0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات قیمت ورق گرم وارداتی کشور ایران

معاملاتی از ورق گرم وارداتی از کارخانه آهن و فولاد Magnitogorsk  واقع در کشور روسیه به کشور ایران به قیمت 480 یورو ( 576 دلار) به ازای هر تن شنیده شده است. هم چنین محموله وارداتی دیگری نیز از کارخانه Severstal به قیمت 470 یورو به ازای هر تن به کشور ایران وارد شده است. هزینه تخمینی حمل و نقل کالا به شمال ایران منطقه انزلی به میزان 16-15 دلار به ازای هر تن محاسبه شده است. اخبار رسیده حاکی از آن است که تعدادی از فعالان بازار در پذیرش قیمت های پیشنهادی MMK تردید داشته و انتظار قیمت های پیشنهادی پایین تری را دارند.

این در حالی است که آن ها راجع به قیمت های قابل اجرا در کشور در حال حاضر نظری ندارند. پیشنهادات اخیر MMK از قیمت ورق گرم وارداتی به ضخامت 2 میلی متر به میزان 480-474 یورو به ازای هر تن بوده است. هم چنین به گفته منابع خبری پیشنهادات ورق گرم وارداتی از سوی کشور قزاقستان نیز پس از یک ماه تاخیر مجددا در بازار شنیده شده است. زیرا تولیدکنندگان در این کشور بیان کرده اند که ظرفیت ماه سپتامبر خود را در اوایل ماه اوت به فروش رسانده اند.

با این حال پیشنهادات فروش ورق گرم این کشور برای ماه اکتبر به میزان 565 دلار به ازای هر تن گزارش شده است. هم چنین قیمت تخمینی حمل و نقل کالا به ایران نیز به میزان 10 دلار به ازای هر تن اعلام شده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گرم به ضخامت 2 میلی متر وارداتی به کشور ایران به میزان 584-575 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 30 ماه اوت بوده است که نسبت به قیمت 568-546 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است.

قیمت ورق سیاه

نوسانات قیمت ورق سرد وارداتی کشور ایران

ارزیابی ها از قیمت ورق سرد وارداتی به کشور ایران به میزان 633-620 دلار به ازای هر تن بوده است. این در حالی است که قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان 622-621 دلار به ازای هر تن گزارش شده و طی هفته جاری شاهد افزایش قیمت ورق سرد وارداتی به کشور بوده ایم.

به گفته برخی از منابع خبری محموله ای از مناطق آسیا به قیمت 621-620 دلار به ازای هر تن به کشور ایران وارد شده است. با این حال ورق سرد وارداتی از کشور روسیه نیز به قیمت 515 یورو به ایران پیشنهاد شده است که با احتساب هزینه حمل کالا به میزان 16-15 دلار به ازای هر تن قیمت پیشنهادی به میزان 634-633 دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

گزارش متال بولتن از افزایش قیمت وارداتی فولاد تخت ایران به واسطه معاملات و یا پیشنهادات بالاتر

قیمت محصولات فولاد تخت وارداتی در ایران در خلال هفته منتهی به روز چهارشنبه 30 اوت؛ هم چنان در حال افزایش بوده است و معاملات و پیشنهادات به قیمت های بالاتری گزارش شده است. فعالان بازار بیان کرده اند که دسترسی به اجناس وارداتی از کشور روسیه؛ که یکی از بزرگترین تامین کنندگان بازار ایران می باشد؛ تا حدی کاهش یافته است.

همچنین خاطر نشان کردند که یکی از دلایل تداوم افزایش قیمت ها همین موضوع بوده است. علت این امر این است  که اکثر مشتریان ایرانی و تاجرانی که اجناس  منطقه را تامین می کنند؛ ترجیح داده اند تا در یک وضعیت انتظار و رصد؛ موضع‌گیری نموده و در کوتاه مدت منتظر اصلاح نزولی قیمت ها باشند. علت این امر در حال حاضر وجود نوسانات در بازار کشور چین می باشد.

خبرهای مرتبط:

علت گرانی آهن آلات

اخبار صادراتی ذوب آهن اصفهان

نوسانات قیمت ورق گرم صادراتی کشور چین

اثر مثبت افزایش تعرفه صادرات شمش خام در کاهش قیمت آهن آلات

 

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0