0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

نوسانات قیمت پروفیل در بازار داخلی

به گفته منابع خبری طی روزهای اخیر شاهد نوسانات زیادی در بازار آهن آلات داخلی بودیم و در بازار قوطی پروفیل به دلیل وابستگی شدید این بازار به نوسانات نرخ ارز شاهد افزایش شدید قیمت پروفیل بودیم. همان طور که مشاهده شد بازار طی روزهای اخیر شدیدا تحت تاثیر نوسانات نرخ دلار بوده است.

با این حال روز گذشته به علت ظهور سیگنال های منفی در این بازار قیمت محصولات فولادی از جمله قیمت پروفیل کاهش یافت. هم چنین کاهش میزان تقاضا در بازار آهن آلات از عوامل موثر بر افت قیمت پروفیل در روز گذشته بوده است. هم چنین روند نزولی قیمت شمش نیز سبب عقب نشینی بازار فولاد طی روزهای گذشته شده است. هم چنین افت بازار قراضه و روند نزولی قیمت آهن آلات در بازار جهانی سبب کاهش قیمت پروفیل و هم چنین سایر محصولات فولادی در بازار داخلی شده است.

از دیگر عوامل موثر بر نزول قیمت پروفیل طی روز گذشته می توان به کاهش التهابات در نرخ ارز و دلار اشاره کرد. با این حال با وجود کاهش قیمت پروفیل در بازار داخلی هنوز تقاضای جدی برای خرید این محصول در بازار مشاهده نشده است و بازار با ضعف تقاضا روبرو شده است. انتظار می رود که با وجود کاهش میزان تقاضا برای خرید محصولات فولادی طی هفته آتی قیمت ها به میزان بیشتری کاهش یابند.

همچنین نکته دیگری که در بازار وجود دارد افزایش میزان تقاضا برای خرید قراضه آهنی سبب افزایش قیمت این محصول شده است که طی روزهای گذشته اخطاری برای کاهش قیمت این محصول صادر شده بود و ممکن است قیمت این محصول در ماه آینده افت کند و این امر سبب کاهش قیمت محصولات فولادی در بهمن ماه خواهد شد.

انتظارات برای افزایش میزان تقاضا

در روزهای پایانی سال همیشه انتظار می رود که میزان تقاضا برای خرید آهن آلات افزایش یابد ولی در حال حاضر این میزان تقاضا هنوز در بازار مشاهده نگردیده است. به گفته منابع خبری علت این امر قیمت های بالای محصولات فولادی و نیز قیمت پروفیل بوده است که سبب کاهش میزان تقاضا طی روزهای اخیر گشته است. هم چنین مشکل مهم دیگری که در حال حاضر در بازار وجود دارد کاهش پروژه های عمرانی و نیز میزان ساخت و ساز در روزهای اخیر می باشد که این امر سبب کاهش میزان تقاضا و به دنبال آن روند کاهشی قیمت محصولات آهنی و قیمت پروفیل می باشد.

قیمت آهن آلات اصفهان

هم چنین با وجود نزدیک شدن به روزهای پایانی سال هنوز تقاضای موثری در بازار به وجود نیامده است که این امر سبب ناامیدی از اوضاع بازار و بهبود آن طی روزهای اخیر گشته است. در حال حاضر بازار و هم چنین فعالان بازار در انتظار یک رونق و خبر مثبت در بازار آهن آلات می باشند. این بازار به یک عامل موثر در این روزها نیاز دارد که بتواند به رونق مورد نظر فعالان بازار برسد.

تنها امید موجود در بازار برای رونق یافتن طی روزهای جاری افزایش پروژه های عمرانی می باشد و یا افزایش میزان ساخت و ساز تا بتواند مجددا رونق بگیرد. با این حال آن چیزی که در بازار مشخص می باشد این است که در حال حاضر بازار ساخت و ساز به زودی رونق نخواهد یافت بنابراین میزان خوشبینی در بازار به حداقل رسیده است.

قیمت پروفیل کارخانجات مختلف

قیمت پروفیل کارخانه تهران طی هفته گذشته و هفته جاری تقریبا روند ثابتی داشته است و از روند موجود در بازار تبعیت نکرده است. نوسانات نرخ ارز علاوه بر قیمت پروفیل بر بازار سایر محصولات نیز تاثیرگذار بوده است و هنوز مشخص نمی باشد که این روند تا چه زمانی به حالت قبل بازگردد. هنوز کاهش عمده ای برای قیمت دلار مشاهده نگردیده است و نمی توان گفت که روند کاهشی شدیدی داشته است و تاثیر این مورد در بازار هنوز مشخص نمی باشد.

بنابراین روند صعودی قیمت آهن آلات چندان هم دور از انتظار و غیر منطقی نمی باشد و هنوز نمی توان تعیین کرد که این روند تا چه زمانی ادامه خواهد داشت. هم چنین در بازار بورس نیز تعداد معاملات صورت گرفته بسیار کاهش یافته است که نشان دهنده قیمت های نامناسب طی روزهای جاری بوده است که سبب کاهش میزان تقاضا برای خرید این محصولات گردیده است. هنوز نمی توان پیش بینی مطمئنی راجع به آینده بازار آهن آلات طی هفته آینده انجام داد و باید منتظر نشانه های بیشتری باشیم.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0