0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

معاملات امروز بازار قراضه وارداتی آهن آلات ترکیه بر پیچیدگی های بازار بیلت افزود

صادرکنندگان بیلت در بازار آهن آلات منطقه سی آی اس در هفته جاری پیشنهادات قیمت خود را ۵ دلار دیگر افزایش داده و سطوح ۵۱۵ تا ۵۲۰ دلار به ازای هر تن فوب را مطرح نمودند.

بیشترین تقاضا البته در محدوده قیمت ۵۱۰ تا ۵۱۵ دلار به ازای هر تن فوب در منطقه شمال آفریقا دیده شده که البته خریداران در برابر افزایش قیمت ها نیز مقاومت نشان دادند. در دیگر بازارها به دلیل تعطیلات رسمی تقاضای چندانی دیده نشد.

با توجه به محموله های ارزان قیمت قراضه که در دو هفته اخیر توسط تولیدکنندگان آهن آلات ترک خریداری شد، صنایع پایین دستی ترکیه واردات بیلت در محدوده قیمت فعلی را چندان اقتصادی نمی بینند و به تامین بیلت از داخل روی آورده اند که تنها ۵ دلار با بیلت وارداتی اختلاف قیمت دارد. پیشنهادات وارداتی به ترکیه فعلا در محدوده ۵۳۰ تا ۵۳۵ دلار به ازای هر تن سی اف آر می باشد.

عدم واردات بیلت توسط ترک ها یک دلیل فاندامنتال دیگر نیز به اسم عدم وجود تقاضا در بازارهای صادراتی دارد که آنها را از واردات موقت بیلت از سی آی اس باز می دارد.

تداوم بدبینی فعالان بازار به روند پیش رو

ترک ها تنها در چند کشور حوزه دریای مدیترانه چند معامله برای میلگرد در محدوده ۵۵۵ تا ۵۶۰ دلار به ازای هر تن فوب را به ثبت رسانده اند. آنها معتقدند که با این قیمت روز میلگرد ، واردات بیلت اصلا صرفه اقتصادی ندارد.

اما با وجود روند افزایشی که طی هفته گذشته و هفته جاری در بهای قراضه شکل گرفته بود، امروز دو معامله در این حوزه انجام شد که باعث بدبینی فعالان بازار به ادامه روند افزایشی این نهاده تولید شده است.

در معامله اول یک محموله ۱۸ هزار تنی قراضه ۸۰ درصد آمریکایی به قیمت ۳۵۳ دلار به ازای هر تن سی اف آر خریداری شده که نسبت به سطوح هفته گذشته ثابت است.

قیمت آهن آلات

اما در معامله دوم یک محموله قراضه ۸۰ درصد از انگلستان به قیمت ۳۴۷ دلار به ازای هر تن سی اف آر نهایی شده که نزدیک به ۵ دلار کاهش را نسبت به آخرین معامله این حوزه نشان می دهد. هنوز جزئیات بیشتری از ترکیب  سبد این معامله و شرایط فروشنده منتشر  نشده، اما این معامله می تواند آغاز کاهش مجدد در بهای قراضه باشد.

مطمئنا معاملات هفته آتی تصویر بهتری از چگونگی روند آتی بازار به دست خواهند داد.

بازار آهن آلات چین در هفته آتی به چه سویی خواهد رفت؟

قیمت آهن آلات در بازار داخلی چین طی هفته ای که گذشت فراز و فرودهایی را تجربه کرد. با اینکه در ابتدای هفته شاهد رشد چشمگیر در بهای بیلت تانگشان و قیمت میلگرد امروز بودیم، اما در ادامه هفته با توجه به قیمت بالای محصولات فولادی کمی از تقاضا کاسته شده و بازار رو به ثبات رفت.

افزایش بازرسی های زیست محیطی کارخانه های تولیدکننده اهن آلات باعث شد تا تقاضا خصوصا برای بیلت افزایش یافته و عامل رشد قیمت در کارخانه هایی مثل گروه شاگانگ شد. در حال حاضر، میانگین قیمت میلگرد در 25 شهر مهم چین 4198 یوان به ازای هر تن می باشد که نسبت به هفته گذشته 92 یوان رشد را نشان می دهد.

موجودی میلگرد انبارهای فولادسازان چینی در هفته قبل نسبت به یک هفته پیش تر 442 هزار و 100 تن کاهش یافت.  تحلیل گران معتقدند که قیمت محصولات ساختمانی در هفته آینده بیشتر رو به ثبات خواهد رفت و احتمال افزایش قیمت چندان محتمل نیست.

در بخش محصولات تخت و مشخصا ورق گرم، قیمت در 24 شهر مهم چین به 4204 یوان به ازای هر تن رسید که افزایش 65 یوانی را نسبت به هفته گذشته نشان می دهد. میزان موجودی انبارهای ورق گرم در این هفته به 2 میلیون و 285 هزار تن رسیده و نسبت به هفته گذشته 84 هزار تن افت یافته است. در بخش محصولات تخت نیز عمده فعالان بازار معتقد به تثبیت قیمت در هفته آتی می باشند.

رشد چشمگیر قیمت ورق فولادی در بازار چین

همچنین قیمت ورق فولادی نیز طی هفته اخیر رشد چشمگیری داشت و بهای هر تن ورق 20 میلی متر با 71 یوان افزایش نسبت به هفته گذشته به 4421 یوان به ازای هر تن رسید. کل موجودی انبارهای این محصول طی هفته گذشته 859 هزار تن برآورد شده که نسبت به هفته گذشته رشد 350 هزار تنی را نشان می دهد.

با توجه به جمیع موارد بالا و با عنایت به اصلاح قیمتها در بازار فیوچرز و نیز روند افزایشی قیمت در بازار فیزیکی، قبول قیمتها از سوی صنایع پایین دستی کمی کاهش یافته و سطح معاملات اندکی افت نموده است. از این رو، قیمت آهن آلات در انتهای هفته با کمی کاهش روبرو شد.

در کوتاه مدت، انتظار فشار بیشتر بر قیمت از سوی موجودی انبارها کاهش خواهد یافت و نیز افزایش هزینه تولید عامل حمایت بیشتر از قیمت آهن آلات خواهد بود.

با این وجود، انتظار رشد چشمگیر قیمت چندان مورد انتظار بازار نیست. فعالان بازار معتقدند که قیمت فولاد در بازار داخلی چین طی هفته گذشته تنها نوساناتی را تجربه خواهد نمود.

.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0