0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تغییرات قیمت ورق سیاه بازار صادراتی ایران منتشر شده توسط متال بولتن

قیمت ورق سیاه ( HRC) صادراتی منطقه رو به نزول است و قیمت های اعلامی در چند روز اخیر حول نرخ ۵۷۵ تا ۵۷۰ دلار به صورت فوب دریای سیاه دور می زند این در حالی است که با توجه به وضعیت فعلی و عدم تقاضای مطلوب به ویژه از سوی تجار ایرانی امکان کاهش ۱۰ دلار دیگر برای قیمت ورق سیاه نیز در این هفته وجود دارد.

از طرف دیگر فولاد مبارکه که بر اساس بیانات مدیر فروش این شرکت ضابطه فرمول جدید عرضه در بورس کالا را به گردن گرفته و اجرایی کرده است می بایست در عرضه بعدی کاهش نرخ را اعمال کند …. پس باید منتظر ماند و دید آیا دستاویزی برای عدم تغییر قیمت ورق سیاه در بورس  خواهند داشت یا قیمت ها را کاهش خواهند داد ؟؟؟

خبرهای کوتاه از بازار فولاد ایران و جهان:

افزايش تحرك در بازار و قيمتهاي پيشنهادي بالاتر از سوي خريداران عامل رشد قيمت زغال سنگ كك شو وارداتي به چين گرديد.

ارزانی در گفتگویی تفصیلی تشریح کرد: فعالیت شرکت فولاد هرمزگان در سال گذشته از افزایش ۲۳ درصدی تولید تختال و افزایش ده درصدی صادرات این محصول

پیش‌بینی می‌شود میزان قراضه آهنی در دسترس در جهان در سال ۲۰۱۷ به ۷۵۰ میلیون تن رسید که از این رقم ۶۳۰ میلیون تن توسط صنعت فولاد و ریخته‌گری بازیافت شد

اولين روزي كه بورس داليان امكان خريد و فروش را براي سرمايه گذاران خارجي فراهم كرد. سنگ آهن آتي در بورس داليان ۰٫۷ تا ۱٫۲ درصد كاهش يافت و عامل افت قيمت ۰٫۵۹ دلاري شاخص سنگ آهن شد.

دکتر نادری معاون مالی اقتصادی فولاد مبارکه اصفهان از بهبود بازار فولاد در سالهای آینده  می گوید

نوسانات بازار سنگ آهن ایران و جهان

اخرين تغييرات شاخص هاي قیمت ورق سیاه در تركيه طي يك ماه گذشته از متال بولتن که به طور متوسط قیمت در محدوده ۶۲۰ دلار به ازای هر  قرار داشت.

طي يك هفته گذشته شاخص هاي قراضه در تمام مناطق به جز امريكا افزايشي بودند.

قیمت ورق سیاه

سنگ آهن  قیمتهای صادراتی ایران در بندرعباس امروز از ثبات برخوردار بوده و رشد هفتگی تا ۱٫۲%+ برای محصولات متوسط عیار ۵۶% دارد

عملکرد فروش زمین شهری چین در ماه آوریل با جهش ۸۳٫۴%+ به ۴۴٫۶ میلیارد دلار رسیده که خبر بسیار خوبی برای فعالان بازار فولاد است… در ۴ ماه ابتدای امسال نیز شاهد رشد ۴۸٫۸%+ فروش زمین هستیم

انتظار گسترش ساخت و ساز در چین در سال ۲۰۱۸ همزمان با ثبات تورم مسکن این کشور می تواند عامل بهبود تقاضای فولاد باشد ۵۰% مصرف فولاد چین در حوزه مسکن است

چشم انداز فولاد جنوب شرق اسيا:

با راه اندازي كوره جديد شركت Formosa در ويتنام صادرات ورق سیاه  چين به اين كشور كاهش خواهد يافت که بر قیمت ورق سیاه تاثیرگذار خواهد بود. به اين ترتيب با كوچك شدن بازار واردات ويتنام چيني ها بسيار تحت تاثير قرار خواهند گرفت.

راه اندازي كوره بلند دوم اين شركت ۳٫۵ ميليون تن ظرفيت توليد را در نيمه دوم سال جاري افزايش خواهد داد. به اين ترتيب ظرفيت توليد فولاد خام اين شركت به ۷ ميليون تن خواهد رسيد و توان توليد ۶٫۲ ميليون تن ورق سیاه را خواهد داشت.

در سال ۲۰۱۷ صادرات كلاف گرم چين به ويتنام ۴٫۶۴ ميليون تن بود كه نسبت به ۵٫۳۶ ميليون تن در سال ۲۰۱۶ كاهش يافته بود.

شركت Formosa در حال حاضر ماهيانه ۲۰۰,۰۰۰ تن كلاف گرم در بازار داخلي ويتنام عرضه مي كند و كمتر از ۵۰,۰۰۰ تن در ماه به كشورهاي همسايه صادر مي كند.

نوسانات نرخ بیلت بازار صادراتی چین

بر اساس امار انجمن اهن و فولاد ويتنام، اين كشور در سالهاي ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ از ۴٫۸۵ ميليون تن واردات ورق سیاه به ۹٫۳۹ ميليون تن رسيد كه سهم بالايي از ان از چين بوده است. هند، CIS و برزيل نيز جزو صادر كننده هاي كلاف گرم به ويتنام هستند. این امر سبب تغییرات زیادی در قیمت ورق سیاه این کشورها شده است.

قیمت بیلت در بازار صادراتی کشور چین طی هفته گذشته به میزان ۵۳۵ دلار به ازای هر تن اعلام شد که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان ۲ دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. هم چنین نرخ بیلت در بازار صادراتی CIS به میزان ۵ دلار افزایش یافته و به میزان ۵۱۰ دلار به ازای هر تن رسیده است.

هم چنین رشد نرخ بیلت در بازار ترکیه نیز مشاهده شده است که علت این امر را می توان افزایش میزان فعالیت در بازار قراضه و افزایش میزان تقاضا در بازار میلگرد دانست.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری