0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

نوسانات اندک در قیمت های سنگ آهن وارداتی به چین

در هفته منتهی به ۱۹ آوریل بهای سنگ آهن وارداتی علائمی از نوسانات اندک را نشان داد در حالی که میزان معاملات برای این نهاده تولیدی وارداتی به این کشور بهبود داشته و همینک در شرایط متعادلی قرار دارد . پیشنهاد تجار برای سنگ آهن داخلی در تانگشان کاهش داشته اگرچه در استان لیائونینگ قیمت ها ثابت گزارش شده البته سطح معاملات برای سنگ آهن داخلی هم پائین می باشد .

سنگ آهن ۵/ ۶۳ درصد فاین هند با قیمت ۵/ ۶۹ دلار به ازای هر تن در بندر کینگدائو پیشنهاد می شده است . کنسانتره سنگ آهن ۶۶ درصد هم در تانگشان ۸۷ دلار به ازای هر تن و همین گرید در بیپیائو ۸۶ دلار به ازای هر تن همراه با VAT  است .

از زمانیکه فولادسازان چینی تولید خود را افزایش دادند تقاضا برای سنگ آهن وارداتی رشد داشته است . در شرایط فعلی موجودی سنگ آهن برخی کارخانه های چینی پائین است و تلاش برای تامین مجدد موجودی را آغاز کرده اند اما برخی دیگر اغلب با موجودی در دسترس خود مشغول کار هستند  .

اگرچه میزان تقاضا برای سنگ آهن بالا است اما عرضه های وارداتی هم بالا است که همین موضوع مانع افزایش قیمت ها است . پیش بینی شده بهای سنگ آهن وارداتی در هفته های آینده کمی افزایش یابد.

كاهش 1.9 درصدي توليد سنگ آهن در معادن چين

تضعيف قيمت سنگ آهن در سه ماهه اول سال 2018 عامل كاهش 1.9 درصدي توليد سنگ آهن در چين شد. ميانگين شاخص سنگ اهن وارداتي به چين در سه ماهه اول سال جاري 74.39 دلار CFR بود كه در مقايسه با ميانگين 85.63 دلار در سال2017 كاهش يافته است.

توليد كنسانتره سنگ hهن  نيز در دوره مذكور  با 3.1 درصد كاهش به  57.17 ميليون تن رسيد. واردات سنگ اهن نيز با 0.1 درصد كاهش همراه شد و به 270.51 ميليون تن رسيد.

افزايش صادرات اسلب روسيه در ماه اوريل

در ماه آوريل روس ها 891,000 تن اسلب به مشتريان تحويل خواهند داد كه 2 درصد بالاتر از ماه مارس است. به گزارش متال اكسپرت، صادرات اسلب شركت Evraz با 32 درصد افزايش  به 92,000 تن خواهد رسيد. در ماه مارس صادرات اسلب اين شركت به دليل تعميرات كوره بلند كمتر بوده است.

شركت Severstal نيز با اتمام تعميرات كوره بلند صادرات اسلب را با افزايش 21 درصدي به 74,000 تن مي رساند. در سه ماهه اول سال جاري روس ها 2.3 ميليون تن اسلب صادر كردند كه 8 درصد كمتر از مدت مشابه سال قبل است.

قیمت آهن آلات

نوسانات قیمت آهن در سه ماه دوم سال

شركت SSAB، فولاد ساز سوئدي پيش بيني كرد قيمت آهن آلات در سه ماهه دوم سال 2018 در مقايسه با سه ماهه اول افزايش خواهد يافت.

اين شركت  كه در سوئد، فنلاند و امريكا واحدهاي توليد فولاد دارد، پيش بيني كرد تقاضاي پليت سنگين در امريكاي شمالي در سه ماهه دوم بالا خواهد بود و در اروپا تقاضاي كلاف گرم و پليت سنگين تقويت خواهد شد.

شاخص قیمت ورق سیاه در بازار داخلي اروپا در سه ماهه اول سال جاري به صورت ميانگين 564.42 يورو معادل 697.84 دلار EXW بوده است  كه 49/5 درصد بالاتر از مدت مشابه سال  قبل است.

پيش بيني مي شود فروش اين شركت به امريكا و اروپا و نيز در بازار داخلي در سال جاري مطلوب باشد. همچنين انتظار مي رود تقاضاي فولاد هاي استحكام بالا در بيشتر بازار ها مطلوب باشد.

شركت SSAB توليد كننده فولاد استحكام  بالا، كلاف گرم، پليت و مقاطع فولادي تو خالي مي باشد. كل ظرفيت توليدي اين شركت در سه كشور مذكور 8.8 ميليون تن است. اين شركت همچنين  داراي خطوط فرايند هاي نهايي فولادي در كشور هاي چين و برزيل و چند كشور ديگر مي باشد.

روز خوب کامودیتی ها در چین

بازارهای آهن آلات و دیگر کامودیتی ها چه در بخش فیزیکی و چه در بخش فیوچرز امروز با رونق مناسبی همراه بود. قیمت روز میلگرد در بورس شانگهای افزایش 69 یوانی را ثبت نمود و به 3516 یوان رسید. این در حالی است که قیمت در بازار نقدی در محدوده 3800 یوان می باشد و احتمال رشد بیشتر بسیار وجود دارد.

موجودی انبارهای تجار طی این هفته 631 هزار تن و موجودی انبارهای تولیدکنندگان آهن آلات 283 هزار تن کاهش یافت و باعث خوش بینی به ادامه روند رشد تقاضا گردید. بهای بیلت تانگشان نیز پس از افزایش 50 یوانی دیروز، امروز نیز 20 یوان افزایش یافت و 3550 یوان را لمس نمود.

سنگ آهن اما رشد روز پنجشنبه را در محدوده 6.5 درصد طی دو نوبت معاملات صبح بازار دالیان به پایان برد. میزان ذخیره سنگ آهن فولادسازان در حال حاضر 31 روز می باشد که نسبت به هفته گذشته ثابت مانده است. سطح معاملات در بازار نقدی بنادر رضایت بخش بوده و امید به بهبود بازار در میان فعالان بازار آهن آلات تقویت شده است.

دیروز بانک مرکزی چین اعلام کرد که قصد دارد حداقل سرمایه درگیر بانک های بزرگ و متوسط در بانک مرکزی را 1 درصد کاهش دهد. این بدان معناست که بانک ها قادر خواهند بود منابع حاصل از این کاهش را به عنوان وام در اختیار بخش های اقتصادی و مسکن قرار دهند. پلنر معتقد است پکن همچنان در حال ادامه سیاست انبساطی خود برای نگهداری رشد اقتصاد می باشد.

گام بعدی برای آفست نمودن اثرات چنین تزریقی شاید برای بالا بردن نرخ بهره یوان باشد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0