0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

آخرین وضعیت بازار ورق سیاه در نقاط مختلف ایران

کارخانه فولاد مبارکه قیمت ورق سیاه تولیدی خود را افزایش می دهند کارخانه فولاد مبارکه تولید محصولات تخت برنامه افزایش قیمت ورق سیاه خود در چند هفته آینده را خواهند داشت. همچنین به دلیل وجود تقاضای بالا در بازار جهانی افزایش قیمت ورق سیاه بیشتری نیز تصور می شود. با هدف زدن مقادیر قابل توجهی برای فروش های صورت گرفته تا پایان ماه ، فعلاً فروشندگان ورق سیاه ایران قصد تست زدن بازار را تا چند روز آتی خواهند داشت.

قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه  با 15 تومان افزايش به قيمت 2840 تومان رسيده است .افزایش اخیر قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه ضخامت 3 عرض 1.5  نیز به میزان 2840 تومان به ازای هر کیلو این روند فزاینده را تقویت نمود. مشتریان در داخل ایران نیز تمایل بالایی برای خرید از خود نشان دادند، و کارخانۀ فولاد مبارکه برنامه ریزی برای افزایش مرسولات خود به کرمانشاه به میزان 70،000 تن با قیمت 2840 تومان که در مقایسه با فروش ماه قبل آن 15 تومان بالاتر می باشد نموده است. همچنین یک محموله 15،000 تنی نیز از سوی فولاد مبارکه به به مقصد کرمان فروخته شده که قیمت ورق سیاه در این معامله به میزان 2840 تومان بوده است.

شرکت فولاد مبارکه فعال ترین تأمین کننده بوده که شنیده ها حاکی از فروش محموله تحویل دی ماه به قیمت ورق سیاه به میزان 2620تومان  ورق ضخامت 5 عرض 1.5  می باشد. در عین حال شرکت فولاد مبارکه پیشنهاد قیمت 2620 تومان را داشته است و البته هنوز از سوی مشتریان ایرانی مورد پذیرش قرار نگرفته است .

موج کاهش قيمت  ورق سیاه  فولاد سبا در بازار هاي داخلی

بازار هاي داخلی ورق سیاه فولاد سبا طي هفته گذشته شاهد موج ديگري از کاهش قيمت بود و به عنوان نمونه بهاي ورق سیاه ضخامت 2 عرض 1.25 با حدود 70 تومان کاهش مرز 2785 تومان را هم رد نمود و شنيده شده قيمت هاي پيشنهادي 2785 تومان بوده است. بهاي ورق سیاه هم با کاهش قابل توجه حدود  2785 تومان براي ورق سیاه 2785 تومان پيشنهاد شده است.اين در حالي است كه بازار داخلي تا كنون واكنش خاصي به اين افزايش نشان نداده و كماكان فضاي كم رمقي را در بازار شاهد هستيم. در واقع فاصله بين نرخ ورق سیاه در بازار داخلي به کمتر از 70 تومان درکیلورسيده است و بنا به نظر تحليل گران و ادامه روند فعلي کاهش قيمت ها بايد منتظرکمترشدن اين فاصله قيمتي هم باشيم.

قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه

نكته ي قابل توجه در  اين ميان عدم اظهار نظر برخي است كه قبلا و در شرايطي بر عكس اين روزها و درحالي كه بازار جهاني شاهد افت قيمت ها بود با بزرگنمايي بيش از حد اين موضوع در سايتها و كانالهاي خبري وابسته به خود مي كوشيدند  در جهت منافع شخصي و خاص خود رابطه مستقيمي بين قيمتهاي بين المللي و داخلي ترسيم نموده و هر چه بيشتر بر طبل كاهش قيمت در بازار داخلي بكوبند؛ جالب است اين مدعيان طي چند روز گذشته سكوت پيشه كرده و ديگر از عدم تناسب نرخ هاي داخلي با نرخ هاي بين المللي سخن نمي گويند.

اگر قرار است قيمت ورق سیاه در بازار داخل متناسب  با نرخ هاي بين المللي باشد؛ اين تناسب بايد در همه شرايط كمابيش مورد توجه قرار گيرد نه اينكه فقط در شرايط سقوط قيمت هاي بين المللي فرياد شود و تاكنون كه فاصله قيمت هاي داخلي با قيمت هاي بين المللي  به ارقام شگفت انگيز رسيده و توليدكنندگان نيازمند حمايت هاي حداقلي در جهت بقا هستند سكوت كنيم.

ارزيابي ورق سیاه اکسین اهواز و پيش بيني هفته بعد

به گزارش خبرگاری ها تقاضاي مطلوب در بازار و افزايش قيمت ورق سیاه از دلايل افزايش قيمت ورق سیاه در هفته گذشته منتهي به آذرماه بود.قيمتهاي جديد ورق سیاه از سوي مشتريان پذيرفته شد و انتظار مي رود قيمت ورق سیاه باز هم افزايش يابد. ورق سیاه از 2385 توامان در هفته گذشته به 2430 تومان در آخرين معاملات افزايش يافت و پيشنهاد هاي جديد  فروش به 2430 تومان به گوش مي رسد.برخي فروشنده ها حتي ترجيح مي دهند منتظر افزايش قيمت بيشتر بمانند و فروش خود را محدود كرده اند.

به گفته يكي از تجار درخواست هاي خريد 25,000 و 30,000 تني از خريداران کرمانشاه و کرمان در بازار وجود دارد درحالي كه عرضه ورق سیاه با بازار محدود است.كارشناسان بازار اتفاق نظر دارند كه ورق سیاه به واسطه حمايت شرايط مطلوب بازار و تقاضاي مناسب،براي يك تا دو هفته ديگر به روند رشد خود ادامه مي دهد.

قيمت هاي جديد 2430 تومان در هفته آينده در بازار به طور گسترده اي مورد پذيرش قرار خواهد گرفت.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0