0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

سرد شدن بازار محصولات فولاد تخت وارداتی ایران هم زمان با کاهش قیمت در بازار داخلی

قیمت ورق گرم  تولیدی شرکت فولاد مبارکه حدود ۲۰ دلار به ازای هر تن طی ماه جاری کاهش یافته است که این امر سبب کاهش قیمت ورق رول گرم وارداتی نیز گردیده است.قیمت محصولات فولاد تخت وارداتی ایران در روزهای پایانی هفته منتهی به روز چهارشنبه ۲۰ سپتامبر اندکی سرد شد؛ چراکه به گفته متال بولتن برخی پیشنهاد های قیمت پایین تری در بازار ایران شنیده شده است.

نوسانات قیمت ورق رول گرم کشور ایران

قیمت ورق رول گرم وارداتی شرکت تولید آهن و فولاد Magnitogorsk واقع در کشور روسیه (MMK) طی هفته گذشته، به ایران را به میزان ۵۰۰-۵۱۰ یورو (۶۹۹-۶۹۹ دلار) به ازای هر تن به صورت فوب  آستاراخان عرضه کرده است. هرچند به گفته منابع بازار در اوایل هفته جاری، تعدادی از پیشنهادات جدید برای قیمت ورق رول گرم وارداتی نیز به میزان ۴۹۵-۴۹۰ یورو به ازای هر تن به صورت فوب آستاراخان شنیده شده است. هم چنین هزینه تقریبی ارسال کالا به بندر شمالی ایران حدودا به میزان ۲۰ دلار به ازای هر تن تخمین زده شده است. این در حالی است که یک منبع شرکتی واقع در کشور روسیه تغییر قیمت ها را نه تایید کرده است و نه رد کرده است.

قیمت ورق کرکره

با این حال، محموله ای از ورق رول گرم از شرکت آرسلورمیتال قزاقستان به قیمت ۶۱۰-۶۰۰ دلار به ازای هر تن به کشور ایران وارد شده است. به گفته برخی منابع خبری پیشنهاداتی برای قیمت ورق رول گرم وارداتی به کشور ایران به قیمت پایین تر از ۵۷۰ دلار به ازای هر تن فوب Aktau نیز شنیده شده است اما این قیمت نیز به میزان ۵ دلار به ازای هر تن بالاتر از قیمت های پیشنهادی برای ورق رول گرم شنیده شده در اوایل ماه سپتامبر بوده است. با احتساب هزینه تخمین زده شده برای حمل و نقل کالا به ایران به میزان حدودا ۱۳ دلار به ازای هر تن؛ این قیمت معادل ۵۸۳ دلار به ازای هر تن به صورت cfr تحویل در بندر انزلی می باشد. با این حال طی هفته جاری خبری مبنی بر پیش خرید ورق رول گرم در کشور ایران شنیده نشده است.

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق رول گرم وارداتی به کشور ایران به ضخامت ۲ میلی متر به میزان ۶۱۰-۵۸۳ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۲۰ ماه سپتامبر بوده است. این در حالی است که قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان ۶۱۸-۵۷۳ دلار به ازای هر تن اعلام شده است.

خبرهای مرتبط:

قیمت ورق فولادی کشورهای آسیایی نوزدهم سپتامبر,نوسان قیمت ورق امریکا ۱۷ سپتامبر,قیمت ورق بازار ترکیه ماه سپتامبر,بازار ورق فولادی کشورهای اروپایی

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری