0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات قیمت ورق گرم وارداتی کشور ایران

معاملاتی از ورق گرم وارداتی از کارخانه آهن و فولاد Magnitogorsk  واقع در کشور روسیه به کشور ایران به قیمت ۴۸۰ یورو ( ۵۷۶ دلار) به ازای هر تن شنیده شده است. هم چنین محموله وارداتی دیگری نیز از کارخانه Severstal به قیمت ۴۷۰ یورو به ازای هر تن به کشور ایران وارد شده است. هزینه تخمینی حمل و نقل کالا به شمال ایران منطقه انزلی به میزان ۱۶-۱۵ دلار به ازای هر تن محاسبه شده است. اخبار رسیده حاکی از آن است که تعدادی از فعالان بازار در پذیرش قیمت های پیشنهادی MMK تردید داشته و انتظار قیمت های پیشنهادی پایین تری را دارند.

این در حالی است که آن ها راجع به قیمت های قابل اجرا در کشور در حال حاضر نظری ندارند. پیشنهادات اخیر MMK از قیمت ورق گرم وارداتی به ضخامت ۲ میلی متر به میزان ۴۸۰-۴۷۴ یورو به ازای هر تن بوده است. هم چنین به گفته منابع خبری پیشنهادات ورق گرم وارداتی از سوی کشور قزاقستان نیز پس از یک ماه تاخیر مجددا در بازار شنیده شده است. زیرا تولیدکنندگان در این کشور بیان کرده اند که ظرفیت ماه سپتامبر خود را در اوایل ماه اوت به فروش رسانده اند.

با این حال پیشنهادات فروش ورق گرم این کشور برای ماه اکتبر به میزان ۵۶۵ دلار به ازای هر تن گزارش شده است. هم چنین قیمت تخمینی حمل و نقل کالا به ایران نیز به میزان ۱۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گرم به ضخامت ۲ میلی متر وارداتی به کشور ایران به میزان ۵۸۴-۵۷۵ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۳۰ ماه اوت بوده است که نسبت به قیمت ۵۶۸-۵۴۶ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته گذشته افزایش یافته است.

قیمت ورق سیاه

نوسانات قیمت ورق سرد وارداتی کشور ایران

ارزیابی ها از قیمت ورق سرد وارداتی به کشور ایران به میزان ۶۳۳-۶۲۰ دلار به ازای هر تن بوده است. این در حالی است که قیمت این محصول طی هفته گذشته به میزان ۶۲۲-۶۲۱ دلار به ازای هر تن گزارش شده و طی هفته جاری شاهد افزایش قیمت ورق سرد وارداتی به کشور بوده ایم.

به گفته برخی از منابع خبری محموله ای از مناطق آسیا به قیمت ۶۲۱-۶۲۰ دلار به ازای هر تن به کشور ایران وارد شده است. با این حال ورق سرد وارداتی از کشور روسیه نیز به قیمت ۵۱۵ یورو به ایران پیشنهاد شده است که با احتساب هزینه حمل کالا به میزان ۱۶-۱۵ دلار به ازای هر تن قیمت پیشنهادی به میزان ۶۳۴-۶۳۳ دلار به ازای هر تن گزارش شده است.

گزارش متال بولتن از افزایش قیمت وارداتی فولاد تخت ایران به واسطه معاملات و یا پیشنهادات بالاتر

قیمت محصولات فولاد تخت وارداتی در ایران در خلال هفته منتهی به روز چهارشنبه ۳۰ اوت؛ هم چنان در حال افزایش بوده است و معاملات و پیشنهادات به قیمت های بالاتری گزارش شده است. فعالان بازار بیان کرده اند که دسترسی به اجناس وارداتی از کشور روسیه؛ که یکی از بزرگترین تامین کنندگان بازار ایران می باشد؛ تا حدی کاهش یافته است.

همچنین خاطر نشان کردند که یکی از دلایل تداوم افزایش قیمت ها همین موضوع بوده است. علت این امر این است  که اکثر مشتریان ایرانی و تاجرانی که اجناس  منطقه را تامین می کنند؛ ترجیح داده اند تا در یک وضعیت انتظار و رصد؛ موضع‌گیری نموده و در کوتاه مدت منتظر اصلاح نزولی قیمت ها باشند. علت این امر در حال حاضر وجود نوسانات در بازار کشور چین می باشد.

خبرهای مرتبط:

علت گرانی آهن آلات

اخبار صادراتی ذوب آهن اصفهان

نوسانات قیمت ورق گرم صادراتی کشور چین

اثر مثبت افزایش تعرفه صادرات شمش خام در کاهش قیمت آهن آلات

 

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری