0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

آیا واردات لوله گالوانیزه در دستور کار بعدی اتحادیه اروپا قرار دارد؟

بخش تحقیقات متال بولتن (MBR) پس از اقدام به واردات لوله گالوانیزه این سؤال را مطرح می کند که آیا کمیسیون اروپا بررسی قیمت لوله گالوانیزه وارداتی را هدف بعدی قرار خواهد داد. احتمال دارد که فعالیت تجاری در بخش قیمت لوله گالوانیزه به طور عمده انجام پذیرد. اما هر گونه محدودیت واردات هم اکنون چقدر موثر خواهد بود؟ در هفته های اخیر، صحبت از درخواست لوله سازان اروپایی به کمیسیون اروپا برای بررسی واردات لوله گالوانیزه افزایش یافته است. به نظر می رسد که داده ها از لوله سازان اروپایی پشتیبانی کند.

منابع اتحادیه اروپا واردات لوله گالوانیزه را از منابعی به غیر از اتحادیه اروپا در نیمه اول سال 2017 در حدود 80 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته داده است. همانطور که نمودار نشان می دهد، بیشتر این افزایش ها می تواند به افزایش در ورودی ها از چین نسبت داده شود. اعتقاد استاندارد این است که اگر حفاظت از تجارت این هجوم را پیشگیری کرده باشد، لوله سازان پوشش داده شده در اروپا از قیمت بالایی برای لوله گالوانیزه برخوردار خواهند شد.

هرچند که با این استدلال، شواهد مخلوط شده است. مطمئنا اکثر قیمت های لوله گالوانیزه در اروپا در ماه های اخیر افزایش یافته است. و این به دنبال اجرای معاهدات ضد انحصاری قطعی در قیمت لوله گالوانیزه از چین و روسیه در ماه ژوئیه است و همچنین اعمال مقررات ضد انحصاری مقدماتی برای واردات لوله گالوانیزه از چین در اوایل ماه جاری است. اما در حالی که قیمت ها در نهایت پس از اجرای اقدامات حفاظت از تجارت افزایش می یابد، با نگاه کردن به داده ها، به نظر نمی رسد که ارتباط سریع و آسانی بین حجم واردات و قیمت های محلی وجود داشته باشد.

تحلیل بازار خرید لوله گالوانیزه اتحادیه اروپا

به عنوان مثال، در مورد خرید لوله گالوانیزه ، واردات به اتحادیه اروپا در واقع در سال 2016 افتاده است. با اینکه اتحادیه اروپا ثبت واردات لوله گالوانیزه از چین و روسیه را از دسامبر 2015 و با مقررات مقررات ضد انحصاری در ماه فوریه در سال جاری آغاز کرده است، واردات اتحادیه اروپا از چین و روسیه در نیمه اول سال 2016 به ترتیب به ترتیب 88 و 68 درصد کاهش یافته است، در حالی که در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال 2015، تنها در حال حاضر قیمت ها افزایش یافته است.

اگر قیمت ها به دلیل تغییر جریان های تجاری افزایش یابد، انتظار می رود قیمت لوله گالوانیزه نسبت به قیمت  لوله گالوانیزه دیگر در اتحادیه اروپا بهتر شود. اما چنین نمی شود. البته، هنوز هم این واقعیت وجود دارد که واردات هر دو  مورد یعنی خرید لوله گالوانیزه در نیمه اول سال جاری نسبت به نیمه اول سال 2015 افزایش یافته است، با این حال قیمت برای این محصولات اهمیت بیشتری دارد. در حال حاضر این واقعیت وجود دارد که قیمت لوله گالوانیزه در چین به شدت در برابر افزایش هزینه های مواد اولیه ، به ویژه ذغال سنگ کک، افزایش می یابد.

رقابت واردات کاهش یافته است، اما نه به دلیل اقدامات حمایت از تجارت در مورد اتحادیه اروپا. پس آیا این به این معنی است که چنین اقدامات تجاری در هنگام افزایش قیمتها بی اثر است؟ لزوماً نه، اما اقدامات موجود در اتحادیه اروپا باید فقط یک شروع باشد، البته اگر هدف نهایی افزایش قیمت های محلی مداوم و قابل توجه باشد. با سیستم حمایت از تولید داخلی، تمایل به قیمت های بالاتر منجرمی شود، اما تنها زمانی که به طور موثر اجرا شود.

خرید لوله گالوانیزه

حاشیه سود خرید لوله گالوانیزه

ایالات متحده آمریکا نمونه خوبی از این مورد را ارائه می دهد، در حالی که این کشور در مورد حمایت از تولید داخلی به مراتب بیشتر از اتحادیه اروپا است. تحقیقات تجاری ایالات متحده در سال های اخیر طیف گسترده ای از کشورها را هدف قرار داده اند و در نتایج آنها شدیدتر بوده است، زیرا در آنها منجر به حاشیه های ضد انحصاری بسیار بالاتری شده است. خرید لوله گالوانیزه سازان ایالات متحده از سال گذشته بیشتر از قیمت لوله گالوانیزه برخوردار بوده اند، که در نتیجه اقدامات محافظتی بیشتر در این زمینه بوده است.

