0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قیمت انواع لوله فولادی در بازار ایران

طبق آخرین ارزیابی ها از نوسانات قیمت لوله ، قیمت لوله گاز توکار سپاهان در روز سه شنبه ٢۶ دی ماه ٩۶ با قطر ١/٢ اینچ و ضخامت ٢ میلی متر در حدود ٣٢٣۵ تومان اعلام شد. لوله گاز ٣/۵ اینچ این کارخانه با ضخامت ٢ میلی متر معادل ٣٢٣۵ تومان به بازار عرضه شد. علاوه بر این، قیمت همین محصول با قطر ٢ اینچ و ضخامت ٢ میلی متر نیز در حدود ٣٢٠٣ تومان خرید و فروش شد.

همزمان، قیمت لوله گاز روکار سپاهان نیز با قطر ١/٢ و ضخامت ٢.۵ معادل ٣١٧٠ تومان اعلام شد. قیمت همین محصول با قطر ١ اینچ و ضخامت ٢ تا ۵ میلی متر معادل ٣١٣٧ تومان شنیده شد. لوله گاز روکار ٢ اینچ با ضخامت ٢ تا ۵ میلی متر با قیمتی مشابه خرید و فروش شد. قیمت لوله گاز این کارخانه نسبت به یک ماه گذشته بدون تغییر باقی مانده است و پیش بینی می شود که این روند طی روز های آتی نیز ادامه پیدا کند.

قیمت لوله گاز روکار کچو با قطر ١/٢ اینچ و ضخامت ٢ تا ۵ میلی متر، در حدود ٣١١٠ تومان اعلام شد. لوله گاز ١/۴ و ١ با ضخامت ٢ تا ۵ میلی متر نیز با قیمتی در حدود ٣١٩٠ تومان در بازار داخلی به فروش رسید. علاوه بر این، قیمت همین محصول با قطر ٢ و ضخامت ٢ تا ۵ میلی متر نیز معادل ٣١٩٠ تومان اعلام گردید.

قیمت انواع لوله در بازار داخلی

قیمت لوله گاز توکار ١/٢ همین کارخانه با ضخامت ٢ به مبلغی معادل ٣١٨٠ تومان خرید و فروش شد. قیمت همین محصول با قطر ٢ اینچ و ضخامت ٢ نیز در حدود ٣١۶٠ تومان اعلام شد که در مقایسه با هفته های گذشته ثابت باقی مانده است.

در تاریخ سه شنبه ٢۶ دی قیمت لوله صنعتی با ضخامت ٢ میلی متر و قطر ٣/۴ در حدود ٣٠١٠ تومان اعلام شد. قیمت همین محصول با قطر ٢ تا ۵ معادل ٢٠٩٠ تومان به بازار عرضه شد. لوله ی صنعتی با ضخامت ٢.۵ تا ٣ با قطر ١ به قیمتی در حدود ٣٠٠٠ تومان در دسترس خریداران قرار گرفت. علاوه بر این، قیمت قطر ٣/۴ این محصول نیز ٣٠٣٣ تومان اعلام شد که نسبت به قیمت دو هفته پیش افزایش پیدا کرده است اما در مقایسه با قیمت های یک هفته گذشته ثابت باقی مانده است.

قیمت لوله استیل اصفهان

قیمت لوله داربستی در بازار داخلی با ضخامت ٢ میلی متر و قطر ١/٢ و ١ اینچ در حدود ٢٨٧٠ تومان خرید و فروش شد. قیمت همین محصول با ضخامت ٢.۵ میلی متر و قطر ١/٢ و ١ اینچ، به مبلغی معادل ٢٨۵٠ تومان به بازار عرضه شد که نسبت به قیمت های دو هفته گذشته ثابت باقی مانده است.

قیمت لوله گالوانیزه با ضخامت ٢ و با قطر ١.٢ و دیگر سایز ها به مبلغ ۴۴٩٠ تومان خرید و فروش شد که از تاریخ ١٩ دی ماه سال جاری تا کنون ثابت باقی مانده است.

