0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات قیمت تیرآهن بازار اصفهان

قیمت تیرآهن کارخانه ی ذوب آهن اصفهان در تاریخ دوشنبه ٢۵ دی ماه ٩۶ ثابت اعلام شد که نسبت به روز گذشته ٢٠ تا ١٢۵ تومان افزایش پیدا کرد، و نسبت به قیمت تیرآهن بارگیری شده از درب این کارخانه و انبار، در تاریخ چهارشنبه ٢٠ دی ماه ثابت باقی مانده است. علاوه بر این، قیمت تیرآهن این کارخانه نسبت به روز پنج شنبه ٢١ دی ماه ٩۶ در حدود ۵ الی ١٠ تومان کاهش یافت.

قیمت تیرآهن ذوب آهن اصفهان برای تیرآهن سبک نیز نسبت به روز پنج شنبه حدودا ٢ تا ۴ هزار تومان کاهش پیدا کرده است اما قیمت تیر آهن سنگین این کارخانه بدون تغییر اعلام شد.

احسان دشتیانه معاون کارخانه ی ذوب آهن اصفهان در کنفرانس استیل پرایس طی سخنرانی ای اظهار داشت: کارخانه ذوب آهن اصفهان مادر تولید آهن آلات کشور است. وی افزود این کارخانه بزرگ ترین تولید کننده تیر آهن و محصولات فولادی بلند است.

به گفته منابع خبری کشور، تا کنون مصرف آهن آلات در پنج ماهه نخست سال جاری در حدود ١۴ درصد رشد داشته است اما در بخش های تیر آهن و میلگرد به طور میانگین ٧ درصد کاهش داشته ایم.

قیمت تیر آهن کارخانه های مختلف

قیمت تیرآهن ١۴ کرمانشاه در حدود ٣٣۵ هزار تومان، تیر آهن ١۶ بناب در حدود ۴٢٠ هزار تومان، تیر آهن ١۶ اهواز ۴٣٧ هزار تومان، تیر آهن ١۶ و ١٨ تبریز به ترتیب در حدود ۴٢٠ هزار تومان و ۵٣۵ هزار تومان، و نهایتا قیمت تیرآهن ١٨ و ٢٠ یزد نیز به ترتیب معادل ۵٣۵ هزار تومان و ۶٣۵ هزار تومان شنیده شد.

علاوه بر این، قیمت این محصول در کارخانه آرین با ضخامت های ٢٠ و ٢٢ نیز ثابت باقی ماندند. تیرآهن ١۶ میلی متری این کارخانه امروز با قیمتی در حدود ۴۴٠ هزار تومان به فروش رسید. تیرآهن ٢٢ میلی متری این کارخانه هم با قیمتی معادل ٧۴٩ هزار تومان به بازار عرضه شد. علاوه بر این، قیمت تیرآهن کارخانه آرین نیز در حدود ٩۴٩ هزار تومان اعلام شد.

طبق اطلاعیه ی روز دوشنبه ٢۵ دی ماه سال جاری، تیر آهن ١۴، ١۶ و ١٨ توسط گروه ملی صنعتی فولاد ایران در بورس عرضه شد.

قیمت تیرآهن ذوب آهن اصفهان

قیمت انواع تیر آهن هاش سبک و سنگین در بازار داخلی ایران

قیمت هاش ١٠ سنگین و ١٠ سبک در بازار تهران در حدود ٢٣۵٠ تومان شنیده شد. علاوه بر این، قیمت هاش ١۴ سبک ٢٣٩٠ تومان و نرخ هاش ١۴ سنگین نیز ٢٣۵٠ تومان اعلام شده است که نسبت به قیمت هفته ی گذشته به مبلغ ٢۵٢٠ تومان، کاهش قابل توجهی داشته است.
قیمت هاش ٢۴ سنگین در حدود ٣٨٠٠ تومان اعلام شد. قیمت هاش ٣٠ سبک نیز با ١٠٠ تومان اختلاف قیمت به مبلغ ٣٧٠٠ تومان خرید و فروش شد.