به عنوان مثال، مقررات ضد انحصاری ایالات متحده در مورد خرید لوله گالوانیزه چین اکنون حدود 266 درصد تعیین شده است؛ برای کسانی که در اتحادیه اروپا هستند 20-22٪ است. این اقدام به طور موثر سقف قیمت پایین در اتحادیه اروپا را تعیین می کند – حتی اگر وظایف تجاری اعمال شود، قیمت لوله گالوانیزه چین همچنان پایین تر از قیمت های داخلی در اتحادیه اروپا باقی می ماند. این تنها شامل هزینه های حمل و نقل است که می تواند آنها را به سمت قیمت معادل اروپایی افزایش دهد.

در ضمن ، اقدامات ضد انحصاری  برای واردات لوله گالوانیزه همچنین به هشت کشور اعمال می شود، در حالی که کشورهای عضو اتحادیه اروپا تنها در برابر چین و روسیه هستند. بنابراین، سوابق اخیر نشان می دهد که حتی اگر اتحادیه اروپا به تحقیق در مورد واردات لوله گالوانیزه بپردازد، احتمالا تحقیقات تنها بر روی چین متمرکز خواهد بود. سوابق نیز نشان می دهند که هیچ تضمینی وجود ندارد که هرگونه وظایف اعمال شده به اندازه ای کافی باشد تا مانع جریان مواد شود.

تصمیم کمیسیون اروپا راجع به قیمت لوله گالوانیزه

به عنوان مثال، وظایف تحویل شده قبلی به اتحادیه اروپا در مورد واردات لوله ضد زنگ از تایوان به اندازه کافی برای جلوگیری از انحصار مواد در نظر گرفته نشده است، در حالیکه کمیسیون اروپا در حال بررسی پرونده های ضد انحصاری در سال 2015 است. کمیسیون اروپا  همچنین تلاش می کند مقررات و روش های ضد انحصاری خود را تشدید کند. اما برای اینکه تا چه حد میتوان در هر موردی به حمایت از تولید داخلی کمک کرد، محدودیت هایی وجود دارد.

در مورد اروپا، باید از طرف دیگر شاخص، یعنی صادرات، مورد توجه قرار گیرد. صادرات لوله گالوانیزه اتحادیه اروپا در سال جاری نسبت به سال 2015  کمابیش نسبتاً ثابت بوده است و با افزایش ظرفیت قیمت لوله گالوانیزه در روسیه و ترکیه (و با اهمیت ویژه ای که برای صادرکنندگان اروپایی وجود دارد) احتمال دارد که خرید لوله گالوانیزه سازان اروپایی به طور فزاینده ای برای گسترش فروش صادراتی آن تلاش کنند.

تحقیقات اخیر و ادامه تجارت در مورد قیمت لوله گالوانیزه از مصر، هند، ویتنام و دیگران نیز ممکن است به فروش صادرات اروپا محدود شود. با توجه به همه چیز، احتمال دارد که صادرات لوله گالوانیزه اتحادیه اروپا در سال های آینده کاهش یابد و منجر به ایجاد مواد اضافی برای داخل اتحادیه اروپا شود. و پس از آن باید ظرفیت جایگزینی فراوان اتحادیه اروپا را مورد توجه قرار دهیم.

پیش بینی نوسانات قیمت لوله گالوانیزه

اگر قیمت ها افزایش یابد، تولیدکنندگان به احتمال زیاد می توانند دوباره تولید را افزایش دهند. و این در حال حاضر در بازار قیمت لوله گالوانیزه اتفاق می افتد، با ThyssenKrupp در روند بازگرداندن امکانات Galmed در اسپانیا و Tata Steel اعلام سرمایه گذاری های جدید در تسهیلات Shotton خود در ولز را اعلام کرد. بنابراین،خرید لوله گالوانیزه سازان اروپایی باید از افزایش اخیر قیمت خود لذت ببرند، اما MBR معتقد است که این افزایش ها به دلیل نتیجه کاهش رقابت واردات از طریق افزایش قیمت های چینی نسبت به کاهش رقابت واردات در نتیجه اقدامات تجاری بیشتر شده است.

در حال حاضر اقدامات حفاظتی تجاری در اتحادیه اروپا بعید است که منجر به افزایش پایدار و قابل توجهی در قیمت لوله گالوانیزه اروپا شود، همانطور که در سال جاری در ایالات متحده اتفاق افتاده است. مذاکراتی که ممکن است در مورد تلفیق بیشتر لوله سازی در اروپا صورت بگیرد – اتصال بین Tata Steel و ThyssenKrupp همراه با ArcelorMittal و Ilva است که احتمالا قدرت تولیدی بیشتری را برای تولید کنندگان به ارمغان خواهد آورد. اما این یک موضوع برای مقاله دیگری است. این مقاله توسط تحلیلگران لوله بخش تحقیقاتی مجله متال بولتن نوشته شده است.

 

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0