0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

نوسانات قیمت ورق گالوانیزه کشورهای مستقل اتحادیه ای

قیمت ورق گالوانیزه و ورق سیاه در بازار داخلی کشورهای مستقل اتحادیه ای روند صعودی را در پیش گرفته است این در حالی است که کارخانجات محموله های خود را تا پایان ماه ژانویه سال گذشته به فروش رسانده اند. برای مثال کارخانه فولادسازی Novolipetsk محموله ورق گالوانیزه تولیدی خود را تا پایان ماه ژانویه به فروش رسانده است و حتی برخی پیش خریدهای خود را برای ماه فوریه نیز رزرو کرده است. این امر سبب شده است که این کارخانه قیمت ورق گالوانیزه تولیدی خود را افزایش داده و در انتظار عکس العمل خریداران می باشد.

به گفته منابع خبری این کارخانه محموله ورق گالوانیزه خود را به طور کامل به فروش رسانده بنابراین قیمت ورق گالوانیزه تولیدی خود را افزایش داده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای به میزان 745-715 دلار به ازای هر تن در اوایل ماه دسامبر بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته قبل از آن به میزان 5 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. کارخانه Metinvest در نظر دارد این محصول را به جنوب آفریقا به فروش رساند که در این معامله قیمت ورق گالوانیزه به میزان 745 دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه پیشنهاد شده است. هم چنین پیشنهادات تولیدکنندگان این محصول در کشور اوکراین نیز طی هفته جاری به میزان 750 دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه بوده است. به علت بهبود بخش دریایی برای تولیدکنندگان کشور روسیه صادرات کالا به جنوب آفریقا بسیار سودمند می باشد بنابراین ترجیح می دهند محموله های خود را به این کشور صادر کنند. در کشور ترکیه نیز، قیمت ورق گالوانیزه پیشنهادی از سوی کارخانه MMK روسیه به میزان 740-730 دلار به ازای هر تن cfr بوده که به میزان 725-710 دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه گزارش شده است. این قیمت بستگی به وزن کویل دارد.

قیمت ورق سیاه

فروش ورق گالوانیزه به کشورهای آسیا

هم چنین محموله های ماه دسامبر هنوز به طور کامل پیش فروش نشده است. این قیمت هنوز برای مشتریان این محصول در کشور ترکیه بسیار بالا می باشد در حالی که عوارض واردات این محصول به میزان 9 درصد برآورد شده است. با این حال معاملات اندکی شنیده شده که قیمت ورق گالوانیزه پیشنهادی در آن ها به میزان 735 دلار به ازای هر تن cfr ترکیه (معادل 715 دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه) بوده است. این قیمت تنها برای تعدادی از خریداران ممکن است کارآمد باشد و اکثر آن ها این قیمت ها را نمی پذیرند. در آسیا، قیمت پیشنهادی ورق گالوانیزه از سوی کشور روسیه به میزان 755-753 دلار به ازای هر تن cfr ویتنام بوده است که برابر با 725-718 دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه با در نظر گرفتن هزینه حمل کالا می باشد. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سرد صادراتی کشورهای مستقل اتحادیه ای به میزان 605-580 دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه تا تاریخ 4 دسامبر بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 10 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است. یک معامله در کشور اوکراین برای ورق سرد صادراتی به جنوب آفریقا شنیده شده است که قیمت ورق سرد در این معامله به میزان 605 دلار به ازای هر  تن فوب دریای سیاه بوده که این قیمت نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 5 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. هم چنین قیمت ورق سرد در بازار داخلی کشور روسیه نیز به میزان 580 دلار به ازای هر تن فوب دریای سیاه گزارش شده است.

به گفته منابع خبری علت روند صعودی قیمت ورق گالوانیزه افزایش جهانی قیمت فلز روی می باشد. اخبار رسیده حاکی از آن است که افت دلار سبب تقویت بهای مس گشته است. کسب کرسی های بیشتر توسط دموکراتها باعث شد که میزان اکثریت جمهوری خواهان در سنا کمتر شده و انتظارات برای اجرای تصمیمات دولت ترامپ تا حدی کمرنگ شوند. این مسئله باعث شد تا دلار در برابر ارزهای دیگر تضعیف شده و در نتیجه طی معاملات روز چهارشنبه در بورس فلزات لندن، بهای مس تقویت شود. تجار در انتظار تحولات پیش رو در هفته جاری خواهند ماند تا معاملات آتی خود را با اطمینان بیشتری انجام دهند.

به گفته منابع خبری بهای مس در بورس فلزات لندن طی روز چهارشنبه ۰/۴ درصد رشد نموده و به ۶۶۸۸ دلار به ازای هر تن رسیده است. در بورس شانگهای نیز بهای فلز سرخ ۰/۹ درصد افزایش داشت و به ۵۲۳۵۰ یوان به ازای هر تن معادل ۷۹۱۰ دلار به ازای هر تن رسیده است. دورنمای بهای این فلز تا حد زیادی با تحولات دلار گره خورده است و اتفاقات پیش روی دولت ایالات متحده می تواند تا حدود زیادی بر قیمت ها تاثیر گذار باشد. بنابراین می توان چنین بیان کرد که نوسانات نرخ دلار بر قیمت اکثر فلزات خصوصا مس تاثیرگذار بوده است که قیمت این محصول نیز مستقیما بر قیمت ورق گالوانیزه تاثیر می گذارد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0