0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

ترك ها بدنبال خريد قراضه از بازار آهن آلات روسيه

مذاكراتي بين خريداران ترك و تأمين كنندگان روس براي نهائي شدن خريد قراضه از بازار آهن آلات در جريان است . توليدكنندگان در تركيه نيازمند قراضه براي ماه مي هستند و همينك در حال بررسي محموله هاي موجود در روسيه مي باشند زيرا باور ترك ها اين است كه تأمين كنندگان روس به احتمال زياد به دليل افت ارزش روبل در برابر دلار قيمت هاي پائين تر را خواهند پذيرفت .

البته روس ها هم در حال بررسي همه جوانب هستند و لازم به ذكر است كه تقاضاي داخلي در روسيه براي قراضه در شرايط مطلوبي قرار دارد و قيمت ها بالا است . خريدهاي اخير تركيه در هفته گذشته براي قراضه سنگين گريد 1 و 2 خلوص 20 تا 80 درصد از هلند و دانمارك 5. 353 دلار  و براي محموله هاي گريد پريميوم 5. 363 دلار هر دو سي اف آر بوده است .

چشم انداز نه چندان مطلوب  زغال سنگ كك شو

به عقيده فعالان بازار انتظار مي رود با عرضه كافي زغال سنگ كك شو به بازار تغييرات چنداني در قيمت آن ايجاد نشود.

10 اوريل محموله اي از زغال سنگ كك شو مرغوب به قيمت 202 دلار CFR معامله شد. پيشنهادهاي خريد مشتريان چيني پايين تر از 190 دلار FOB استراليا قرار گرفت.

ترمينال Darlymple Bay در بندر Queensland در 16 اوريل به مدت 4 هفته تحت عمليات تعميرات قرار خواهد گرفت و به عقيده دولت استراليا تاثير زيادي در صادرات كك متالوژي خواهد داشت.

در چين نيز كك و زغال سنگ كك شو داخلي همچنان تحت فشار قرار دارند.

در ارزيابي امروز متال بولتن زغال  سنگ كك شو مرغوب وارداتي به چين از استراليا با  3.18 دلار افزايش به 203.35 دلار CFR رسيد.

كاهش قيمت محصولات تخت CIS

در شرايط منفي حاكم بر بازارهاي جهاني؛ بهاي شاخص هاي كلاف گرم و كلاف سرد صادراتي CIS در هفته منتهي با 10 اوريل كاهش يافت.

در ارزيابي متال بولتن شاخص كلاف گرم اين منطقه با كاهش 10 تا 20 دلار به نسبت به يك هفته قبل به 590 تا 600 دلار FOB رسيد.

شاخص كلاف گرم صادراتي چين در ماه مارس 50 دلار كاهش يافت اما از 30 مارس در روند افزايشي قرار گرفت و با 2.78 دلار افزايش در 10 اوريل به 578.28 دلار FOB رسيد.

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان

به گفته تجار قيمت هاي CIS نسبت به چين بالا است و انتظار تخفيف 5 تا 10 دلاري در بازار وجود دارد.

شاخص كلاف سرد صادراتي CIS نيز در محدوده 625 تا 645 دلار FOB قرار گرفت و نسبت به 645 تا 650 دلار يك هفته قبل كاهش يافت.

بهای قراضه بازار آهن آلات جهانی همچنان تحت فشار

شمار محدود معاملات انجام شده برای قراضه در ترکیه، بزرگترین واردکننده قراضه در بازار آهن آلات دنیا، و افت تقاضا برای قراضه وارداتی از هفته دوم مارس فشار بر بهای قراضه جهانی را افزون نموده است. پس از انجام معامله ای برای قراضه 80 درصد در قیمت 355 دلار به ازای هر تن سی اف آر، فعالان بازار این کشور انتظار داشتند که کاهش چشمگیری در بهای این نهاده تولید در اواخر مارس حاصل شود.

در حالیکه پیشنهادات خرید تولیدکنندگان آهن آلات ترک بسیار پایین تر از 355 دلار به ازای هر تن سی اف آر بود، با این حال، معاملاتی محدودی در دامنه 350 تا 356 دلار به ازای هر تن سی اف آر شکل گرفت. سطح مورد نظر خریداران در بازار امروز در محدوده 345 دلار به ازای هر تن سی اف آر شنیده شد، اما فروشندگان منطقه اروپا و بالتیک هنوز اصرار به فروش در محدوده 355 تا 360 دلار به ازای هر تن سی اف آر دارند.

اگرچه بهای قراضه بازار آهن آلات داخلی امریکا برای تحویل آوریل نسبت به سطح قیمت مارس افزایش یافته است، اما برخی از تولیدکنندگان آهن آلات این کشور شروع به انجام تعمیرات نموده اند. با توجه به موجودی خوب انبارهای قراضه تولیدکنندگان آهن آلات امریکایی، قیمت قراضه داخلی امریکا روندی کاهشی به خود گرفته است.

بررسی جدیدترین معاملات CIS

آنها که به دلیل عدم توانایی در برآوردن سطح مورد نیاز خریداران ترک زمان زیادی است در بازار ترکیه غایب بوده اند، با شروع افت در بازار داخلی آهن آلات ، سیگنال هایی از تخفیف به خریداران و کاهش قیمت تا زیر 370 دلار به ازای هر تن سی اف آر را نشان داده اند.

جدیدترین معاملات برای قراضه از حوزه سی آی اس نیز در محدوده 345 دلار به ازای هر تن نهایی شده، اما تقاضا برای این بخش نیز تضعیف شده است. علی رغم رشد قیمت محصولات نهایی آهن آلات در ترکیه به دلیل تضعیف لیر در برابر دلار، تقاضا برای بخش محصولات نهایی چندان قوی نمی باشد. تنها معاملات انجام شده با منطقه شمال آفریقا و در محدوده 560 تا 565 دلار به ازای هر تن فوب می باشد و شرایط به دلیل تنش های تجاری دنیا برای تولیدکنندگان آهن آلات ترک سخت شده است.

فولادسازان ترک به دنبال یافتن تصویر واضح تری از روند بازار آتی با سخت شدن شرایط فروش های صادراتی می باشند. از سوی دیگر، انتظار می رود که آنها برای کاهش هزینه های تولید خود فشار بیشتری را بر بهای قراضه بازار آهن آلات اعمال نمایند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0