0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

مروری بر نوسانات اخیر قیمت ورق سیاه

آن طور که از شنیده ها و دیده ها حاکی است، قیمت ورق سیاه در برخی از کارخانه ها روند کاهشی و یا افزایشی داشته است. طبق گزارشات اخیر قیمت ورق سیاه فولاد طی روز یک شنبه ١۵ بهمن ماه ٩۶ در اکثر سایز ها اعلام نشد و فروش بسته بود. قیمت ورق سیاه فولاد با ضخامت ٣ و عرض ١.۵ امروز در حدود ٢٧۵۵ تومان اعلام شد.

علاوه بر این، قیمت ورق سیاه فولاد با ضخامت ۴ و عرض ١.۵ نیز معادل ٢٩٢٠ تومان خرید و فروش شد. همین محصول با ضخامت ۵ با قیمتی معادل ٢۵٩۵ تومان در دسترس خریداران قرار گرفت. همچنین قیمت ورق سیاه فولاد با ضخامت ١٢ در حدود ٢۵٩٠ تومان شنیده شد که نسبت به روز گذشته ٣٠ تومان افزایش داشت.

قیمت ورق سیاه کارخانجات مختلف

قیمت ورق سیاه فولاد سبا نیز وضعیت مشابهی داشت. قیمت ورق سیاه فولاد سبا امروز در اکثر سایز ها اعلام نشد و فروش بسته بود. کارشناسان می گویند این وضعیت در مورد ورق سیاه فولاد سبا و دیگر کارخانه ها به این دلیل است که فروشندگان برای جلوگیری از ضرر و زیان در معاملات خود، فروش را می بندند تا قیمت ها مشخص شوند.

ورق سیاه فولاد سبا با ضخامت ٢ و عرض ١/٢۵ در حدود ٢٧٨٠ تومان اعلام شد که نسبت به روز گذشته ۴۵ تومان افزایش داشت. در همین بین قیمت ورق سیاه اکسین اهواز هم با ضخامت ٢ و عرض ١/٢۵ در حدود ٢٧٨٠ تومان خرید و فروش شد. علاوه بر این، قیمت ورق سیاه اکسین اهواز نیز مانند کارخانه های دیگر به دلیل نوسانات فعلی بازار در اکثر سایز ها اعلام نشد و فروش بسته بود.

علاوه بر این، قیمت ورق سیاه اکسین اهواز با ضخامت ۶ و عرض ١.۵ به مبلغ ٢۶٧۵ تومان به بازار عرضه شد که نسبت به روز گذشته ١٠٠ تومان افزایش پیدا کرده است.

ورق سیاه اصفهان

ارتباط افزایش قیمت ورق سیاه با نرخ مواد اولیه

برخی از فعالان بازار فولاد در بخش ورق های فولادی علی الخصوص ورق سیاه، اصولاً اختلاف نرخ مواد اولیه و محصول نهایی آماده فروش، باید به طور معمول حدود 10 درصد باشد اما گفته می شود که طی روز های اخیر برخی از عرضه کنندگان مواد اولیه برای سود خود، اختلاف قیمت مواد اولیه و محصول نهایی را به حدود 550 الی 600 تومان رسانده‌اند و همین امر تولیدکنندگان ورق سیاه را وادار کرده است تا قیمت های خود را بالا تر ببرند. این در حالی است که این اختلاف قیمت باید حداکثر در حدود 200 تومان باشد.

با وجود توضیحاتی که داده شد، در عین حال ارزان فروشی برخی از فروشندگان اسلب و گران فروشی محصول نهایی توسط کارخانه های داخلی عاملی شده تا فروش اسلب به قیمت واقعی توسط برخی از تولید کنندگان، آن ها را متهم به گران فروشی کند و مشتریان خود را از دست بدهند.

کارشناسان و فعالان بازار ورق سیاه معتقدند که اگر هدف کمک به کارخانجات داخلی است چرا مواد اولیه با قیمت ارزان تر در خدمت کارخانه های تولید کننده ورق قرار نمی گیرد و چندیست که برای مثال قیمت ورق سیاه فولاد سبا یا دیگر کارخانجاتی از این دست، در حال افزایش است؟.علاوه بر این، پیش بینی می شود که ⁣بازار ورق سیاه ایران همچنان در انتظار افزایش قیمت باشد. اما با این حال، در هفته جاری روند قیمت ورق سیاه بازار داخلی به طور کامل مشخص نمی باشد.

این اتفاق احتمالا به این دلیل است که کارخانه های تولید کننده این محصول تصمیم دارند تا مشخص شدن قیمت واقعی مواد اولیه در بازار، منتظر بمانند و به همین دلیل است که کارخانه ها و فروشندگان ورق سیاه در حال حاضر فروش خود را بسته اند و قیمت هایشان را اعلام نمی کنند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0