مرکزآهنمقالات آهنخبرهای بازار آهنپیش بینی روند صعودی قیمت آهن آلات بازار داخلی

پیش بینی روند صعودی قیمت آهن آلات بازار داخلی

10 ماه پیش1477بازدید0دیدگاه
پیش بینی روند صعودی قیمت آهن آلات بازار داخلی

تحلیل نوسانات قیمت آهن آلات روزهای اخیر

برای سومین روز متوالی شاهد افزایش قیمت آهن آلات در بازار داخلی ایران می باشیم. این روند را می توان نشانه مهمی در بازار آهن آلات کشور به شمار آورد که با در نظر گرفتن وسعت این امر می توان گفت این وضعیت ممکن است به سایر بازارهای مشابه نیز اثر کند و در نهایت می تواند سبب حمایت از سایر بازارها گردد. می توان گفت که افزایش قیمت در بیشتر بازارهای داخلی ایران و هم چنین افزایش قیمت آهن آلات در بازار جهانی یک عامل مهم و تاثیرگذار بر افزایش قیمت آهن آلات در بازار داخلی می باشد.

با این حال در بازار بورس هنوز این تغییرات برای بازار آهن آلات و پتروشیمی به اوج خود نرسیده است. انتقال افزایش قیمت آهن آلات به بازار بورس می تواند جهت گیری عمده برای این بازار را تعیین کند. همان طور که مشاهده می شود قیمت مصنوعات برای سومین روز متوالی روند صعودی خود را ادامه داده است و مشاهده شده است که این افزایش قیمت آهن آلات نسبت به روزهای قبلی رشد بیشتری داشته است.

این در حالی است که هنوز برخی از تامین کنندگان این محصولات از رشد بیش از حد قیمت های خود خودداری کرده اند. رشد قیمت آهن آلات طی سه روز اخیر تدریجی بوده و هر روز حدودا به میزان 10 تومان به قیمت آهن آلات افزوده شده است. این روند امیدواری به افزایش قیمت آهن آلات در فصل زمستان را افزایش داده است. این در حالی است که برودت هوا تاکنون مانعی برای افزایش بیشتر قیمت آهن آلات بوده است. با این حال با توجه به این موضوع که بازار آهن آلات هنوز با کاهش میزان تقاضا برای خرید این محصولات مواجه می باشد بنابراین افزایش قیمت آهن آلات هنوز در هاله ای از ابهام می باشد.

قیمت آهن آلات

یش بینی افزایش قیمت ها

با در نظر گرفتن چنین شرایطی و به خصوص افزایش قیمت آهن آلات در بازار جهانی و به خصوص رشد قیمت ها در کشور چین و هم چنین افزایش قیمت قراضه آهنی و شمش می توان پیش بینی کرد که قیمت ها در بازار داخلی نیز افزایش خواهد یافت. با این حال به نظر می رسد که رشد قیمت آهن آلات شتاب کمی خواهد داشت. طی سه روز اخیر شاهد رشد قیمت این محصولات بوده ایم و این امر با توجه به کاهش میزان خرید در بازار بورس نشان می دهد که هنوز شرایط کافی برای افزایش قیمت آهن آلات در بازار وجود ندارد.

بنابراین این روند نشان دهنده این است که از یک طرف امید به رشد یکباره قیمت این محصولات نداشته باشیم و از طرف دیگر سبب خواهد شد که افزایش تدریجی قیمت ها هم چنان ادامه یابد. این شرایط به وجود آمده در بازار سبب می گردد که امید به افزایش قیمت این محصولات با افزایش میزان خرید شمش افزایش یافته که این امر می تواند سبب افزایش بیشتر قیمت شمش گردد در نهایت منجر به رونق بازار فولاد شود.

تمامی موارد ذکر شده می تواند سبب افزایش قیمت ها شود. با این حال همان طور که مشاهده می شود نوع افزایش قیمت ها طی روزهای اخیر اندکی با ماه های گذشته فرق دارد چراکه هنوز رشد شدیدی در قیمت های اعلام شده در بازار و به خصوص بازار بورس نبوده ایم. همان گونه که بیان شده است رشد تدریجی قیمت محصولات فولادی می تواند سبب شود که رشد قیمت این محصولات ادامه یابد. با این حال تا هنگامی که این افزایش قیمت ها در بازار بورس خودنمایی نکرده است نمی توان به طور دقیق گفت که این افزایش قیمت شتاب شدیدی خواهد داشت.

قیمت آهن آلات

قیمت آهن آلات روز گذشته

بنابراین این امر اندکی افزایش قیمت ها را با مشکل مواجه کرده است چنانچه می توان گفت موانع زیادی در بازار آهن آلات وجود داشته که سبب شده افزایش قیمت ها شیب زیادی نداشته باشد. هم چنین طی روز گذشته میلگرد ذوب آهن بارگیری از کارخانه و انبار با 10 تا 20 تومان افزایش قیمت اعلام گردید. کارخانه های تولید کننده میلگرد قیمت خود را ثابت اعلام کرده و برخی با 10 تا 20 تومان افزایش قیمت اعلام  کردند.

تیرآهن ذوب آهن بارگیری از  انبار با 2000 تا 5000 تومان افزایش قیمت اعلام گردید. تیرآهن ذوب آهن بارگیری از  کارخانه با 5 تا 15 تومان افزایش قیمت اعلام گردید. نرخ انواع ورق سیاه فولاد مبارکه و انواع ورق های گالوانیزه و رنگی و روغنی در بازار امروز با ثبات قیمت همراه بود. کلیه ی قیمت های لوله گاز روکار و توکار کارخانه ی سپاهان و کچو ثابت اعلام گردید. لوله گالوانیزه سپاهان با قیمت ثابت اعلام شد.

لوله صنعتی بارگیری از سپاهان با قیمت ثابت اعلام شد. قیمت تسمه کوره ای بارگیری از انبار اصفهان با ثبات اعلام شد. قیمت تسمه ورقی بارگیری از انبار اصفهان با ثبات اعلام گردید. پروفیل زد و زد رنگی بارگیری از اصفهان با قیمت ثابت اعلام شد. قوطی پروفیل ضخامت 2 بارگیری از تهران با  قیمت ثابت اعلام گردید. قوطی پروفیل ضخامت 2 بارگیری از اصفهان با قیمت ثابت اعلام گردید. قوطی ستونی بارگیری از انبار اصفهان با قیمت ثابت اعلام گردید. قیمت لوله داربستی بارگیری از اصفهان با قیمت ثابت اعلام گردید.

سوالات و نظرات کاربرانشما کاربران عزیز میتوانید نظرات و سوالات خود را در این بخش ثبت کنید
جهت ارسال دیدگاه وارد حساب کاربری خود شوید
0