0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش قیمت ورق گالوانیزه چین با عرضه بیش از حد

قیمت ورق گالوانیزه چین در طول این هفته و به دلیل خرید ارزان در بازارهای فروش اصلی در خارج از کشور و همچنین در داخل کشور، و با عرضه بسیار بالای این محصول، کاهش یافته است.

در روز چهارشنبه ، اکثر کارخانه های چینی  قیمت ورق گالوانیزه 3 تا12 میلیمتری را 915 تا 925 دلار در هر تن فوب تعیین کردند که کاهش قیمت 10 تا 15 دلاری را در هفته تجربه کرده است. این کاهش قیمت ورق گالوانیزه در راستای روند بازار داخلی بود که در آن قیمت ورق گالوانیزه در مدت مشابه 15  دلار در هر تن (103 تا 104 یوان در هر تن) کاهش داشته است.

عامل اصلی کاهش قیمت ورق گالوانیزه ، عرضه بیش از حد آن است. تولیدکنندگان فولاد  چین ،سطح بالای تولید را حفظ کرده و حتی حجم کمی را نیز افزایش دادند. در نتیجه، میزان ذخیره انبارها نیز بسیار بالا بود، در حالی که تقاضای داخلی برای مصرف تمام فولاد تولید شده ، کافی نبود.

کاهش میزان تقاضا در بازار ورق گالوانیزه

اکثر خریداران رویکرد “صبر و دیدن نتیجه” را در پیش گرفته اند؛ تا جائیکه یکی از معامله گران بزرگ چین به متال اکسپرت گفت:” آنها مطمئن هستند که قیمت ورق گالوانیزه به زودی سقوط خواهند کرد.” در حال حاضر، تنها انجام معاملات کوچکی از ورق گرم 2 میلی متری با ویتنام در این هفته با حدود قیمت 925 دلار در هر تن سی اف آر (925 دلار در هر تن در فوب)  شنیده شده است. اطلاعات بیشتری درمورد قراردادهایی که سایر واردکنندگان آسیا به امضا رسانده اند، اخیراً منتشر نشده است.

با این حال، بهبودهایی در تقاضای خاورمیانه توسط منابع بازار چین گزارش شده است. در عربستان سعودی و پاکستان، انجام معاملات زیادی برای مقادیر کم ( کمتر از 2000 تن) به دست آمده است. قیمت ورق گالوانیزه از چین در حدود 925 دلار در هر تن سی اف آر(915 تا 925 دلار در هر تن فوب) فروخته شده است. یکی از معامله گران بزرگ چین گفت: “اکنون فقط کسانی که به میزان  کافی ورق گالوانیزه در انبارهای خود ندارند،خرید می کنند؛ اما زمانی که روند قیمت ورق گالوانیزه واضح شود، تقاضا از خاور میانه و سایر کشورها بهتر خواهد بود.”

قیمت ورق گالوانیزه

 افزایش قیمت ورق گالوانیزه صادراتی چین با بهبود خرید

قیمت ورق گالوانیزه صادراتی چین در راستای پیش بینی های داخلی و در میان تقاضای بهتر این محصول در خارج از کشور و اصلاح تقاضای داخلی، دوباره افزایش پیدا کرد.

در روز چهارشنبه ، اکثر صادرکنندگان پیشنهاد قیمت ورق گالوانیزه 1 میلیمتری چین را در محموله حدود 915 تا 925 دلار در هر تن فوب تعیین کردند، که 15 دلار در هر تن از سطح قیمت، بالاتر بوده است. مشتریان خارجی بیشتر فعال بوده اند. یکی از معامله گران چین به متال اکسپرت گفت: “به تازگی چندین مورد معامله ورق گالوانیزه در جنوب شرقی آسیا و جنوب آمریکا وجود داشته است. حجم این معاملات زیاد نبوده ، اما فعالیت تجاری بهبود یافته است.”

در بازار داخلی، فعالیت خرید پویا از فروشندگان مجدد دیده می شود، که به طور کلی در مقیاس نزولی محصولات فولادی، کاهش یافته بود و در حال حاضر در حال تکمیل است. منبع دیگری می گوید: “سهامداران در حال خرید هستند، برخی از سایزهای ورق گالوانیزه در بازار موجود نیست و مردم هزینه بیشتری برای خرید چنین سایزهایی می پردازند.” اما تقاضای مصرف کنندگان نهایی کاملا آرام است، به گفته شرکت های بازرگانی، قیمت ورق گالوانیزه  داخلی به شدت افزایش نخواهد یافت.

بنابراین، پس از برخی نوسانات، قیمت ورق گالوانیزه داخلی، طی دو هفته به میزان 5 دلار در هر تن افزایش داشت (43 یوان در هر تن)، در حالی که قیمت مواد اولیه ورق سرد طی همیت دوره فقط 2 دلار در هر تن افزایش قیمت داشت( 16 یوان در هر تن).

با این حال، اکثر شرکت های داخلی پیش بینی می کنند که قیمت ورق گالوانیزه ، در همین سطح باقی خواهد ماند زیرا تمایلات بهتر و موج جدید محدودیت تولید فولاد در شرکت تانگشان به چشم می خورد.

کاهش قیمت ورق گالوانیزه شرکت فولاد ایالات متحده

شرکت فولاد کوزیتس ایالات متحده، قیمت ورق گالوانیزه خود را برای مشتریان اوکراینی کاهش داد. با این وجود، به دلیل داشتن پیشنهادات جذاب تر در بازار، علاقه به خرید هنوز هم کم است. قیمت ورق گالوانیزه تولیدی از اسلواکی ،15 یورو در هر تن کاهش یافت ،اما این پیشنهادات هم در مقایسه با آنالوگ های داخلی در اوکراین و هم از چین و ترکیه بیش از حد بالا می باشد. علاوه بر این، تعدادی از شرکت ها برای تنظیم نقطه عطف ماسبق قیمت ورق گالوانیزه ،قیمت این فراورده را  از 90 تا 100 دلار در هر تن نسبت به ماه گذشته، کاهش می دهند.

در صورت ادامه قیمت های قبلی برای محموله های ورق گالوانیزه، معامله گران ممکن است با ضرر مواجه شوند، در حالی که روند منفی همچنان ادامه دارد.یکی از تجار به متال اکسپرت اظهار داشت : “ما هنوز با این تولید کننده صحبت نکرده ایم؛ مذاکرات هنوز ادامه دارد من نمی توانم تصور کنم که ما چطور می توانیم چنین ورق های گالوانیزه گران قیمتی را به فروش برسانیم، درحالیکه پس از کاهش قیمت باید آنها را تحویل دهیم. ما در حال حاضر ورق های گالوانیزه را در نقطه عطف به فروش می رسانیم و بازار همچنان در حال سقوط است.”

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0