3/5
3رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

آن چه در بازار ورق فولادی گذشت

طی هفته جاری قیمت ورق گالوانیزه هم چون سایر محصولات فولادی روند افزایشی داشته است به طوری که این رشد قیمت ها با شیب زیادی تا روز گذشته ادامه داشته است. این در حالی است که قیمت ورق گالوانیزه طی روز گذشه مجددا روند نزولی را در پیش گرفته است و در برخی مبادی نیز اندکی از شیب رشد این محصول کاسته شده است. با این حال قیمت های پیشنهادی از سوی کارخانجات طی روز گذشته نسبت به قیمت های بازار آزاد کم تر بوده است.

در برخی از کارخانجات نیز روند صعودی قیمت ها هم چنان ادامه یافته است. طی روزهای گذشته نرخ ارز نوسانات زیادی را تجربه کرده است و بازار آهن آلات نیز تحت تاثیر این نوسانات فراز و نشیب های زیادی داشته است. با این حال طی روز گذشته سیگنال های منفی در بازار آهن آلات مشاهده گردید که این سیگنال ها بر قیمت ورق گالوانیزه نیز تاثیرگذار بوده است.

از جمله عوامل موثر بر روند کاهشی قیمت محصولات فولادی طی روزهای گذشته می توان به نوسانات آب و هوا، روند نزولی قیمت شمش، کاهش نرخ ارز طی روز گذشته و هم چنین روند نزولی ایجاد شده در بازارهای جهانی اشاره کرد. بنابراین می توان گفت که افزایش قیمت در بازار با شیب زیاد سبب افت ناگهانی قیمت ها می گردد. این در حالی است که تا زمانی که بازار دلار به تثبیت نرسد نمی توان گفت که چشم انداز بازار چگونه خواهد بود و باید تا تثبیت نرخ دلار طی روزهای آینده منتظر بمانیم.

پیش بینی آرامش بازار

پیش بینی می شود که بازار در هفته آینده اندکی آرامش یابد و قیمت ها نیز به نرخ ثابتی برسد. برخی از فعالان بازار ادعا کرده اند که افزایش قیمت محصولات فولادی تا میزان زیادی تحت تاثیر جو روانی ایجاد شده در بازار بوده است و این جو در حال حاضر کمتر شده و می توان هفته همراه با آرامشی را پیش بینی کرد.

ورق سیاه اصفهان

فاز روانی ایجاد شده در بازار تا حدود زیادی می تواند بر قیمت محصولات تاثیر گذارد. این تاثیر ممکن است مثبت و یا منفی باشد و این جو روانی می تواند سبب افزایش قیمت ها شده و یا قیمت ها را به سمت مقادیر پایین تر هدایت کند. نکته دیگری که در بازار وجود دارد این است که کارخانجات در برابر رشد بیش از حد قیمت ها مقاومت می کنند و همین امر افزایش قیمت بیش از حد محصولات را کنترل می کند. در حال حاضر اکثر کارخانجات تلاش می کنند که قیمت ها را در حال ثبات قرار دهند و روند قیمت ها را به سمت منطقی تری سوق می دهند.

تاثیر جو روانی بر قیمت ورق گالوانیزه

چنانچه جو روانی موجود در بازار در حال حاضر تغییر کند می توان به آینده بازار امید بیشتری داشت و این امر سبب تحریک خوش بینی ها نسبت به آینده فولاد می شد. بنابراین می توان پیش بینی کرد که فاز تغییر قیمت ها طی روزهای آتی تغییر خواهد کرد و این امر به میزان زیادی به جو روانی موجود در بازار دارد. شرایط بازار را در حال حاضر باید به طور جدی پیگیری کرد.

تغییر فاز قیمت ها و روند نزولی آن ها در حال حاضر چندان جدی نمی باشد و نمی توان به طور کامل و قطعی بیان کرد که طی هفته آینده قیمت ها به چه صورت پیش خواهد رفت. تمامی این عوامل به نوسانات قیمت دلار طی هفته آینده بستگی دارد و با افزایش نرخ دلار در هفته آینده ممکن است قیمت ها نیز مجددا افزایش یابد. بنابراین جو روانی بازار طی هفته آینده ممکن است مجددا تغییر کند.

قیمت ورق گالوانیزه طی هفته گذشته تغییرات چندانی نداشته است و برای کارخانجات مختلف این روند متفاوت بوده است. قیمت ورق گالوانیزه روی اندود به ضخامت 45/0 میلی متر طی روز گذشته به میزان 3910 تومان بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی افزایش یافته است. قیمت این محصول طی روزهای قبل به میزان 3890 تومان بوده است. بنابراین شاهد رشد قیمت ورق گالوانیزه به میزان 30 تومان طی چند روز اخیر بوده ایم.

3/5
3رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0