0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پایان روند صعودی قیمت ورق گالوانیزه چین به دنبال تضعیف فعالیت خرید

قیمت ورق گالوانیزه تا تاریخ 10 ماه نوامبر به طور چشمگیری ثابت بوده است. به گفته منابع خبری علت این امر محدودیت فعالیت خرید این محصول برخلاف بازار پیش فروش مناسب بوده است. قیمت ورق گالوانیزه در شرق چین به میزان 4110-4070 یوان (619-613 دلار) به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 10 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. در مناطق شمال چین نیز قیمت ورق گالوانیزه به میزان 4070-4050 یوان به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

علت این امر نیز محدودیت تمایل به خرید این محصول و کاهش فعالیت خرید عنوان شده است. این امر از افزایش بیش از حد قیمت ورق گالوانیزه در این کشور طی روزهای آتی جلوگیری کرده  هرچند میزان پیش فروش این محصول تا قبل از آن بالا بوده است. در شانگهای نیز قیمت ورق گالوانیزه نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 110-80 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. هم چنین در مناطق دیگر نیز قیمت ورق گالوانیزه به میزان 60-50 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است. هم چنین میزان تقاضا برای خرید ورق گالوانیزه نیز در شرق چین نسبت به شمال بیشتر می باشد.

ارزیابی قیمت ورق گالوانیزه صادراتی کشور چین

ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت ورق گالوانیزه به میزان 544/58 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 1/04 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. میزان تمایل به خرید ورق صادراتی کشور چین طی روزهای اخیر کاهش شدیدی یافته است که علت این امر تفاوت قیمت این محصول در پیشنهادات شنیده شده در مناقصات و قیمت های پیشنهادی کارخانجات می باشد. برای مثال، پیشنهادات قیمت ورق گالوانیزه در مناقصات شنیده شده در ویتنام به میزان 540-535 دلار به ازای هر تن می باشد.

این در حالی است که پایین ترین پیشنهاد برای قیمت ورق گالوانیزه از سوی کارخانجات به میزان 543-542 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت های پیشنهادی در مناقصات بسیار بالاتر بوده است. یکی از کارخانجات عمده در شرق چین پیشنهادات قیمت ورق خود را به میزان 5 دلار به ازای هر تن افزایش داده است و به قیمت 555 دلار به ازای هر تن رسانده است. برخی از تاجران عقیده دارند که قیمت 550-545 دلار به ازای هر تن قیمت مناسبی برای این محصول می باشد و توسط خریداران با استقبال مواجه خواهد شد.

ورق گالوانیزه فولاد مبارکه

قیمت های پیشنهادی کارخانجات چین

هم چنین برخی از کارخانجات تمایل دارند که قیمت های پیشنهادی خود را بسیار پایین آورده و به میزان 540 دلار به ازای هر تن برسانند. برخی نیز معتقدند این قیمت هیچ گونه حاشیه سودی را به همراه نخواهد داشت. میزان موجودی این محصول به علت محدودیت تولید در ماه جاری در شمال چین کاهش یافته است و به نظر نمی رسد که این میزان به زودی افزایش یابد.

با این حال به گفته منابع خبری میزان تقاضا برای خرید ورق گالوانیزه در شرق چین متعادل بوده در حالی که این میزان در قسمت های شمال چین بسیار ضعیف می باشد. برخی از فعالان بازار اعلام کرده اند که به علت رکود در بازار خرید ورق صادراتی این کشور، پیش بینی می شود که قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی نوساناتی را تجربه کرده و به زودی افزایش یابد. بیشترین معاملات برای خرید این محصول در محدوده قیمت 4011 یوان به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 69 یوان به ازای هر تن افزایش یافته است.

کاهش 15 دلاری پیشنهادات قیمت ورق گالوانیزه وارداتی هند از کره جنوبی

واردکنندگان ورق گالوانیزه کشور هند به بازار ورق گالوانیزه وارداتی کشور کره جنوبی جذب شده اند چراکه میزان پیشنهادات این محصول از کشور چین در کشورهای جنوب آسیا کاهش یافته است. قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به هند از کره جنوبی به میزان 590-585 دلار به ازای هر تن اعلام گردیده است که این میزان برای محموله های وارداتی در ماه دسامبر می باشد.

این قیمت حدودا به میزان 15 دلار به ازای هر تن کم تر از قیمت ورق گالوانیزه اعلام شده در ماه گذشته می باشد. این در حالی است که قیمت پیشنهادی این محصول در ماه گذشته به میزان 605-600 دلار به ازای هر تن بوده است. هرچند واردکنندگان ورق از کشور هند پیشنهادات قیمت ورق گالوانیزه در مناقصات را به میزان 570-565 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند.

ارزیابی متال بولتن از بازار صادراتی هند

هم چنین قیمت رایج این محصول در کشور کره جنوبی به میزان 590-585 دلار به ازای هر تن می باشد که به گفته منابع خبری این قیمت از نظر خریداران این محصول بسیار بالا بوده است. هزینه واردات این محصول از کره جنوبی به میزان 565 دلار به ازای هر تن برآورد شده است که با احتساب مالیات این قیمت به میزان 583 دلار به ازای هر تن گزارش شده است. هم چنین قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی این کشور بیشتر از 39000 روپیه به ازای هر تن نبوده که این قیمت بدون در نظر گرفتن مالیات بر ارزش افزوده می باشد.

به گفته برخی از تاجران هر قیمتی بالاتر از 570-565 دلار به ازای هر تن در حال حاضر ریسک بالایی داشته و ممکن است منجر به کاهش میزان تقاضا گردد. به گفته برخی منابع خبری قیمت پیشنهادی کشور چین برای این محصول به کشور هند هنوز اعلام نشده است. این در حالی است که در حال حاضر قیمت این محصول در بازار داخلی کشور چین به میزان 565-560 دلار به ازای هر تن می باشد که ممکن است قیمت پیشنهادی وارداتی با این حساب به میزان 42500-42000 روپیه به ازای هر تن اعلام شود در حالی که قیمت پیشنهادی کشور کره جنوبی به میزان 38000 روپیه به ازای هر تن بوده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0