0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش قیمت ورق گرم کشور آمریکا

قیمت ورق گرم در بازار داخلی اروپا به پایین ترین حد خود طی چهار ماهه اخیر رسیده است. از نظر کارشناسان کاهش قیمت ورق گرم  در این کشور موقتی بوده و یا نشان دهنده پایانی برای دوره بی سابقه ثبات قیمت ها در این کشور می باشد. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گرم تولید داخلی کشور آمریکا به میزان 20/608 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 620 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته حدودا به میزان 9/1 درصد کاهش یافته است. این در حالی است که متوسط زمان فرآوری ورق گرم سه یا چهار ماه گزارش شده که نسبت به شش هفته زمان فرآوری قیمت های بالاتر این محصول، کاهش یافته است. قیمت ورق گرم بیش از 20 دلار به ازای هر تن طی دو هفته اخیر کاهش یافته است و در حال حاضر در پایین ترین حد قیمت خود از ماه ژوئن قرار گرفته است.

قیمت ورق گرم به گفته منابع خبری این منطقه در ماه ژوئن به میزان 600 دلار به ازای هر تن بوده است. کاهش قیمت ورق گرم  در حالی رخ داده است که تلاش تولیدکنندگان این محصول برای افزایش قیمت آن برخلاف افزایش هزینه های کک، الکترودهای گرافیتی و هزینه های نسوز، بی نتیجه مانده است. بنابراین به نظر می رسد تولیدکنندگان این محصول طی چند هفته اخیر تمایل زیادی به افزایش قیمت ورق گرم منطقه داشته اند که موفق به این اقدام نگردیده اند. با این حال با مشاهده روند نزولی قیمت قراضه می توان گفت در حال حاضر هیچ گونه امیدی برای افزایش مجدد قیمت ورق گرم وجود نخواهد داشت. سوالی که اکنون مطرح است این است که آیا سقف قیمت ورق گرم به میزان 600 دلار به ازای هر تن برای تمام سال 2017 ثابت باقی خواهد ماند. در حال حاضر کاهش کاهش قیمت کانه آهن از میزان 80 دلار به ازای هر تن به قیمت پایین تر از 65 دلار به ازای هر تن نگرانی ها را راجع به اوضاع محصولات فولادی در این کشور دو چندان کرده است.

قیمت ورق گرم  در بازار داخلی چین حدودا به میزان 50 درصد از ماه مه افزایش یافته است و خطر افزایش قیمت تنها کشور آمریکا را تهدید خواهد کرد. به گفته یکی از تحلیل گران علت کاهش قیمت کانه آهن در این کشور قطع شدن تولید در برخی از کارخانجات کشور چین بوده است. پیش بینی می شود که ضعف کنونی در بازار فولاد کشور چین در نهایت منجر به کاهش قیمت محصولات فولادی و مواد اولیه در کشور آمریکا گردد. هم چنین بخشی از علت کاهش قیمت ورق گرم در این کشور به مصرف کنندگان این کشور باز میگردد چراکه در حال حاضر به علت قانون 232 تجارت آمریکا میزان خرید آن ها اندکی کاهش یافته و تولیدکنندگان ناچار به کاهش قیمت ورق گرم تولیدی خود می باشند. در حال حاضر مشتریان فعال در بازار به علت ترس از اجرای قانون 232، به میزان کم تری خرید می کنند و برخی نیز به علت نوسانات دائمی قیمت ورق گرم قادر به رقابت نمی باشند.

قیمت ورق کرکره

برخی از منابع خبری نشان داده اند که چگونه اجرای قانون 232 ممکن است سبب ایجاد حباب در بازار فولاد این کشور گردد. کشور آمریکا در ماه اوت به میزان 38/1 میلیون تن ورق گرم معامله کرده است که این میزان نسبت به 17/1 میلیون تن ورق گرم معامله شده در ماه ژوئیه به میزان 9/17 درصد افزایش یافته و نیز نسبت به 3/1 میلیون تن ورق گرم معامله شده در ماه اوت 2016، به میزان 10/6 درصد افزایش یافته است. با این حال میزان موجودی ورق گرم این کشور نسبت به 94/2 میلیون تن در ماه ژوئیه به میزان 7/2 درصد کاهش یافته و نیز نسبت به 42/3 میلیون تن میزان موجودی ورق گرم در ماه اوت سال گذشته به میزان 7/11 درصد کاهش یافته است. در حال حاضر با اینکه قیمت ورق گرم در این کشور روند نزولی را در پیش گرفته است میزان تقاضا برای این محصول تقریبا ثابت باقی مانده است. این در حالی است که میزان موجودی ورق گرم کارخانجات و میزان تولید این محصول در آمریکا کاهش یافته است و هم چنین میزان واردات ورق گرم نیز با توجه به قانون 232 تجارت آمریکا در حال کاهش می باشد.

بنابراین برخلاف ثبات میزان تقاضا برای ورق گرم، میزان موجودی برای این محصول در حال کاهش می باشد. با توجه به آمار گذشته تاکنون بازار ورق فولادی این کشور تا این میزان آرام نبوده است. ارزیابی متال بولتن از محدوده میانگین قیمت ورق گرم کشور آمریکا طی سال جاری به میزان 660-580 دلار به ازای هر تن گزارش شده است. این در حالی است که در سال گذشته پایین ترین قیمت ورق گرم به میزان 370 دلار به ازای هر تن و بالاترین قیمت آن به میزان 640 دلار به ازای هر تن بوده است. بنابراین در سال جاری شاهد بازار آرامی برای ورق گرم تولید داخلی کشور آمریکا بوده ایم.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0