0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

اعلام نرخ میلگرد توسط شرکت فولادسازی قطر

شرکت فولادسازی قطر نرخ میلگرد تولیدی خود را برای فروش به عربستان سعودی در ماه ژانویه اعلام کرد. این تولید کننده پیشنهادات خود را در مورد نرخ میلگرد به دلیل تقاضای ضعیف در بازار عربستان سعودی کاهش داد. صاحب کارخانه ی فولادسازی قطر پیشنهادات خود را در مورد نرخ میلگرد با ضخامت ۱۲ تا ۱۴ میلی متر، در حدود ۵۰۸ دلار در هر تن CPT ریاض اعلام کرد که ۱۴ دلار در هر تن کم تر از قیمت پیشنهادی ماه قبل بود.

این در حالی است که  طبق گزارشات نشریه ی متال اکسپرت در هفته ی گذشته تولید کننده ی عمده ی عربستان سعودی به نام کارخانه ی آهن و فولاد Hadeed، بر این قیمت ها غلبه کرد. به هر حال کارخانه ی Hadeed تفاوت قیمت میلگرد ۱۲ میلی متری و ۱۶ میلی متری را حذف کرد و قیمت میلگرد ۱۲ تا ۳۲ میلی متری خود را در حدود ۵۴۷ دلار در هر تن  اعلام نمود. تخفیفات ارائه شده از سوی تامین کنندگان ترکیه ای ۵ دلار در هر تن بود و نرخ میلگرد این کشور طی ماه جاری معادل ۴۴۰ تا ۴۴۵ دلار در هر تن CFR اعلام شد.

علاوه بر این، هیچ سودی در واردات مواد ذکر شده در این کشور وجود ندارد. قیمت میلگرد تولید کنندگان محلی با کاهش اخیر به مبلغ ۵۰۷ تا ۵۲۰ دلار در هر تن اعلام می شود. کارشناسان بازار بهای میلگرد ذخیره شده را به طور میانگین حدود ۵۵۵ تا ۵۷۳ دلار در هر تن اعلام کردند. همه ی قیمت ها بر اساس TW هستند. نرخ مبادلات ارز هم معادل ۱ دلار = ۳٫۷۵ AED می باشد.

اعلام قیمت میلگرد کارخانه های محلی امارات متحده ی عربی برای تولید در ماه ژانویه

کارخانه های محلی امارات متحده ی عربی نرخ میلگرد تولیدی خود را برای تولید در ماه ژانویه و عرضه به بازار داخلی این کشور، اعلام کردند. همان طور که برآورد شده بود، شرکت فولاد قطر پیشنهادات خود را در مورد بهای میلگرد به دلیل قرار گیری در یک خط مشترک با دیگر تامین کنندگان، کاهش داد و زمانی که صنعت فولاد قطر بر آن ها غلبه کرد، از قیمت های خود در ماه گذشته عبور کرد.

میلگرد مرکزآهن

ESI  و Conares  پیشنهادات خود را در مورد نرخ میلگرد به ترتیب در حدود ۴۸۷ دلار در هر تن معادل ۱۷۸۹ در هر تن EXW و ۴۸۳ دلار در هر تن معادل ۱۷۷۴ AED  در هر تن EXW اعلام کردند که نسبت به ماه گذشته حدود ۲۶ تا ۲۷ دلار در هر تن معادل ۹۴ تا ۹۹ AED در هر تن افزایش یافته است. شرکت آهن و فولاد قطر پیشنهادات خود را در مورد نرخ میلگرد تولیدی امارات متحده ی عربی در حدود ۴۸۱ دلار در هر تن CPT دبی اعلام کرد که ۲۷ دلار در هر تن کم تر از قیمت های ماه قبل بود.

ثبات تقاضا برای خرید میلگرد

این در حالی است که پیشنهادات ترکیه در مورد قیمت میگرد به زودی در حدود ۴۴۰ تا ۴۴۵ دلار در هر تن CFR اعلام خواهد شد که ۳۵ تا ۴۰ دلار در هر تن بالاتر از قیمت های رزرو شده در اوایل ماه فوریه خواهد بود. در ماه گذشته معامله گران امارات متحده ی عربی تنها در حدود ۵۰۰۰۰ تن میلگرد از ترکیه رزرو کردند. خریداران هیچ معامله ای را برای خرید محصولات ترکیه، تا زمانی که در انتظار اعلام قیمت ESI بودند، انجام ندادند.

تقاضا برای خرید میلگرد طی ماه جاری تا حدودی ثابت باقی مانده است. طبق روند صعودی در بخش واردات معامله گران امارات متحده ی عربی پیشنهادات خود را در مورد نرخ میلگرد ترکیه افزایش داد و به مبلغ ۴۸۲ تا ۴۸۵  دلار در هر تن معادل ۱۷۷۰ تا ۱۷۸۰ AED در هر تن از تولیدات قبلی رساند که ۳ تا ۶ دلار در هر تن معادل ۱۰ تا ۲۰ AED در هر تن طی ماه جاری بیش تر شده بود. قیمت محصولات منحصر به فرد ESI در حدود  ۴۹۰-۴۹۶ دلار به ازای هر تن معادل  ۱،۸۰۰-۱،۸۲۰ AED در هر تن  از تولیدات سابق براورد شد.

درست همان طور که معامله گران محلی انتظار افزایش قیمت را در مورد این کارخانه داشتند. شرکت کنندگان در بازار گزارش می کنند که پیشنهادات ارائه شده در مورد میلگرد قطر در حدود ۵۰۴-۵۰۹ دلار در هر تن معادل AED 1،۸۵۰-۱،۸۷۰ در هر تن از تولیدات سابق اعلام شد، اما احتمالا به دلیل کاهش قیمت فولاد قطر، تعدیل قیمت پایین تر از آن صورت خواهد گرفت. تمام قیمت ها بر اساس وزن نظری داده شده است. نرخ ارز معادل ۱ دلار = AED 3.673 است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری