0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

بالا بودن موجودي ورق سیاه در انبارها عامل فشار بر قيمت ها

به گزارش متال بولتن ۸ مارس قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با کاهش ۴۰ تا ۵۰ یوان نسبت به روز قبل ۴۰۰۰ تا ۴۰۳۰ يوان و در شمال چين( تيانجین) با کاهش ۵۰ یوان نسبت به روز گذشته به ۳۹۴۰ تا ۳۹۶۰ يوان رسيد .

پس از انتشار افزايش ۷۶,۵۰۰ تني در ذخاير ورق سیاه ، بازار آتي واكنش نشان داد و در بعد از ظهر امروز كاهش يافت. ذخاير ورق سیاه در بازار نقدي ۱۳۲,۳۰۰ تن افزايش و در انبارهاي فولادسازها ۵۵,۸۰۰ تن كاهش يافت.

قيمت ورق سیاه داخلي از هفته قبل در روند كاهشي قرار گرفتند تا جايي كه در شانگهاي ۱۶۰ تا ۱۷۰ و در تيانجين ۱۶۰ يوان كاهش يافتند.

در بورس شانگهاي معاملات تحویل ماه می با ۶۳ یوان کاهش نسبت به روز قبل به ۳۸۸۳ یوان رسید. امروز هر۱ دلار برابر با ۶٫۳۴ یوان می باشد.

نوسانات قیمت ورق سیاه بازار صادراتی چین

شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با کاهش ۰٫۹۶ دلارنسبت به روز قبل به ۶۱۱٫۰۴ دلار FOB رسید. در بازار صادرات نيز شرايط مشابهي حاكم بود و مشتريان با كاهش قيمتهاي داخلي چين، سفارشهاي خريد خود را تعليق كردند.

واحدهاي قيمت گذاري فولادسازها در چين جلسات داخلي تشكيل دادند تا در مورد استراتژي قيمت گذاري تصميم بگيرند. انتظار مي رود براي هفته اينده تصميم بر كاهش قيمت ها گرفته شود.

شاخص سنگ آهن ۷۳٫۲۳ دلار

 به گزارش متال بولتن ۸ مارس شاخص سنگ آهن وارداتی چین از استرالیا با کاهش ۲٫۶۱ دلاری همراه شد و به ۷۳٫۲۳ دلار CFR رسید.

معاملات سنگ اهن و مواد اوليه در بورس براي دومين روز متوالي با۲٫۹ تا ۳٫۸ درصد كاهش مواجه شدند و در بين انها سنگ آهن در بورس داليان با افت ۱۷ يوان به ۵۰۰٫۵ يوان معادل ۷۹ دلار رسيد.

تمام فعالان بازار در انتظار بازگشت تقاضاي فولاد به روند افزايشي هستند.

قیمت ورق سیاه

پس از سال نوي چيني ها و بازگشت انها به بازار تقاضاي آهن آلات انچنان كه انتظار مي رفت افزايش نيافت. علت عدم افزايش تقاضا تا حدودي به دليل پايين بودن نقدينگي مورد نياز طرحهاي توسعه عنوان شده است.

ارزيابي بيلت تركيه

متال بولتن در ارزيابي ۸ مارس بيلت وارداتي به تركيه را ۵۴۵ تا ۵۵۰ دلار CFR تعيين كرد و رشد ۵ تا ۱۰ دلاري نسبت به يك هفته قبل به ثبت رساند.

پيشنهادهاي فروش تامين كنندگان CIS در محدوده ۵۵۰ تا ۵۶۰ دلار و خريداران ۵۴۰ تا ۵۴۵ دلار بوده است.

 محموله هايي از بيلت CIS در اوايل هفته جاري به قيمت ۵۵۰ دلا CFR به تركيه به فروش رسيده است. رشد تقاضا و كاهش عرضه بيلت به بازار در كنار قيمت بالاي قراضه عوامل رشد قيمت بيلت CIS هستند.

بازار داخلي و صادرات بیلت ترکیه

در بازار داخلي و صادرات نيز قيمتها در هفت روز گذشته در روند افزايشي بودند. حداقل ۱۵,۰۰۰ تن بيلت در بازار داخلي تركيه به قيمت ۵۸۵ تا ۵۹۰ دلار EXW به فروش رسيده است و ۱۵ دلار افزايش نسبت به يك هفته قبل داشته است كه ارزيابي متال بولتن نيز در همين گستره ي قيمتي قرار گرفت.

نهايتا ارزيابي متال بولتن از بازار صادرات با ۱۰ دلار افزايش نسبت به هفته قبل به ۵۸۵ تا ۵۹۰ دلار FOB  رسيد. ويتنام همچنان خريد قراضه از ژاپن را به دليل بعد مسافت و تحويل سريعتر در حد ۴ هفته ترجيح مي دهد

ثبات قیمت ورق سیاه در آسيا

قیمت ورق سیاه براي پنجمين روز متوالي و بدليل كاهش حجم معاملات در آسيا بدون تغيير مانده است و اغلب كارخانه هاي چيني پيشنهادهايشان را بدون هيچ تغييري حفظ كرده اند .

ارزيابي ها براي ورق گرم گريد  SS400  با ضخامت ۳ ميلي متر ۶۱۱ تا ۶۱۳ دلار به ازای هر تن فوب چين است . ورق سیاه با همين گريد و سايز با ترم تحويل سي اف آر جنوب شرق آسيا ۶۱۷ تا ۶۱۹ دلار  به ازای هر تن مي باشد و هيچ معاملات جديدي هم در روز پنجشنبه بسته نشده است .

اغلب فولادسازان چيني پيشنهادها براي ورق گرم گريد  SS400 را در قيمت ۶۲۰ تا ۶۳۵ دلار به ازای هر تن فوب چين تحويل ماه آوريل و يا مي حفظ كرده اند . رنج قيمت ورق سیاه در شمال و شمال شرق چين هم ۶۳۵ تا ۶۴۰ دلار /تن فوب چين تحويل ماه مي است .

ورق سیاه گريد  Q235  با ضخامت ۵ و نيم ميليمتر هم در بازار داخلي چين شانگهاي ۴ تا ۴ هزار و ۲۰ يوآن معادل ۶۳۲ تا ۶۳۵ دلار به ازای هر تن  تحويل درب انبار و ۱۷ درصد ماليات بر ارزش افزوده است . اغلب معاملات  روز پنجشنبه در بازار بورس شانگهاي نيز براي ماه مي در قيمت ۳ هزار و ۸۸۳ يوآن بسته شد كه نسبت به روز قبل ۶۳ يوآن كاهش داشت

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری