0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

تاثیر تقاضای ضعیف بر قیمت ورق سیاه وارداتی کشورهای عرب حوزه خلیج فارس

قیمت ورق سیاه وارداتی در امارات متحده عربی طی روزهای اخیر به شدت تحت تاثیر کاهش میزان تقاضا قرار گرفته است و قیمت ورق سیاه این منطقه هم چنان ثابت می باشد. اخبار رسیده حاکی از آن است که این کشور قرار است عوارض 5 درصد برای واردات ورق سیاه از دو کشور تا تاریخ اول ژانویه سال 2018 تعیین کند. این در حالی است که فعالان بازار عقیده دارند که افزاودن میزان عوارض مالیاتی سبب کاهش بیشتر فعالیت در بازار وارداتی این کشور خواهد شد و تقاضا برای خرید ورق سیاه از سوی مصرف کنندگان نهایی هر دو کشور کاهش خواهد یافت.

نوسانات قیمت ورق سیاه وارداتی امارات متحده عربی

کشور چین قیمت ورق سیاه صادراتی خود به امارات متحده عربی را به میزان 590-575 دلار به ازای هر تن اعلام کرده است و معامله ای به حجم 2000 تن ورق سیاه به قیمت 575 دلار به ازای هر تن مابین این دو کشور شنیده شده است. هم چنین کشور هند قیمت ورق سیاه تولیدی خود به امارات متحده عربی را به میزان 580-575 دلار به ازای هر تن اعلام کرده است و در این مورد نیز معامله ای به قیمت 580-570 دلار به ازای هر تن مابین هر دو کشور منعقد گشته است.

حجم کلی این معامله به میزان 30000-20000 تن گزارش شده است. به گفته منابع خبری در حال حاضر بازار خرید ورق سیاه وارداتی بسیار آرام می باشد. پیش بینی می شود که قیمت ورق سیاه طی روزهای اخیر افت بیشتری یابد چراکه با نزدیک شدن به پایان سال و با شروع ماه دسامبر میزان معاملات نیز کاهش یافته و قیمت ها روند نزولی را دنبال خواهند کرد.

به گفته فعالان بازار میزان تقاضا مصرف کنندگان نهایی برای خرید ورق سیاه بسیار پایین می باشد و خریداران از خرید محموله هایی با حجم بالا خودداری کرده اند بنابراین بازار به کندی پیش می رود. برخی از فعالان بازار معتقدند که در حال حاضر میزان تقاضا بالا نمی باشد ولی پیشنهادات کشور چین برای قیمت ورق سیاه بالا بوده و به نظر نمی رسد که قیمت ها طی روزهای آتی کاهش یابد.

ورق سیاه مرکزآهن

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه امارات

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه وارداتی به امارات متحده عربی به میزان 580-570 دلار به ازای هر تن تا تاریخ 14 ماه نوامبر بوده که نسبت به قیمت 575-570 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن اندکی افزایش یافته است. هم چنین قیمت ورق سرد پیشنهادی به این منطقه نیز به میزان 620-615 دلار به ازای هر تن بوده که هیچ معامله عمده ای برای خرید این محصول تاکنون شنیده نشده است. ارزیابی ها از قیمت ورق سرد وارداتی به امارات متحده عربی نیز به میزان 620-615 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت 625-615 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن اندکی کاهش یافته است.

قیمت ورق گالوانیزه پیشنهادی نیز به میزان 750-740 دلار به ازای هر تن بوده که این قیمت از سوی کشور چین پیشنهاد شده است. در بخش ورق گالوانیزه هرچند میزان تقاضا رو به کاهش می باشد ولی به علت افزایش قیمت فلز روی به نظر نمی رسد که قیمت این محصول افت چندانی یابد. هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به امارات متحده عربی به میزان 750-740 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی بدون تغییر ثابت باقی مانده است.

نوسانات قیمت ورق سیاه وارداتی عربستان سعودی

بازار خرید ورق سیاه وارداتی در عربستان سعودی نیز نسبتا راکد بوده است. دو کشور چین و هند قیمت ورق سیاه پیشنهادی خود را به این کشور به میزان 595-585 دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند ولی هنوز معامله ای مابین این کشورها منعقد نشده است. به گفته منابع خبری قیمت پیشنهادی خریداران در مناقصات نیز به میزان 560-550 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت پیشنهادی کارخانجات بسیار پایین تر می باشد.

قیمت های پیشنهادی برای این محصول از سوی کارخانجات واقع در کشور ژاپن نیز به میزان 610-600 دلار به ازای هر تن بوده در حالی که پیشنهادات شنیده شده از کشور هند به میزان 600 دلار به ازای هر تن اعلام شده است. ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه وارداتی به عربستان سعودی به میزان 600-550 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

اقدامات ضد دامپینگ مکزیک برای واردات ورق سیاه از کشورهای ایتالیا و ژاپن

کشور مکزیک اقدامات ضد دامپینگ جدیدی را برای واردات ورق سیاه از کشورهای ژاپن و ایتالیا به تازگی اعمال کرده است. به گفته منابع خبری علت این امر آسیب رساندن قیمت های وارداتی بر قیمت محصولات داخلی بوده است. این اقدام پس از درخواست یکی از کارخانجات عمده تولید فولاد این کشور اتخاذ گردیده است. اقدامات دیگری نیز از تاریخ 1 ماه می سال 2016 تا 30 آوریل 2017 صورت گرفته بود که علت این امر افزایش میزان واردات ورق سیاه به میزان 191855 تن بوده که نسبت به سال قبل به میزان 107 درصد رشد یافته بود.

در نتیجه این امر قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور مکزیک به میزان 31/6 درصد کاهش یافت در حالی که پیش بینی می شد که قیمت این محصول به میزان 25 درصد کاهش یابد. به گفته منابع خبری تاریخ تصمیم گیری نهایی برای اقدامات ضد دامپینگ کشور مکزیک هنوز به طور قطعی مشخص نگردیده است. بنابراین واردکنندگان منتظر اعلام نهایی از سوی این کشور می باشند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0