0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

مشکلات بازار لوله و پروفیل

مدیر عامل سندیکا گفت: با سازمان های مربوطه برای حل مشکلات  سازندگان لوله و پروفیل مشورت می کنیم. به گزارش سندیکای تولید کنندگان لوله و پروفیل ایران، در نشستی که با شرکت اعضای هیات مدیره سندیکای تولید کنندگان لوله و پروفیل ایران برگزار شد، گفت: با توجه به موقعیت صنایع و تولید، باید برای مسائلی نظیر قیمت ، بورس و قیمت گذاری راهکار تهیه شود و البته این مسائل در نشست هایی که برگزار می شود، قابل رفع است.

وی ادامه داد: مساله رکود مسکن، بر واحدهای تولید لوله و پروفیل سازی تاثیرگذاشته است و با توجه به اهمیت اشتغال، باید کمک کنیم اشتغال این واحدها کم نشود و در عین حال، بر صادرات محصولات این حوزه اضافه شود. چنین مسئله ای در صنعت مس صورت گرفت که با وارد کردن کاتد، از آسیب خوردن تولید و ضربه به تعهدات شرکت خارجی جلوگیری شد.

وی خاطرنشان کرد: دولت با پیگیری های عضوهای سندیکا، تعرفه واردات ورق فولادی را از ۲۰ به ۱۰ درصد کم کرده است که این موضوع یک گام به جلو است. در مورد این میزان قیمت نیز باید چند ماهی منتظر بود تا ببینیم نتیجه چه خواهد شد. وی ادامه داد: برای رفع مساله نرخ گذاری، با مدیر بورس صحبت می کنم و در صورت نیاز، با شرکت فولاد مبارکه نیز وارد گفت و گو خواهم شد.

قیمت آهن آلات اصفهان

برنامه های پیش رو در این صنعت

وی ادامه داد: مسئولیت ما به عنوان سازمان توسعه ای، حمایت ازکارخانه جات  تولیدی، صادرکننده و سرمایه گذار است تا بتوانیم مشکل تولید و اشتغال را حل کنیم، هر چند که ممکن است در مسیر اجرا اختلاف دیدگاه هایی درباره سیاست های تولید و صادرات داشته باشیم. خوشبختانه با اهمیت دادن ، وزیر صنعت، معدن و تجارت به بخش معدن، بهتر می توانیم به اهداف دست یابیم.

وی همچنین گفت: با توجه به لطف خداوند به کشورمان با قراردادن ذخایر سنگ آهن، گاز، زغال سنگ، نیروی انسانی متخصص و دسترسی به آب های آزاد در این سرزمین، باید استفاده مطلوبی از این نعمات برای ایجاد رفاه مردم و توسعه کشور صورت گیرد.

پایین بودن گنجایش واحدهای لوله و پروفیل سازی

رئیس هیات مدیره اتحادیه تولید لوله و پروفیل فولادی ایران، در این سمینار با بیان اینکه برخورد ما در مورد برآورده کردن نیاز مواد اولیه درون زای برون نگر است، گفت: اولویت ما خرید منطقی است و اینکه از شرکت مجتمع فولاد نیاز خود را تامین کنیم. وی گفت: مسئله ما این است که مقدار تولید کارخانه های لوله و پروفیل سازی پایین است و اگر خواهان  تولید ارزش افزوده داشته و چرخه صادرات برقرار باشد، باید مشکلات این صنف رفع شود.

دبیر اتحادیه تولید کنندگان لوله و پروفیل فولادی ایران در این گردهمایی با اشاره به اینکه این صنعت تکمیلی و بیشتر با ۱۶۰ کارخانه و حدود ۴۰ هزار نفر اشتغال مستقیم، مورد بی لطفی قرار گرفته است، تصریح کرد: اکنون تعرفه ۱۰ درصد برای واردات مواد اولیه وضع شده که ما اعتقاد داریم باید به صفر برسد. همچنین بورس فعلی واقعی نیست چرا که در آن ارائه کننده یک شرکت است و باید ارائه در بورس متناسب با درخواست باشد.

بازار صادراتی لوله و پروفیل

وی ادامه داد: ما طرفدار این هستیم که کل ارائه در بورس باشد و در آن کشف بها شود. همچنین محصول را به نرخ جهانی به ما بدهند. عضو هیات مدیره اتحادیه تولید کنندگان لوله و پروفیل فولادی ایران، گفت: اگر هزینه واردات ورق فولادی صفر شود، راه صادرات باز می شود و کشورهای گوناگون حتی آفریقا، محصولات ما را خریداری خواهند کرد.

مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری ایمیدرو گفت: صادرات ورق شرکت مجتمع فولاد طی ۶ ماهه اول امسال به دلیل تعرفه ۵۷ یورویی در هر تن فولاد در اروپا و نیز تایلند تا حدود ۸۰ درصد کاهش یافته و ناچار به ورود به بازار داخلی شده است. درنتیجه اکنون از نظر ارائه کمبودی نداریم. وی ادامه داد: اکنون شکایت روی نرخ است که اگر با شرکت بورس درباره نرخ پایه توافق صورت گیرد، مشکل رفع خواهد شد. مسئول برنامه ریزی و نظارت راهبردی نیز گفت: اگر حجم ارائه شرکت مجتمع فولاد با درخواست سازندگان لوله و پروفیل سازی هماهنگ شود، مورد بحث نرخ بورس حل می شود.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0