0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

گزارش کوتاه روز گذشته بازار قوطی پروفیل

دیروز و در شروع هفته بازار مقاطع طویل فولادی به خصوص قیمت میلگرد و قیمت پروفیل کاملا با ثبات بود و تولیدکنندگان قیمت محصولات تولیدی خود را مطابق آخرین نرخ های اعلامی هفته گذشته اعلام نمودند. البته مطابق معمول حدود 20 روز گذشته, فولاد کویر اعلام قیمت رسمی ننمود.

قیمت ورق نیز در برخی مبادی با افزایش اعلام شد و قیمت شمش در بیشتر مبادی ثابت و در برخی با حدود 10 تومان کاهش اعلام گردید. ظاهرا آرامش نسبی بازگشته به بازار ارز و همچنین رشد سریع قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت پروفیل طی هفته گذشته, تمایل به نوسان بیشتر را تا حدود زیادی کاهش داده است.

به نظر می رسد طی چند روز آتی شاهد نوسان خاصی در بازار فولاد کشور نباشیم و باید منتظر شروع اسفند ماه و ورود تقاضای سنتی هر ساله به بازار باشیم. هر چند ممکن است برنامه کنترل بازار ارز بانک مرکزی به دلیل تضمین یک سود کم ریسک تر, باعث هدایت بخشی از نقدینگی به سوی بانکها و تاثیر منفی آن بر بازارهای کالایی از جمله فولاد شود.

به طور کلی در روز گذشته و همزمان با روزهای نخست هفته جاری عوامل زیادی سبب ثبات و سکون در بازار فولاد گشت که از جمله آن ها می توان به بارش در اکثر شهرهای کشور و نیز نوسانات قیمت دلار اشاره کرد. این عوامل سبب شد که بازار تقاضای جدی نداشته و به دنبال آن قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت پروفیل روند ثابتی را در پیش گرفت.

شرایط نامطلوب بازار قوطی پروفیل در هفته جاری

بنابراین بازار هفته جاری را با شرایط مطلوبی آغاز نکرده است و فعالیت ها در بازار نسبت به هفته گذشته کاهش شدیدی داشته است. در بازار اگرچه سکون و ثبات در قیمت محصولات از جمله قیمت پروفیل و قوطی مشاهده گردید با این حال میل کلی بازار به سمت کاهش قیمت محصولات فولادی بوده است. همان طور که مشاهده شد قیمت محصولات فولادی طی هفته گذشته روند صعودی را در اکثر مبادی داشته است به طوری که شاهد رشد شدید قیمت پروفیل و سایر محصولات فولادی بوده ایم.

قیمت پروفیل اصفهان

بنابراین پس از کاهش شدید میزان تقاضا طی هفته گذشته در هفته جاری این میزان تقاضا به حداقل ممکن خود رسیده است و خریداران در انتظار کاهش بیشتر قیمت ها و اعمال تخفیفات بیشتر از سوی تولیدکنندگان می باشند. این میل به افت قیمت ها نه تنها در بازار محصولات فولادی بلکه در بازار سایر کالاها نیز کم و بیش مشاهده شده است که علت آن نیز کاهش میزان تقاضا خریداران و نوسانات جوی طی هفته گذشته و شروع هفته جاری بوده است. بازار سکه نیز به دنبال روند نزولی نرخ ارز در بازار روند کاهشی را در پیش گرفته است و این امر نیز بر قیمت کالاهای بازار تاثیرگذار بوده است.

قیمت پروفیل و قوطی در بازار داخلی هفته جاری

بنابراین به طوری کلی قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت پروفیل در روزهای ابتدایی هفته جاری میل به کاهش را نشان داده است. روند صعودی قیمت این محصولات طی هفته گذشته سبب شد که بخش بزرگی از پتانسیل افزایش قیمت ها طی هفته گذشته تخلیه گردیده و در هفته جاری قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت پروفیل به ناچار روند نزولی را در پیش گرفته است. علت اصلی افزایش قیمت محصولات فولادی در هفته گذشته به گفته تحلیل گران بازار افزایش نرخ دلار طی هفته گذشته بوده است.

این در حالی است که در هفته جاری نرخ دلار روند نزولی را در پیش گرفته است و همین امر بر روند نزولی قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت پروفیل تاثیرگذار بوده است. این عامل اگرچه هنوز نتوانسته به طور گسترده بر قیمت این محصولات اثر بگذارد ولی به دنبال این امر اکثر کارخانجات ناچار به کاهش قیمت و یا ارائه تخفیفاتی شده اند.

قیمت پروفیل زد سایز 20 در نخستین ساعات روز شنبه به میزان 2870 تومان بوده است در حالی که در ساعات پایانی روز شنبه قیمت پروفیل زد در بازار داخلی به میزان 2980 تومان افزایش یافت. بنابراین در روز شنبه شاهد افزایش ناگهانی نرخ این محصول به میزان 120 تومان بودیم. بنابراین قیمت این محصول برخلاف سایر محصولات فولادی در روز شنبه روند صعودی را در پیش گرفت. هم چنین قیمت پروفیل زد رنگی نیز برای سایز 18 در روز شنبه با افزایش نرخ همراه گردید. سایر قیمت های این محصول تقریبا روند نزولی را در هفته جاری در پیش گرفته اند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0