0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تحلیل قیمت ورق گالوانیزه هفته دوم دی ماه

قیمت ورق گالوانیزه در کارخانجات مختلف ایران طی هفته گذشته نوساناتی را تجربه کرده است در حالی که طی هفته جاری این نوسانات اندکی آرام تر گشته است. در حالی که طی روزهای جاری بازار ورق گالوانیزه نسبتا کم رونق و کساد می باشد و میزان تقاضا در این بخش نسبت به روزهای گذشته کاهش یافته است.

قیمت ورق گالوانیزه طی هفته گذشته هم چون سایر محصولات روند متفاوتی داشته است و قیمت این محصول در نخستین روز هفته گذشته برای ضخامت 38/0 به میزان 4080 تومان به ازای هر تن بوده است و در روز یک شنبه این میزان به 4085 تومان افزایش یافت. این در حالی است که اکثر محصولات در بازار داخلی روند نزولی داشته است.

با این حال پس از افزایش قیمت ورق گالوانیزه در روزهای ابتدایی هفته گذشته تا پایان هفته شاهد روند ثابت قیمت این محصول در بازار بودیم. پیش بینی ها طی هفته گذشته نشان دهنده رونق بازار طی هفته جاری بوده است که این پیش بینی ها در روز شنبه به وقوع پیوست. پیش بینی ها طی هفته گذشته نشان دهنده این بود که باید در انتظار موج افزایش قیمت این محصولات باشیم ولی این امر نیازمند بسترهایی بوده که بایستی محقق گردد. بسیاری از عوامل مورد نیاز هنوز محقق نگردیده است ولی با این حال هم چنان شاهد رشد قیمت ها با شروع هفته جاری بودیم.

عوامل موثر بر افت بازار ورق گالوانیزه

از عوامل موثر بر افت بازار طی هفته گذشته می توان به عوامل اجتماعی اشاره کرد که بر روند بازار اثر گذار بوده است. هم چنین طی هفته گذشته میزان تقاضا برای خرید ورق گالوانیزه افت داشته است و روند حمل و نقل نیز با مشکلاتی روبرو بوده است و این عوامل سبب کاهش میزان معاملات برای خرید این محصولات گشته است و در نهایت منجر به افت بازار و قیمت ورق گالوانیزه طی هفته گذشته گشته است. طی هفته جاری با برقراری آرامش در بازار امید است که قیمت ورق گالوانیزه و سایر محصولات بهبود یابد. بنابراین می توان انتظار داشت که میزان تقاضا برای خرید ورق گالوانیزه افزایش یابد.

هم چنین طی هفته جاری با افزایش قیمت دلار قیمت محصولات فولادی نیز طی هفته جاری افزایش خواهد یافت. در کارخانجات مختلف این روند متفاوت بوده است. قیمت ورق گالوانیزه فولاد برای سایز 50 طی هفته گذشته به میزان 3910 تومان بوده است که روند افزایشی داشته است. بنابراین قیمت ورق گالوانیزه فولاد چندان از روند بازار تبعیت نکرده است. هم چنین قیمت این محصول برای ضخامت 60 به میزان 3910 تومان گزارش شده بود. با این حال قیمت ورق گالوانیزه فولاد طی هفته جاری هم چون سایر محصولات افزایش یافته است.

ورق سیاه اصفهان

روند تغییرات محصولات فولادی تا حد زیادی تحت تاثیر قیمت شمش فولادی بوده است. قیمت شمش طی هفته گذشته روند نزولی داشته است که بر قیمت محصولات فولادی تاثیر داشته است. هم چنین در بازار صادراتی این محصول نیز شاهد نوساناتی بوده ایم. به گفته منابع خبری بنا بر اظهار نظر تجار چینی شمش تولیدی ایران، به خریدارانی در چین فروخته شده است اما اطلاعاتی از این معامله در دسترس نیست. شمش صادراتی ایران با نرخ 509 الی 510 دلار به ازای هر تن بصورت cfr ( تحویل در بندر خریدار) به امارات متحده عربی فروخته شده است.

قیمت ها تحت تاثیر بازار جهانی

( معادل با حدود 490 دلار به ازای هر تن فوب یا با دلار 4300 تومانی حدود کیلویی 2100 تومان ). شمش صادراتی ایران به امارات متحده عربی با نرخ 535 الی 540 دلار به ازای هر تن بصورت cfr پیشنهاد شده است. شمش صادراتی شورای همکاری خلیج فارس با نرخ 535 دلار به ازای هر تن بصورت cfr به امارات متحده عربی پیشنهاد شده است. هم چنین طی هفته گذشته در صدر پیشنهادات ارزان قیمت اسلب؛ پیشنهاد از ایران است که به نرخ 370 دلار به ازای هر تن فوب سقوط کرده است؛ این موضوع رقابت را برای تولیدکنندگان برزیلی به خصوص در آسیا، سخت تر خواهد کرد.

هم چنین در ماه می، بازار جهانی اسلب تحت فشار یک روند نزولی قیمت ذغال سنگ کک و سنگ آهن، و همچنین تضعیف بنیادی در بازار فولاد تخت، ناشی از قیمت پایین ورق سیاه (HRC) در چین قرار گرفت. علاوه بر این، رقابت در بازار بین المللی محصولات فولاد تخت، به دلیل افزایش حضور گسترده ایران در بازارهای بین‌المللی، در هفت ماهه ابتدایی سال جاری ایران از 21 مارس تا 22 اکتبر 2017؛ شدت پیدا کرده است. بر اساس اعلام انجمن تولید کننده فولاد ایران، حجم صادرات اسلب از این کشور بیش از سه برابر نسبت به مدت مشابه در سال گذشته به 1.72 میلیون تن افزایش پیدا کرده است.

قیمت ورق گالوانیزه در بازار صادراتی

به همین ترتیب، قیمت های صادراتی کشورهای مستقل مشترک المنافع در سه ماهه دوم سال 2017 روند نزولی را آغاز نموده است. بنابراین این تغییرات بر قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت ورق گالوانیزه تاثیرگذار بوده است. هم چنین قیمت ورق گالوانیزه هفت الماس نیز طی هفته گذشته روند نزولی داشته است و به میزان 3910 تومان برای ضخامت 4/0 گزارش شده است.

هم چنین برای ضخامت 5/0 قیمت ورق گالوانیزه هفت الماس به میزان 3790 تومان گزارش شده بود. این قیمت برای ضخامت 6/0 به میزان 3700 تومان گزارش شده است. قیمت ورق گالوانیزه قزاق نیز برای ضخامت 5/0 طی هفته گذشته به میزان 3765 تومان گزارش شده است. قیمت ورق گالوانیزه قزاق نیز هم چون سایر کارخانجات روند نزولی داشته است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0