قیمت لوله گالوانیزه با ضخامت ٢.۵ و با قطر های ١، ١/٢ و ١/۴ در حدود ۴۴۴٠ تومان اعلام شد که نسبت به قیمت های هفته ی گذشته ثابت باقی مانده است.

قیمت لوله فولادی کارخانجات مختلف

قیمت لوله درجه ٢ با ضخامت ٢.۵ و قطر ٣/۴ در تاریخ سه شنبه ٢۶ دی ماه ٩۶ به مبلغ ٢٢۵٠ تومان به فروش رسید. همین محصول با ضخامت ۶ و قطر ٢ اینچ با قیمتی در حدود ٢٣٨٠ تومان اعلام شد که نسبت به قیمت های یک ماه گذشته ثابت باقی مانده است.

امروز قیمت لوله مبلی با ضخامت ١/۵ و ٠/٧ در بازار تهران معادل ٣٩٠٠ تومان شنیده شد. علاوه بر این، قیمت همین محصول با قطر ١۵ معادل ٣۵٨٠ تومان اعلام شد که نسبت به قیمت یک ماه گذشته بدون تغییر باقی مانده است.

قیمت لوله استیل ١.۵ با قطر ٣.۴ در حدود ١۴٠٠٠ تومان اعلام شد. علاوه بر این، قیمت همین محصول با ضخامت ٢ و قطر ١، به مبلغ ١٧٠٠ تومان خرید و فروش شد که همچنان نسبت به قیمت های یک ماه پیش ثابت باقی مانده است.

قیمت لوله گالوانیزه

طبق گزارش یکی از منابع خبری، به منظور تولید لوله های مقاوم در برابر خوردگی در کارخانه ی ذوب آهن یا یکی دیگر از کارخانه های اصفهان، یک سرمایه گذاری سه جانبه صورت گرفته است. کشور های اسپانیا و ژاپن برای تولید هر چه بیشتر این محصول در ایران تکنولوژی لازم را ارائه داده اند. پیش بینی می شود که با این شرایط تقاضا در بازار بسیار افزایش پیدا کند.

روند تولید لوله در بخش داخلی و عدم افزایش قیمت ها

به گزارش یکی از منابع خبری مهدی کرباسیان صبح امروز در یک نشست خبری اعلام کرد که مناقشه‌ای میان فولاد سازان و تولید کنندگان لوله و پلیمر در گرفته است. طبق اطلاعات ارائه شده در مورد جلسه‌ای که با حضور وزیر برگزار شد، کارخانه فولاد مبارکه اصفهان ملزم شد که خوراک سازندگان لوله و پلیمر کشور را تامین کند.

این در حالی است که این کارخانه تا پیش از این تنها ملزم به تامین میزان مشخصی بوده است. مناقشات اخیر هم به این دلیل است که این کارخانه تا کنون از تحویل همه مقادیر تعهد شده امتناع می کرد. تحلیل گران دلیل این کار را درخواست فولاد مبارکه برای افزایش مبلغ پرداختی کارخانه های تولید لوله برای دریافت محصولات این کارخانه، می دانند.

این در حالی است که قیمت انواع لوله در بازار ثابت باقی مانده است و این کارخانه ها توان پرداخت مبالغ بالا تر را ندارند. با این وجود پیش بینی می شود که به دلیل کاهش تولید لوله و پلیمر و عرضه ی آن به بازار، به زودی تقاضا برای خرید لوله افزایش پیدا کرده و به دنبال آن قیمت ها نیز روند افزایشی پیدا کند.

علاوه بر این، مهدی کرباسیان در این نشست گفت: پیش‌بینی می شود که مبلغ ۵۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی نیز انجام شود. وی افزود: براساس برنامه ریزی های انجام شده انتظار می رود که در برنامه ششم بخش معدن باید تا ۵۰ میلیارد دلار سرمایه خارجی جذب کند که این امر سبب مرتفع شدن بسیاری از مشکلات خصوصا در بخش تولید لوله و پلیمر می باشد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0