0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت ورق گالوانیزه صادراتی چین

طی دو هفته ی گذشته قیمت ورق گالوانیزه صادراتی چین به میزان قابل توجهی افزایش یافته است، زیرا تجارت ورق گالوانیزه صادراتی دشوار نیست و رقابت هم کم است، در حالی که تقاضای تولیدات داخلی هم به اندازه است، و به صادرت این محصولات آسیبی نمی رساند.

قیمت ورق گالوانیزه پیشنهادی کارخانه های داخلی در حال حاضر معادل 630-640 دلار در هر تن فوب است. در حالی که قیمت خرید ورق گالوانیزه طبق نقل قول هایی که در گزارشات خبرگزاری های داخلی آمده است، از سوی شرکتBenxi Iron & Steel  بین 30 الی 50 دلار در هر تن افزایش پیدا کرد.

قیمت ورق گالوانیزه از سوی برخی از معامله گران معادل 615 دلار در هر تن فوب تعیین شد. به ایده یکی از خریداران: ” این سطح از قیمت ها یک یا دو روز بیشتر دوام نخواهد داشت. پس از افزایش شدید قیمت  ورق گالوانیزه داخلی، شرکت های نوردی هیچ شانسی برای شرکت در تجارت بین المللی ندارند.

در حال حاضر قیمت ورق گالوانیزه در بازار حدود 4،400-4،500 در هر تن می باشد که این قیمت برابر با 650-670 دلار در هر تن فوب است. بنابراین تنها برخی از کارخانه های یکپارچه می توانند ورق گالوانیزه را به خارج از کشور ارائه دهند که آن هم عمدتا “فقط ” برای حفظ مشتریان قدیمی، خواهد بود.

طی روز سه شنبه، کمترین پیشنهاد قیمت ورق گالوانیزه را کارخانه یBenxi Iron & Steel  معادل 630 دلار در هر تن فوب ارائه داد. این رقم در حالی پیشنهاد شد که بخش بزرگی از خروجی فولاد خام این کارخانه به دلیل آتش سوزی از بین رفت. برخی از تولید کنندگان داخلی معتقدند که این شرکت باید قیمت ورق گالوانیزه خود را به سرعت افزایش دهد.

دستوراتی نیز توسط دولت صادر شده که هدف آن محدود کردن نوسانات قیمت گالوانیزه پس از انتشار اخبار حادثه در بازار داخلی است.

چشم انداز مثبت بازار محصولات فولادی و افزایش قیمت ورق گالوانیزه ترکیه

بازار داخلی ترکیه روند صعودی ای را برای خرید ورق گالوانیزه دنبال کرده است؛ که با پیشرفت های مثبت در بخش فولاد پوشش داده شده. تقاضا برای خرید ورق گالوانیزه در کشور در حال حاضر به اندازه ی کافی گزارش شده است. از اوایل ماه اوت قیمت ورق گالوانیزه داخلی ترکیه تقریبا 40 دلار در هر تن افزایش یافته است، که با روند صعودی ثابتی در این کشور، پشتیبانی می شود.
علاوه بر این، قیمت ورق گالوانیزه در بازار فولاد پوشش داده شده ثابت باقی می ماند، که این روند برای تولید کنندگان  ورق گالوانیزه نیز سودمند است.

در نتیجه، قیمت ورق گالوانیزه پیشنهادی فعلی برای ماه نوامبر توسط کارخانه های ترکیه ای معادل 730-740 دلار در هر تن بسته به نوع کارخانه، اعلام شد. با این حال، با توجه به گفته های شرکت کنندگان در بازار، برخی از کارخانه ها برای تحویل محصولات سفارشی قبلی، قیمت ورق گالوانیزه خود را با 5 تا 10 دلار افزایش در هر تن ارائه می دهند.

“اگر ما در حال حاضر زود تر از ماه نوامبر به این محصول نیاز پیدا کنیم، قیمت  ورق گالوانیزه 745-750 دلار در هر تن است، و امروز چندین کارخانه برای ارائه ی این محصول باچنین شرایطی آماده بودند. کشورهای مستقل مشترک المنافع نیز قیمت ورق گالوانیزه خود را معادل 660-665 دلار در هر تن برای تحویل نوامبر و بسته به تامین کننده ی مورد نظر ارائه می دهند. در همین حال، قیمت ورق گالوانیزه پیشنهادی خریداران نزدیک به 640 دلار در هر تن است.

میلگرد مرکزآهن

ثابت ماندن قیمت ورق سیاه وارداتی عربستان به دلیل تقاضای ضعیف

پس از پایان تعطیلات هنوز هم قیمت ورق سیاه وارداتی عربستان سعودی تغییری نکرده است زیرا تقاضا به طور پیوسته پایین می آید. حتی کاهش تقاضا در سهام محصولات فولادی دیگر و مشکلات مالی نیز انجام هر گونه معاملات را کاهش داده است.
علاوه بر این، قیمت ورق سیاه وارداتی در ماه جاری افزایش چشمگیری داشته است. اما واضح است که خرید ضعیف در بخش واردات برای شرکت های داخلی تولید کننده ی آهن و فولاد سودمند است. شرکت کنندگان در بازار گزارش دادند که تولید کنندگان محصولات فولادی، تمام مواد خود را برای تحویل در ماه نوامبر یعنی درست قبل از تعطیلات فروخته اند.

علاوه بر این، برخی از آنها ادعا می کنند که قیمت ورق سیاه رزرو شده ی کارخانه ها را در غیاب پیشنهادات جذاب خارجی افزایش داده اند. یکی از خریداران اهل عربستان به خبرگزاری داخلی این کشور گفت: “دو ماه گذشته ما قیمت ورق سیاه را 20٪ افزایش دادیم و این صرفا به این دلیل بود که میزان تقاضا مطلوب بود. در حالی که قیمت  ورق سیاه ضخیم در حال حاضر معقول است.
با این وجود، خریداران به دلیل قیمت بالای واردات و کمبود موجودی مالی، عجله ای برای خرید ورق سیاه ندارند. یکی از تولید کننده ها در ادامه گفت: در نتیجه، اکثر خریداران ترجیح می دهند که فقط بر اساس نیاز فعلی خود خرید کنند.

شرکت خدمات لوله و صنایع نفت کویت قصد دارد تا ابتدای سال آینده کارخانۀ جدیدی راه اندازی کند. این شرکت به دلیل ضرورت تغذیه تولید با مواد اولیه ورق گرم به کشور راه اندازی خواهد شد. بر اساس آمار گمرکی، واردات ورق گرم به کویت از ماه ژانویه تا می سال 2017 به میزان 18 درصد کاهش و به 18354 تن رسیده است، این کاهش واردات ورق گرم با کمبود پروژه ها در کشور و منطقه مرتبط است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0