0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات قیمت ورق سیاه کشورهای اروپایی

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشورهای اروپایی در شمال اروپا طی هفته گذشته ثابت بوده است و این روند تا تاریخ 22 نوامبر ادامه داشته است. این روند برخلاف این حقیقت است که کارخانجات کشورهای اروپایی قیمت های پیشنهادی خود برای محصولات نورد را در ابتدای سال آینده به میزان زیادی افزایش داده اند. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار داخلی کشورهای شمال اروپا به میزان 540-530 یورو به ازای هر تن (634-622 دلار) تا تاریخ 22 نوامبر بوده است که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت بوده است.

این ارزیابی ها براساس معاملات صورت گرفته و قیمت های پیشنهادی کارآمد بوده است. هم چنین در تعیین این قیمت ها قیمت محصولات نورد نیز مد نظر قرار گرفته است. قیمت ورق سیاه در پیشنهادات رسمی اعلام شده به میزان 560-540 یورو به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت های اعلام شده در ارزیابی ها بیشتر بوده است. انتظار می رود که قیمت معاملات صورت گرفته در محدوده ارزیابی های صورت گرفته باشد و این روند تا آغاز سال 2018 ادامه خواهد یافت.

طبق پیش بینی های صورت گرفته پس از آغاز سال میلادی جدید قیمت ورق سیاه افزایش بیشتری خواهد یافت. در حال حاضر تعداد معاملات صورت گرفته بسیار زیاد بوده و کارخانجات در حال دریافت سفارشات برای ماه دسامبر می باشند و هم چنین پیش خریدهایی را برای سال آینده نیز انجام داده اند. معملات طولانی مدت نیز همراه با افزایش قیمت ورق سیاه منعقد شده اند در حالی که در معاملات لحظه ای قیمت ورق سیاه نسبتا ثابت بوده است.

ارزیابی قیمت ورق سیاه شمال اروپا

قیمت ها در بازار داخلی تحت حمایت افزایش میزان معاملات و افزایش میزان تقاضا برای خرید ورق سیاه بوده است. کمیسیون اروپا عوارضی به میزان 96-17 یورو برای واردات ورق سیاه از کشورهای ایران، برزیل، روسیه و اوکراین برای ماه اکتبر تنظیم کرده است که بر بازار داخلی ورق سیاه نیز تاثیرگذار بوده است. اگرچه با وضع تعرفه های جدید برای واردات ورق سیاه از ایران، برزیل، روسیه و اوکراین و کاهش میزان واردات از این کشورها حجم وارداتی این کالا توسط کشورهای هند، ترکیه و کره جنوبی جبران گردید و میزان واردات ورق سیاه از آن کشورها افزایش یافت.

بنابراین پیشنهادات از کشورهای خارجی شار چندانی را بر بازار داخلی ورق سیاه کشورهای اروپایی وارد نساخت. در همین زمان، فاصله مابین قیمت ورق سیاه وارداتی و داخلی این کشورها آن قدر بالا نبوده که سبب تمایل خریداران به خرید ورق سیاه از کشورهای اطراف گردد. ولی این موقعیت ممکن است با افزایش قیمت ها در کشورهای اروپایی تغییر کند. در حال حاضر قیمت های بازار وارداتی به قیمت ها در بازار داخلی بسیار نزدیک می باشد. به گفته منابع خبری این فاصله چندان جذاب نبوده است.

بنابراین کارخانجات نمی توانند قیمت های پیشنهادی خود را افزایش دهند چراکه با افزایش قیمت ها بازار وارداتی رونق خواهد یافت. ارزیابی ها از قیمت ورق سیاه وارداتی به شمال اروپا به میزان 510-500 یورو به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت 520-500 یورو اعلام شده طی هفته قبل از آن اندکی کاهش یافته است.

ورق سیاه مرکزآهن

تحلیل قیمت ورق سیاه جنوب اروپا

در کشورهای جنوب اروپا، قیمت ورق سیاه در بازار داخلی ثابت بوده است. این در حالی است که قیمت های وارداتی کم تر بوده است. به نظر می رسد قیمت این محصول در بازار جنوب اروپا برای مدت کوتاهی ثابت باشد و پس از آن برای سال آینده شاهد روند صعودی قیمت این محصول در جنوب اروپا باشیم. بنابراین پیش بینی می شود که برای نیمه دم سه ماهه اول سال جاری شاهد افزایش قیمت ورق سیاه در بازار داخلی جنوب اروپا باشیم.

ارزیابی متال بولتن از قیمت این محصول در بازار داخلی جنوب اروپا به میزان 520-500 یورو به ازای هر تن تا تاریخ 22 ماه نوامبر بوده است. این در حالی است که قیمت این محصول طی هفته قبل از آن به میزان 520-490 یورو به ازای هر تن بوده است و شاهد افزایش قیمت ورق سیاه در این مناطق بوده ایم. این ارزیابی ها نشان دهنده آخرین معاملات و پیشنهادات صورت گرفته در بازار بوده است. ارزیابی قیمت ورق سیاه وارداتی به این مناطق نیز به میزان 510-490 یورو به ازای هر تن بوده است که نسبت به قیمت 510-500 یورو به ازای هر تن کاهش یافته است.

حد پایین این ارزیابی ها برای قیمت های وارداتی براساس پیشنهادات قیمت این محصول وارد شده از کشور ترکیه بوده در حالی که حد بالای این ارزیابی ها نشان دهنده پیشنهادات کشور هند بوده است. بنابراین قیمت های پیشنهادی کشور هند نسبت به کشور ترکیه بالاتر بوده است.

ارزیابی قیمت ورق سیاه اروپای مرکزی

هم چنین اخبار رسیده حاکی از آن است که تولیدکنندگان ورق سیاه در کشور ترکیه محموله های بزرگی به کشور ایتالیا طی هفته گذشته به فروش رسانده اند که قیمت پیشنهادی ورق سیاه در این محموله ها به میزان 470 یورو به ازای هر تن بوده است. ولی این قیمت در محدوده ارزیابی ها نبوده است چراکه میزان محموله در این معامله بیشتر از حد نصاب بوده است.

ارزیابی ها از قیمت این محصول در بازار داخلی اروپای شمالی به میزان 520-510 یورو به ازای هر تن بوده در حالی که نسبت به قیمت های اعلام شده قبلی ثابت بوده است. این ارزیابی ها نیز براساس معاملات صورت گرفته بوده است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0