0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تغییرات قیمت ورق سیاه بازار صادراتی ایران منتشر شده توسط متال بولتن

قیمت ورق سیاه ( HRC) صادراتی منطقه رو به نزول است و قیمت های اعلامی در چند روز اخیر حول نرخ 575 تا 570 دلار به صورت فوب دریای سیاه دور می زند این در حالی است که با توجه به وضعیت فعلی و عدم تقاضای مطلوب به ویژه از سوی تجار ایرانی امکان کاهش 10 دلار دیگر برای قیمت ورق سیاه نیز در این هفته وجود دارد.

از طرف دیگر فولاد مبارکه که بر اساس بیانات مدیر فروش این شرکت ضابطه فرمول جدید عرضه در بورس کالا را به گردن گرفته و اجرایی کرده است می بایست در عرضه بعدی کاهش نرخ را اعمال کند …. پس باید منتظر ماند و دید آیا دستاویزی برای عدم تغییر قیمت ورق سیاه در بورس  خواهند داشت یا قیمت ها را کاهش خواهند داد ؟؟؟

خبرهای کوتاه از بازار فولاد ایران و جهان:

افزايش تحرك در بازار و قيمتهاي پيشنهادي بالاتر از سوي خريداران عامل رشد قيمت زغال سنگ كك شو وارداتي به چين گرديد.

ارزانی در گفتگویی تفصیلی تشریح کرد: فعالیت شرکت فولاد هرمزگان در سال گذشته از افزایش ۲۳ درصدی تولید تختال و افزایش ده درصدی صادرات این محصول

پیش‌بینی می‌شود میزان قراضه آهنی در دسترس در جهان در سال ۲۰۱۷ به ۷۵۰ میلیون تن رسید که از این رقم ۶۳۰ میلیون تن توسط صنعت فولاد و ریخته‌گری بازیافت شد

اولين روزي كه بورس داليان امكان خريد و فروش را براي سرمايه گذاران خارجي فراهم كرد. سنگ آهن آتي در بورس داليان 0.7 تا 1.2 درصد كاهش يافت و عامل افت قيمت 0.59 دلاري شاخص سنگ آهن شد.

دکتر نادری معاون مالی اقتصادی فولاد مبارکه اصفهان از بهبود بازار فولاد در سالهای آینده  می گوید

نوسانات بازار سنگ آهن ایران و جهان

اخرين تغييرات شاخص هاي قیمت ورق سیاه در تركيه طي يك ماه گذشته از متال بولتن که به طور متوسط قیمت در محدوده 620 دلار به ازای هر  قرار داشت.

طي يك هفته گذشته شاخص هاي قراضه در تمام مناطق به جز امريكا افزايشي بودند.

قیمت ورق سیاه

سنگ آهن  قیمتهای صادراتی ایران در بندرعباس امروز از ثبات برخوردار بوده و رشد هفتگی تا 1.2%+ برای محصولات متوسط عیار 56% دارد

عملکرد فروش زمین شهری چین در ماه آوریل با جهش 83.4%+ به 44.6 میلیارد دلار رسیده که خبر بسیار خوبی برای فعالان بازار فولاد است… در 4 ماه ابتدای امسال نیز شاهد رشد 48.8%+ فروش زمین هستیم

انتظار گسترش ساخت و ساز در چین در سال 2018 همزمان با ثبات تورم مسکن این کشور می تواند عامل بهبود تقاضای فولاد باشد 50% مصرف فولاد چین در حوزه مسکن است

چشم انداز فولاد جنوب شرق اسيا:

با راه اندازي كوره جديد شركت Formosa در ويتنام صادرات ورق سیاه  چين به اين كشور كاهش خواهد يافت که بر قیمت ورق سیاه تاثیرگذار خواهد بود. به اين ترتيب با كوچك شدن بازار واردات ويتنام چيني ها بسيار تحت تاثير قرار خواهند گرفت.

راه اندازي كوره بلند دوم اين شركت 3.5 ميليون تن ظرفيت توليد را در نيمه دوم سال جاري افزايش خواهد داد. به اين ترتيب ظرفيت توليد فولاد خام اين شركت به 7 ميليون تن خواهد رسيد و توان توليد 6.2 ميليون تن ورق سیاه را خواهد داشت.

در سال 2017 صادرات كلاف گرم چين به ويتنام 4.64 ميليون تن بود كه نسبت به 5.36 ميليون تن در سال 2016 كاهش يافته بود.

شركت Formosa در حال حاضر ماهيانه 200,000 تن كلاف گرم در بازار داخلي ويتنام عرضه مي كند و كمتر از 50,000 تن در ماه به كشورهاي همسايه صادر مي كند.

نوسانات نرخ بیلت بازار صادراتی چین

بر اساس امار انجمن اهن و فولاد ويتنام، اين كشور در سالهاي 2012 تا 2016 از 4.85 ميليون تن واردات ورق سیاه به 9.39 ميليون تن رسيد كه سهم بالايي از ان از چين بوده است. هند، CIS و برزيل نيز جزو صادر كننده هاي كلاف گرم به ويتنام هستند. این امر سبب تغییرات زیادی در قیمت ورق سیاه این کشورها شده است.

قیمت بیلت در بازار صادراتی کشور چین طی هفته گذشته به میزان 535 دلار به ازای هر تن اعلام شد که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 2 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. هم چنین نرخ بیلت در بازار صادراتی CIS به میزان 5 دلار افزایش یافته و به میزان 510 دلار به ازای هر تن رسیده است.

هم چنین رشد نرخ بیلت در بازار ترکیه نیز مشاهده شده است که علت این امر را می توان افزایش میزان فعالیت در بازار قراضه و افزایش میزان تقاضا در بازار میلگرد دانست.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0