در بازار اصفهان نیز تیرآهن هاش سبک و سنگین در روز یک شنبه ٢۴ دی ماه ٩۶ با قیمت های مختلفی به بازار عرضه شد. به طور مثال قیمت تیر آهن هاش ١۴ و ١۶ و ٣٠ سبک و سنگین، هر دو در حدود ۴٠٠٠ تومان اعلام شد. علاوه بر این، قیمت تیر آهن هاش سبک و سنگین به مبلغ ٣٩٨٠ تومان در دسترس مشتریان قرار گرفت که نسبت به روز پنج شنبه ٢١ دی ماه ثابت باقی مانده است.

تحلیل گران احتمال می دهند که قیمت تیر آهن هاش فعلا روند ثابتی داشته باشد چرا که عرضه ی این محصول به اندازه ی میزان تقاضاست و با همین روند طی چند روز آینده تغییر خاصی در قیمت ها مشاهده نخواهد شد. علاوه بر این، عدم تغییر قیمت هاش سنگین و سبک ٢٠ به مبلغ ٢۴٠٠ تومان در روز یک شنبه در مقایسه با روز پنجشنبه نیز مؤید همین معنا می باشد.

قیمت تیر آهن وارداتی کشور

قیمت تیرآهن هاش ٢٠ سبک وارداتی از اروپا در حدود ٣٨٣٠ تومان و ٢٠ سنگین نیز معادل ٣٨٠٠ تومان اعلام شد. علاوه بر این، قیمت هاش ٢۴ سنگین وارداتی از این کشور نیز معادل مبلغ ٣٨٠٠ تومان به بازار عرضه شد.

قیمت تیرآهن معمولی وارداتی از روسیه با سایز ٣٠ و وزن ٣٩٠ تومان در بازار به مبلغ هر شاخه ١٢١٠٠٠٠ تومان به فروش رسید. قیمت تیر آهن هاش ۴٠٠*۴٠٠ روس نیز با وزن ٢ تن و به قیمت های مختلف در بازار تهران و اصفهان موجود می باشد.

خرید تیرآهن اصفهان

افزایش قیمت تیر آهن در جنوب اروپا

افزایش قیمت تیر آهن معمولی در جنوب اروپا که طی هفته ی جاری توسط تولید کنندگان اعمال شد از سوی خریداران پذیرفته شده است و علت اصلی این امر هم افزایش قیمت تیراهن وارداتی به این کشور و نیز افزایش قیمت محصولات فولادی بلند در بازار جهانی می باشد.  طبق گزارش یکی از منابع خبری با نزدیک شدن به پایان فصل تابستان فعالیت خرید از سوی مشتریان در این منطقه افزایش پیدا کرده است و میزان خرید این مواد نیز بیش تر از هفته ی گذشته شده است و خریداران مجبور به پذیرش افزایش قیمت تیر آهن می باشند.

علاوه بر این، قیمت های پیشنهادی در مورد تیر آهن در بازار جهانی نیز افزایش پیدا کرده است و روند فعلی بازار مثبت می باشد بنابراین این هم دلیل دیگری برای پذیرفتن قیمت های بالا تر توسط خریداران اروپایی می باشد.

طبق ارزیابی های انجام شده قیمت تیر آهن صادراتی از کشور چین به مبلغ 570-555 دلار به ازای هر تن شنیده شده است که نسبت به قیمت های پیشنهادی ارائه شده طی هفته ی گذشته به میزان 10-5 دلار به ازای هر تن افزایش پیدا کرده است. هم چنین ارزیابی قیمت تیر آهن بازار داخلی جنوب اروپا نشان دهنده ی قیمت 638-620 دلار به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت های هفته ی گذشته بالا تر رفته است.

ارزیابی قیمت تیر آهن هاش در بازار داخلی اروپا هم مبلغی معادل 610-600 یورو به ازای هر تن را نشان داده است که در مقایسه با قیمت 590-580 یورو به ازای هر تن، طی هفته ی قبل افزایش پیدا کرده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0