0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش قیمت میلگرد وارداتی سنگاپور

قیمت میلگرد وارداتی کشور سنگاپور طی روزهای اخیر اصلاحات عمده ای را تجربه کرده است در حالی که قیمت میلگرد بازار وارداتی این روزها بسیار نامطمئن می باشد. به گفته منابع خبری کارخانجات تولید محصولات فولادی کشور چین طی پنج روز اخیر قیمت میلگرد صادراتی خود را به میزان دو برابر کاهش داده اند. فعالان بازار معتقدند که قیمت میلگرد پیشنهادی کشور چین در نهایت تحت تاثیر مقاومت خریداران قرار خواهد گرفت. این در حالی است که خرید میلگرد از میزان 570-565 دلار به ازای هر تن در نخستین روزهای هفته گذشته، به میزان 560-550 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. طی هفته گذشته میزان پیش فروش میلگرد در کشور چین به میزان زیادی تنزل یافته است که سبب کاهش شدیدی در قیمت شمش این کشور گشته است. این روند سبب ایجاد فشار بر فروشندگان میلگرد در کشور چین شده و آن ها مجبور شدند قیمت محصولات فولادی تمام کاری شده صادراتی به جنوب شرقی آسیا از جمله قیمت میلگرد  را به میزان 15-10 دلار به ازای هر تن کاهش دهد.

قیمت میلگرد وارداتی در ارزیابی متال بولتن به جنوب شرقی آسیا که اکثرا شامل ارزیابی قیمت میلگرد پیشنهادی از سوی کشور چین به سنگاپور بوده است، به میزان 560-550 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 25 ماه سپتامبر گزارش شده است که نسبت به قیمت 575-555 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته به میزان 15-5 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. هم چنین قیمت میلگرد پیشنهادی نیز طبق انتظارات خریداران سنگاپور اندکی کاهش یافته است. هم چنین نوسانات موجود در بازار متلاطم روزهای اخیر فولاد کشور چین سبب کاهش بیشتر قیمت میلگرد پیشنهادی این کشور گشته است. به گفته منابع خبری میزان معاملات میلگرد صورت گرفته با توجه به احتیاط خریداران کشور سنگاپور به علت برگزاری فستیوال نیمه پائیز، کاهش یافته است. با این حال مشخص نیست که کاهش قیمت میلگرد موقتی بوده و یا ادامه خواهد یافت. به گفته تاجران کشور سنگاپور، مشخص نیست که پس از بازگشت تولیدکنندگان میلگرد کشور چین از تعطیلات طولانی مدت این کشور در پائیز قیمت میلگرد پیشنهادی آن ها چه تغییراتی یابد.

خریداران میلگرد در سنگاپور به نظر می رسد تا ثبات قیمت ها منتظر بمانند. آن طور که مشخص است خریداران میلگرد در کشور سنگاپور قصد دارند تا پایان تعطیلات رسمی کشور چین اقدام به خرید میلگرد ننمایند. قیمت میلگرد پیشنهادی خریداران سنگاپور پیش از کاهش قیمت ها طی هفته گذشته به میزان 560 دلار به ازای هر تن بوده است. پیش بینی می شود که قیمت میلگرد پیشنهادی از سوی آن ها طی هفته های آتی به قیمتی پایین تر از 550 دلار به ازای هر تن کاهش یابد. برخی از فعالان بازار معتقدند که اصلاحات بزرگی در بازار فولاد جهانی در حال وقوع می باشد و کاهش قیمت میلگرد ممکن است طی هفته های آینده نیز ادامه یابد. با این حال برخی عقیده دارند که کاهش میزان موجودی میلگرد در بازار داخلی کشور چین و کاهش میزان تولید این محصول سبب افزایش قیمت میلگر طی هفته های آتی خواهد شد. طی چند هفته گذشته قیمت میلگرد پیشنهادی به میزان 580-570 دلار به ازای هر تن بوده است و چنانچه قیمت میلگرد طی روزهای آتی نتواند افزایش یابد طبیعتا قیمت این محصول مجددا کاهش خواهد یافت.

