0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات قیمت ورق روغنی در هفته جاری

امروز در اولین روز کاری هفته، قیمت ورق روغنی فولاد در اکثر سایز ها اعلام نشد. کارشناسان هم تا کنون نظریه خاصی در مورد عدم اعلام قیمت ورق روغنی فولاد ارائه نداده اند اما پیش بینی می کنند که بسته بودن فروش این کارخانه موقتی باشد. قیمت ورق روغنی فولاد با ضخامت ٧٠ و ابعاد ١٢۴ در حدود ٣١١٠ تومان اعلام شد.

همچنین قیمت ورق روغنی فولاد با ضخامت ٧٠ و ابعاد ١٢۵.۵ نیز با همین مبلغ شنیده شد که از تاریخ ١۴ بهمن تا کنون ثابت باقی مانده است. در این بین قیمت ورق روغنی هفت الماس هم در اکثر سایز ها ثابت اعلام شد. در حال حاضر قیمت ورق روغنی هفت الماس با ضخامت ٠.۴ و ابعاد یک متر معادل ٣١٧٠ شنیده شد.

علاوه بر این، قیمت ورق روغنی هفت الماس با ضخامت ٠.۵ نیز به مبلغ ٣١٨٠ تومان در دسترس خریداران قرار گرفت. طبق بررسی های انجام شده قیمت ورق روغنی هفت الماس با ضخامت ٠.٧ نیز تغییری نسبت به ماه گذشته نداشت و به مبلغ ٣١۴٠ تومان اعلام شد.

علاوه بر این، امروز در تاریخ شنبه ٢١ بهمن ماه ٩۶ طبق تحلیل های ارائه شده در مورد قیمت ورق روغنی، طی معاملات نخستین روز کاری هفته که روز بین التعطیلی به حساب می آید، قیمت کلیه معاملات نسبت به چند روز گذشته ثابت اعلام شد و تغییر چندانی نداشت. قیمت ورق روغنی پس از بارش برف در اوایل ماه جاری، کاهش قیمت های جهانی و همچنین عوامل تاثیر گذار دیگر، از شرایط خوبی برخوردار نبود و تحلیل گران شاهد افت قیمت ورق روغنی بسیاری از گروه های تولیدی بزرگ در بازار داخلی بودند.

تداوم کاهش میزان تقاضا در بازار ورق فولادی

البته کارشناسان می گویند که باید به بازار حق داد زیرا با شرایط توصیف شده و کاهش تقاضا طی دو هفته گذشته چیزی جز این هم انتظار نمی رفت اما در حال حاضر اکثر معامله گران معتقدند که قیمت ورق روغنی طی روز های گذشته نوسانات منفی قابل توجهی نداشته است و توسط اکثر تولید کنند گان با نرخ ثابت اعلام می شود.

قیمت ورق روغنی

علاوه بر این، طبق گزارشات رسیده، در گروه مواد اولیه، ریزش جدی قیمت ها در بازار های جهانی موجب شد تا نگرانی هایی در مورد ادامه یافتن این وضعیت به وجود آید و فعالان این حوزه برای عرضه ی آن زیر فشار قرار بگیرند. به علاوه فشار عرضه مواد اولیه برای تامین نیاز کارخانه ها در تولید ورق به طور ناگهانی افزایش پیدا کرد که همین وضعیت جرقه ای هم در قیمت ورق روغنی ایجاد کرد و به صورت موقتی باعث افزایش نسبی آن شد.

البته یک دلیل دیگر هم برای این وضعیت وجود داشت و آن هم اینکه دولت فتیله دلار را پائین کشید تا بعد از مدت ها همه عوامل تاثیرگذار بر سود کارخانه های عرضه کننده مواد اولیه به ضرر آن ها شود.

البته با توجه به نمودار های مربوط به نوسانات قیمت ها، امروز در گروه خودروسازی و قطعه سازی مشخص شد که یک سری معاملات نوسانی و متعادل در برخی از کارخانه های خودروسازی به چشم می خورد و همچنین تحلیل گران هم شاهد افزایش نسبی تقاضا در نمادهای گروه قطعه سازی بودند.

سرمایه گذاری برای بهبود بازار ورق فولادی

اما نکته این جاست که هرگز نمی توان از تاثیرات کلی این گونه صنایع بر قیمت ورق در بازار های داخلی تاثیر گذار هستند. البته در حال حاضر به نظر نمی رسد که نوسانات اندک نرخ خودرو بر قیمت ورق تاثیر قابل توجهی داشته باشد چرا که مشکلات جانبی و عوامل تاثیر گذار دیگر بسیارند.

علاوه بر مواردی که گفته شد، در مورد سرمایه گذاری برای بهبود کیفیت ورق های روغنی و همچنین سامان دادن به وضع برخی از کارخانه ها، امروز طی نشستی گفت و گو و تبادل نظر شد. علاوه بر این، طی تصمیماتی که در این مورد گرفته شد، این سرمایه گذاری ها به مانند کارخانه های بزرگ ورق سازی، در کارخانه های کوچک هم انجام می شود.

البته پیش بینی می شود که در آینده، مادامی که کارخانه های ورق سازی این روند اصلاحی و نوسانی را تجربه می کنند ، مشتریان به خریدهای رو به بالا تمایلی نداشته باشند. اما لازم به ذکر است که این شرایط عملا یک فرصت مطلوب برای کارخانه های تولید کننده ورق می باشد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0