0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

گروه تجاری Hoa Sen  و حمایت از قیمت ورق کرکره

گروه تجاری Hoa Sen ویتنام، یکی از شرکت های پیشرو در زمینه ی تولید ورق در این کشور است که تصمیم دارد تا ظرفیت و قیمت ورق کرکره خود را نسبت به سابق بهبود بخشد. راه اندازی امکانات جدید این گروه تجاری از واردات ورق کرکره به ویتنام پشتیبانی می کند. در شش ماهه ی دوم سال 2017، گروه Hoa Sen Group دو خط جدید ورق کرکره مجموعا با ظرفیت 400 هزار تن را راه اندازی خواهد کرد. طبق گزارشات متال اکسپرت، علاوه بر این، شرکت شرکت مذبور در حال برنامه ریزی برای نصب یک خط تولید ورق کرکره دیگر با ظرفیتی بالغ بر 350،000 تن در سال 2017 است.

در ماه ژوئن، خط تولید ورق کرکره با ظرفیت (tpy180) راه اندازی شد ولی راه اندازی خط تولید جدید ورق کرکره با ظرفیتی بالغ بر (45،000 tpy) در کارخانه ی Hoa Sen Nhon Hoi هنوز آغاز نشده است. سخنگوی این شرکت به متال اکسپرت گفت: ما در اسرع وقت شروع به تولید تجاری خواهیم کرد و در حال حاضر ما هنوز در حال تولید آزمایشی ورق کرکره هستیم.

احداث کارخانه جدید ورق کرکره

علاوه بر این برنامه ریزی برای نصب تجهیزات تولید ورق کرکره در این کارخانه را به عهده داریم. ما روال برنامه را هنوز مشخص نکرده ایم، زیرا باید با تامین کننده های تجهیزات خود مذاکره کنیم. به گفته ی نماینده ی این شرکت، محصولات آهنی به طور خاص با ظرفیت های جدید به استان های محلی ویتنام فروخته می شود و به لائوس و کامبوج صادر می شود.

علاوه بر این، راه اندازی امکانات جدید هم از قیمت ورق کرکره وارداتی ویتنام پشتیبانی می کند. همچنین نشریه ی متال اکسپرت متذکر شد که ورق کرکره عمدتا از کره، چین، ژاپن، هند، برزیل وارد این کشور شده است، اما به گفته ی یکی از متخصصین این کارخانه، مقدار واردات ورق کرکره زیاد نیست، و عمدتا با هدف آزمایش کیفیت خریداری می شود. بنابراین قیمت ورق کرکره این کشور نیز هم چنان مشخص نمی باشد.

ورق گالوانیزه فولاد مبارکه

افزایش تقاضا برای ورق کرکره و راه اندازی کارخانه ی تولید این محصول در امارات متحده ی عربی

شرکت آهن و فولاد امارات متحده ی عربی با نام مخفف (UISC) از ماه سپتامبر در حال راه اندازی کارخانه ی تولید ورق کرکره است و این کار قرار است در سال 2018 تکمیل شود. راه اندازی خط تولید جدید سبب پشتیبانی تقاضا برای خرید ورق کرکره در این کشور است. کارخانه ی UISC همچنین در حال برنامه ریزی برای ساخت 300000 تن ورق کرکره در ماه اوت است. علاوه بر این، خط تولید ورق کرکره با ظرفیتی بالغ بر 300000 تن که از ماه سپتامبر و با سودآوری احتمالی 300 میلیارد دلار در حال ساخت است، طبق پیش بینی ها، در مارس 2018 راه اندازی می شود.

زمان راه اندازی این بخش چندین بار تغییر یافته است. یکی از نماینده های این کارخانه برای توضیح دلایل تعویق راه اندازی این بخش گفت:  محصول تولیدی این بخش شامل ورق کرکره با ضخامت 0.2-2.5 میلی متر و وزنی بالغ بر 90 تا 275 گرم می باشد. احداث کارخانه ی جدید نیازمندی ماهانه ی امارات متحده ی عربی برای خرید ورق کرکره را به میزان 20،000 تا 25،000 تن افزایش خواهد داد. این کارخانه قرار است مواد اولیه ی مصرفی خود را از ژاپن برای تولید آزمایشی خریداری کند. قیمت ورق کرکره تولیدی این کارخانه هنوز مشخص نمی باشد.

بازار خرید ورق کرکره امارات

طبق آمار گمرکی، پیش بینی می شود که در سال 2017 مشتریان محصولات آهنی امارات متحده ی عربی به طور متوسط به خرید ورق کرکره آن هم به میزان ​​120000 تن در ماه روی بیاورند، که این میزان بیش تر از فروش کارخانه های هند است. واردات مواد اولیه ی ژاپنی به امارات متحده عربی در طول ماه های ژانویه تا آوریل سال 2017 در حدود 29000 تن خواهد بود. کارخانه ی  UISC سومین تامین کننده ی محصولات آهنی پوشش داده شده در کشور امارات متحده ی عربی است که با شرکت آهن و فولاد آل غوریر (با ظرفیت تولید 400 هزار تن ورق نورد گرم در سال).

و شرکت Asian Ispat FZ LLC ( با ظر فیتی بالغ بر 240،000 تن در سال) رقابت خواهد کرد. دلیل اصلی راه اندازی این پروژه کمبود تولید ورق کرکره در داخل این کشور و کمبود این مواد در منطقه است. شرکت تولید کننده ی آهن و فولاد UISC علاوه بر همیاری با شورای همکاری خلیج فارس در حال برنامه ریزی برای عرضه ی ورق کرکره و ورق های رنگی به اروپا و ایالات متحده ی آمریکا است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0