0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

تاثیر تقاضای ضعیف بر قیمت ورق سیاه وارداتی کشورهای عرب حوزه خلیج فارس

قیمت ورق سیاه وارداتی در امارات متحده عربی طی روزهای اخیر به شدت تحت تاثیر کاهش میزان تقاضا قرار گرفته است و قیمت ورق سیاه این منطقه هم چنان ثابت می باشد. اخبار رسیده حاکی از آن است که این کشور قرار است عوارض ۵ درصد برای واردات ورق سیاه از دو کشور تا تاریخ اول ژانویه سال ۲۰۱۸ تعیین کند. این در حالی است که فعالان بازار عقیده دارند که افزاودن میزان عوارض مالیاتی سبب کاهش بیشتر فعالیت در بازار وارداتی این کشور خواهد شد و تقاضا برای خرید ورق سیاه از سوی مصرف کنندگان نهایی هر دو کشور کاهش خواهد یافت.

نوسانات قیمت ورق سیاه وارداتی امارات متحده عربی

کشور چین قیمت ورق سیاه صادراتی خود به امارات متحده عربی را به میزان ۵۹۰-۵۷۵ دلار به ازای هر تن اعلام کرده است و معامله ای به حجم ۲۰۰۰ تن ورق سیاه به قیمت ۵۷۵ دلار به ازای هر تن مابین این دو کشور شنیده شده است. هم چنین کشور هند قیمت ورق سیاه تولیدی خود به امارات متحده عربی را به میزان ۵۸۰-۵۷۵ دلار به ازای هر تن اعلام کرده است و در این مورد نیز معامله ای به قیمت ۵۸۰-۵۷۰ دلار به ازای هر تن مابین هر دو کشور منعقد گشته است.

حجم کلی این معامله به میزان ۳۰۰۰۰-۲۰۰۰۰ تن گزارش شده است. به گفته منابع خبری در حال حاضر بازار خرید ورق سیاه وارداتی بسیار آرام می باشد. پیش بینی می شود که قیمت ورق سیاه طی روزهای اخیر افت بیشتری یابد چراکه با نزدیک شدن به پایان سال و با شروع ماه دسامبر میزان معاملات نیز کاهش یافته و قیمت ها روند نزولی را دنبال خواهند کرد.

به گفته فعالان بازار میزان تقاضا مصرف کنندگان نهایی برای خرید ورق سیاه بسیار پایین می باشد و خریداران از خرید محموله هایی با حجم بالا خودداری کرده اند بنابراین بازار به کندی پیش می رود. برخی از فعالان بازار معتقدند که در حال حاضر میزان تقاضا بالا نمی باشد ولی پیشنهادات کشور چین برای قیمت ورق سیاه بالا بوده و به نظر نمی رسد که قیمت ها طی روزهای آتی کاهش یابد.

ورق سیاه مرکزآهن

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه امارات

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه وارداتی به امارات متحده عربی به میزان ۵۸۰-۵۷۰ دلار به ازای هر تن تا تاریخ ۱۴ ماه نوامبر بوده که نسبت به قیمت ۵۷۵-۵۷۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن اندکی افزایش یافته است. هم چنین قیمت ورق سرد پیشنهادی به این منطقه نیز به میزان ۶۲۰-۶۱۵ دلار به ازای هر تن بوده که هیچ معامله عمده ای برای خرید این محصول تاکنون شنیده نشده است. ارزیابی ها از قیمت ورق سرد وارداتی به امارات متحده عربی نیز به میزان ۶۲۰-۶۱۵ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت ۶۲۵-۶۱۵ دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن اندکی کاهش یافته است.

قیمت ورق گالوانیزه پیشنهادی نیز به میزان ۷۵۰-۷۴۰ دلار به ازای هر تن بوده که این قیمت از سوی کشور چین پیشنهاد شده است. در بخش ورق گالوانیزه هرچند میزان تقاضا رو به کاهش می باشد ولی به علت افزایش قیمت فلز روی به نظر نمی رسد که قیمت این محصول افت چندانی یابد. هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به امارات متحده عربی به میزان ۷۵۰-۷۴۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی بدون تغییر ثابت باقی مانده است.

نوسانات قیمت ورق سیاه وارداتی عربستان سعودی

بازار خرید ورق سیاه وارداتی در عربستان سعودی نیز نسبتا راکد بوده است. دو کشور چین و هند قیمت ورق سیاه پیشنهادی خود را به این کشور به میزان ۵۹۵-۵۸۵ دلار به ازای هر تن اعلام کرده اند ولی هنوز معامله ای مابین این کشورها منعقد نشده است. به گفته منابع خبری قیمت پیشنهادی خریداران در مناقصات نیز به میزان ۵۶۰-۵۵۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت پیشنهادی کارخانجات بسیار پایین تر می باشد.

قیمت های پیشنهادی برای این محصول از سوی کارخانجات واقع در کشور ژاپن نیز به میزان ۶۱۰-۶۰۰ دلار به ازای هر تن بوده در حالی که پیشنهادات شنیده شده از کشور هند به میزان ۶۰۰ دلار به ازای هر تن اعلام شده است. ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه وارداتی به عربستان سعودی به میزان ۶۰۰-۵۵۰ دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است.

اقدامات ضد دامپینگ مکزیک برای واردات ورق سیاه از کشورهای ایتالیا و ژاپن

کشور مکزیک اقدامات ضد دامپینگ جدیدی را برای واردات ورق سیاه از کشورهای ژاپن و ایتالیا به تازگی اعمال کرده است. به گفته منابع خبری علت این امر آسیب رساندن قیمت های وارداتی بر قیمت محصولات داخلی بوده است. این اقدام پس از درخواست یکی از کارخانجات عمده تولید فولاد این کشور اتخاذ گردیده است. اقدامات دیگری نیز از تاریخ ۱ ماه می سال ۲۰۱۶ تا ۳۰ آوریل ۲۰۱۷ صورت گرفته بود که علت این امر افزایش میزان واردات ورق سیاه به میزان ۱۹۱۸۵۵ تن بوده که نسبت به سال قبل به میزان ۱۰۷ درصد رشد یافته بود.

در نتیجه این امر قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشور مکزیک به میزان ۳۱/۶ درصد کاهش یافت در حالی که پیش بینی می شد که قیمت این محصول به میزان ۲۵ درصد کاهش یابد. به گفته منابع خبری تاریخ تصمیم گیری نهایی برای اقدامات ضد دامپینگ کشور مکزیک هنوز به طور قطعی مشخص نگردیده است. بنابراین واردکنندگان منتظر اعلام نهایی از سوی این کشور می باشند.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری