خبری قیمت ورق گرم پیشنهادی از سوی این کشور به سبب بالا بودن و نیز زمان فرآوری طولانی، مورد پذیرش سایر کشورها قرار نگرفته است. کارخانجات تولید فولاد داخلی اروپا و خریداران ورق فولادی، طی سه ماهه چهارم سال میزان فعالیت خرید بالایی داشته اند.

این در حالی است که در حال حاضر اکثریت پیش خریدهای ورق گرم وارداتی در آغاز سال آینده به دست مشتریان خواهد رسید. حداقل فاصله مابین قیمت محصولات وارداتی و قیمت محصولات در بازار داخلی بایستی برای ایجاد رقابت در بازار وارداتی، به میزان 30-20 یورو (36-24 دلار) به ازای هر تن باشد. این در حالی است که در حال حاضر در اروپا قیمت ورق گرم در بازار وارداتی و بازار داخلی تقریبا برابر بوده و همین امر سبب کاهش رقابت در بازار وارداتی گشته است. علاوه بر این، تعدادی از تامین کنندگان ورق گرم غیر اروپایی در حال حاضر در محدودیت به سر می برند چراکه عوارض ضد دامپینگ تعیین شده برای واردات ورق گرم از سوی کشورهای روسیه، اوکراین، برزیل و ایران به کشورهای اروپایی هم چنان نامعلوم می باشد. به گفته منابع خبری در حال حاضرکمیته دفاع از تجارت در اتحادیه اروپا پیشنهاد تعیین عوارض ضد دامپینگ برای واردات ورق گرم از سوی این چهار کشور را رد کرده است و در حال حاضر کمیسیون اروپا بایستی پیشنهاد خود را تا تاریخ 6 ماه اکتبر مجددا بررسی نماید.

نوسانات قیمت ورق گرم در شمال اروپا

 • قیمت ورق گرم در بازار داخلی شمال اروپا به میزان 540-520 یورو به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است. این ارزیابی ها منعکس کننده معاملات صورت گرفته و قیمت ورق گرم قابل اجرا در این مناطق بوده است. قیمت ورق گرم در معاملات رسمی صورت گرفته در مناطق اروپا حدودا به میزان 30-20 یورو به ازای هر تن بالاتر از ارزیابی های صورت گرفته بوده است. هم چنین ارزیابی ها برای قیمت ورق گرم وارداتی به شمال اروپا نیز به میزان 540-530 یورو به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 530-520 یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. این ارزیابی ها نیز از پیشنهادات شنیده شده در بازار وارداتی این مناطق منعکس گردیده است.

نوسانات قیمت ورق گرم در جنوب اروپا

 • قیمت ورق گرم در بازار داخلی اروپا به میزان 540-520 یورو به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته هم چنان ثابت باقی مانده است. این ارزیابی ها منعکس کننده قیمت های قابل اجرا و نیز معاملات صورت گرفته در این مناطق می باشد. هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق گرم وارداتی به جنوب اروپا نیز به میزان 550-540 یورو به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته حدودا به میزان 10 یورو به ازای هر تن افزایش یافته است. این ارزیابی ها عمدتا منعکس کننده قیمت ورق گرم در معاملات صورت گرفته مابین هند و ترکیه با کشورهای اروپایی بوده است. هم چنین برخی از تامین کنندگان ورق گرم غیر اروپایی نیز قیمت ورق گرم پیشنهادی خود را به میزان 560 یورو به ازای هر تن اعلام کرده اند.

نوسانات قیمت ورق گرم اروپای مرکزی

 • ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گرم در بازار داخلی اروپای مرکزی به میزان 530-520 یورو به ازای هر تن بوده که این قیمت نیز نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته بدون تغییر بوده است.

قیمت ورق سیاه

افزایش قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی اروپا

قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی اروپا طی هفته گذشته روند صعودی داشته است. به گفته منابع خبری علت این امر رکود در بازار وارداتی این کشور و نیز اقدامات ضد دامپینگ اخیر بوده که سبب کاهش رونق در بازار وارداتی ورق گالوانیزه شده که به موجب آن بازار محصولات فولادی داخل کشور رونق یافته و قیمت ورق گالوانیزه نیز در این بازار روند صعودی را در پیش گرفته است. به گفته منابع خبری، طی هفته جاری پیشنهادی برای ورق گرم وارداتی از سوی کشورهای آسیایی و هند به اروپا شنیده نشده است. پیشنهادات برای واردات ورق گرم از سوی سایر کشورها نیز کاهش یافته است چراکه اتحادیه اروپا اقدامات ضد دامپینگ اولیه را برای واردات ورق گالوانیزه از سوی کشور چین به میزان 5/28-2/17 درصد در ماه اوت سال جاری تعیین کرده و همین امر سبب کاهش میزان ورق گالوانیزه وارداتی به این مناطق گردیده است.

با این حال پیشنهاداتی برای ورق گالوانیزه وارداتی از سوی کشور چین شنیده شده است که تمامی مشتریان قادر به استفاده از آن نمی باشند. بنابراین وضعیت جدید در بازار وارداتی ورق گالوانیزه این کشور سبب رونق بازار داخلی گردیده است. با این حال مشتریان عجله ای برای خرید ورق گالوانیزه ندارند چراکه پیش خریدهای صورت گرفته برای این کالا در سال جاری زیاد بوده است و قبل از این مشتریان ورق گالوانیزه را با قیمت کم تری پیش خرید کرده اند. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی شمال اروپا به میزان 675-660 یورو به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 675-650 یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است.

با این حال معاملات رسمی صورت گرفته برای ورق گالوانیزه در این مناطق حداقل به میزان 15-10 یورو به ازای هر تن بالاتر از ارزیابی ها گزارش شده است. ارزیابی ها برای قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به این منطقه نیز به میزان 700-680 یورو به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت 680-660 یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. قیمت ورق گالوانیزه ارزیابی شده در بازار داخلی جنوب اروپا نیز به میزان 640-630 یورو به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت 640-620 یورو اعلام شده طی هفته گذشته اندکی افزایش یافته است. این ارزیابی ها منعکس کننده معاملات صورت گرفته در بازار داخلی این کشور می باشد. ارزیابی ها برای قیمت ورق گالوانیزه وارداتی نیز به میزان 680-660 یورو به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته روند صعودی داشته است.

 

خبرهای مرتبط:

نوسانات قیمت ورق فولادی کشور آمریکا,افزایش شدید قیمت ها در بازار وارداتی کشور ترکیه,بازار ورق فولادی ایران در هفته ای که گذشت,افزایش قیمت ورق گرم چین ۱۲ سپتامبر

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0