قیمت میلگرد اصفهان

افزایش قیمت میلگرد لهستان به میزان 17-14 دلار به ازای هر تن

تولیدکنندگان میلگرد لهستان طی هفته گذشته قیمت میلگرد پیشنهادی خود را به میزان 17-14 دلار به ازای هر تن افزایش داده اند که علت این امر کاهش میزان سوددهی کارخانجات به علت افزایش هزینه های تولید بوده است. به گفته برخی تولیدکنندگان میلگرد این کشور میزان سوددهی میلگرد به علت افزایش هزینه های الکترود گرافیتی و افزایش قیمت آجرهای نسوز که هردو برای کوره های قوس الکتریکی فولادسازی استفاده می گردند، کاهش یافته است بنابراین این تولیدکنندگان ناچار به افزایش قیمت میلگرد پیشنهادی خود شده اند. در نتیجه، ارزیابی متال بولتن از قیمت میلگرد در بازار داخلی لهستان به میزان 2290-2220 زلوته (637-618 دلار) به ازای هر تن رسیده است که نسبت به قیمت 2230-2170 زلوته به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است. هر سه کارخانه بزرگ تولید فولاد کشور لهستان قیمت میلگرد پیشنهادی خود را در محدوده ارزیابی ها اعلام کرده اند در حالی که قیمت حمل و نقل پیشنهادی برای این محصول نیز به میزان 30-10 زلوته به ازای هر تن بسته به خریدار و محل کارخانه گزارش شده است.

به گفته منابع خبری قیمت الکترود گرافیتی طی ماه های اخیر به علت کاهش موجودی این محصول در کشور چین، افزایش یافته است. پس از بازرسی های محیطی صورت گرفته در کشور چین تولید این محصول در برخی کارخانه ها متوقف گردیده که همین امر سبب کاهش میزان موجودی در بازار جهانی گشته است. هم چنین موجودی مواد اولیه برای تولید آجرهای نسوز مانند بوکسیت، آلومینا و منیزیم نیز طی ماه های اخیر در بازار جهانی کاهش یافته است. برای مثال قیمت منیزیم در کشور چین، از ماه مه سال جاری به علت کاهش میزان موجودی این محصول در اثر بازرسی های محیطی صورت گرفته، افزایش یافته است. در حال حاضر میزان تولید میلگرد در کارخانجات کاهش یافته است که به عقیده تولیدکنندگان این محصول علت این امر افزایش هزینه های تولید از قبیل افزایش قیمت الکترود و مواد نسوز می باشد. اما به نظر می رسد اگرچه افزایش هزینه ها مشکل بزرگی می باشد، ولی تولیدکنندگان میلگرد از این مساله برای اعلام کاهش میزان موجودی این محصول و افزایش قیمت میلگرد استفاده می کنند.

برخی عقیده دارند که برای بهبود وضعیت بازار فولاد تولیدکنندگان بهتر است میلگرد را به میزان متعادل تولید کرده و با قیمت بالاتری بفروشند تا این که فروش بیشتری با قیمت کم تر انجام دهند. به گفته منابع خبری در حال حاضر کارخانجات تولید میلگرد بایستی برای افزایش هزینه های تولید چاره ای بیندیشند و چنانچه بتوانند قیمت مناسبی را برای میلگرد ارائه دهند می توانند تا ماه اکتبر تولید بسیار خوبی داشته باشند. هم چنین مشکل کاهش میزان سوددهی میلگرد در این کشور با واردات این محصول نیز جبران نخواهد شد چراکه پیشنهادات قیمت میلگرد وارداتی در حال حاضر نسبت به قیمت میلگرد در بازار داخلی این کشور رقابت چندانی ندارد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0