0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

پیش بینی نوسانات قیمت ورق سیاه در روزهای پایانی سال

قیمت ورق سیاه انزلی برای ضخامت 2 میلی متر در نخستین روز هفته گذشته به میزان 29600 ریال بوده است. این در حالی است که قیمت ورق سیاه از همان روز شنبه روند نزولی را در بازار آهن آلات پیش گرفت و در روزهای پایانی هفته قیمت این محصول به میزان 28900 ریال کاهش یافت. هم چنین قیمت اسلب نیز در روزهای پایانی هفته گذشته به میزان 21789 ریال اعلام شد و این قیمت به معنای این است که قیمت ورق سیاه طی روزهای آتی به میزان 28000 ریال خواهد رسید و در نتیجه در هفته جاری با افزایش میزان تقاضا برای خرید این محصول در بازار داخلی روبرو خواهیم شد.

قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه برای سایز 15-3 میلی متر در نخستین روز هفته گذشته به میزان 27500 ریال گزارش شد. این در حالی است که قیمت این محصول در روزهای بعدی روند کاهشی را در پیش گرفت ولی در آخرین روز هفته گذشته قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه مجددا افزایش یافته و به میزان 27550 ریال رسید. فعالان بازار در حال حاضر انتظار دارند که قیمت ورق سیاه فولاد مبارکه طی روزهای آتی بهبود یابد. این در حالی است در سال جاری این کارخانه در حوزه صادرات به شدت ضعیف عمل کرده است.

طبق آمار منتشر شده میزان صادرات ورق سیاه کارخانه فولاد مبارکه طی 9 ماهه ابتدایی سال گذشته به میزان 978 هزار تن بوده است در حالی که این میزان در 9 ماهه ابتدایی سال جاری به میزان 440 هزار تن رسیده است. می توان گفت فشارهای وارد شده به این کارخانه برای عرضه محصول در بازار داخلی بسیار در این امر موثر بوده است.

مشکلات کارخانه فولاد مبارکه در عرضه محصولات

این در حالی است که فشارهای وارد شده تنها برای عرضه ورق برای ضخامت های زیر 6 میلی متر بوده است و این کارخانه برای صادرات سایر ضخامت ها مشکلی نداشته است. با این حال پیش بینی می شود که کارخانه فولاد مبارکه کاهش میزان صادرات خود را طی ماه های آتی جبران کند زیرا این کارخانه کارنامه درخشانی در صنعت صادرات داشته و هم چنین افزایش قیمت ارز نیز می تواند محرک خوبی برای بهبود صادرات کارخانجات مختلف از جمله کارخانه فولاد مبارکه باشد.

قیمت ورق سیاه

ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که کارخانه فولاد مبارکه هدف خود را بیشتر بر روی صادرات اسلب متمرکز کرده است و از میزان صادرات ورق سیاه خود کاسته است. آمار منتشر شده حاکی از آن است که میزان اسلب صادراتی فولاد مبارکه در سال 95 به میزان 300 هزار تن بوده است در حالی که میزان صادرات این محصول در سال قبل صفر بوده است. بنابراین پیش بینی می شود که این کارخانه طی سال آتی صادرات اسلب تولیدی خود را افزایش دهد.

قیمت ورق اکسین اهواز در نخستین روز هفته گذشته به میزان برای ضخامت های 40-8 میلی متر به میزان 28200 ریال بوده است در حالی که قیمت این محصول در روزهای پایانی هفته کاهش یافته و به میزان 27936 ریال رسیده است. قیمت ورق کاویان نیز برای ضخامت های 30-8 میلی متر در نخستین روز هفته گذشته به میزان 27288 ریال بوده است در حالی که قیمت این محصول در روزهای پایانی هفته گذشته به میزان 26981 ریال کاهش یافته است.

افزایش میزان تقاضا در روزهای پایانی سال

به گفته منابع خبری دلایل زیادی برای کاهش قیمت ورق سیاه طی هفته گذشته وجود داشته است که از جمله آن ها می توان به تعطیلی روز سه شنبه و نیز آخرین هفته ماه بهمن بودن اشاره کرد. همان طور که تاکنون مشاهده شده است هفته های پایانی یک ماه میزان تقاضا کاهش می یابد. هم چنین قیمت تختال هرمزگان طی هفته گذشته به شدت افزایش یافته و به میزان 21789 ریال رسید که نسبت به قیمت این محصول طی هفته های گذشته افزایش شدیدی داشته است.

طبق گزارشات منتشر شده پیش بینی می شود که قیمت ورق سیاه در سال آتی افزایش یافته و به 3000 تومان خواهد رسید. با رونق بازار صادرات اسلب در کارخانه فولاد مبارکه می توان گفت که این کارخانه می تواند به جای فروش و یا تبدیل اسلب به ورق فولادی این محصول را صادر کن و به همین دلیل به راحتی می تواند قیمت اسلب و ورق سیاه تولیدی خود را طی سال آینده افزایش دهد.

قیمت ورق سرد نیز طی هفته گذشته روند صعودی داشته است و هم چنین میزان عرضه این محصول نیز در هفته گذشته کاهشی بوده است. این در حالی است که بازار ورق سرد طی هفته گذشته به آرامش رسیده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0