0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات قیمت ورق سیاه در بازار داخلی اروپا پس از افت قیمت در جنوب

قیمت ورق سیاه در بازار داخلی اروپا طی هفته جاری ثابت باقی مانده است. هم چنین قیمت ورق سیاه در بازار جنوب اروپا پس از یک افت قیمت در بازار ایتالیا طی هفته گذشته ثابت باقی مانده است. قیمت ورق سیاه در بازار داخلی جنوب اروپا به میزان 30 یورو به ازای هر تن کاهش یافته است که علت این امر تقاضای ضعیف برای خرید ورق سیاه در این کشورها بوده است. در روز چهارشنبه ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در بازار جنوب اروپا به میزان 520-500 یورو (612-588 دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت باقی مانده است. این ارزیابی ها براساس آخرین پیشنهادات و قیمت ورق سیاه کارآمد شنیده شده در بازار ایتالیا بوده است. برخلاف افت قیمت ورق سیاه شدید در کشورهای جنوب اروپا قیمت ورق سیاه در بازار داخلی شمال اروپا ثابت باقی مانده است. به گفته منابع خبری عجیب است که کارخانه Salzgitter آلمان قیمت ورق سیاه تولیدی خود را پایین اعلام کرده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه در شمال اروپا به میزان 575-560 یورو به ازای هر تن طی هفته جاری بوده در حالی که قیمت این محصول طی هفته قبل از آن نیز به همین میزان بوده است.

بازار وارداتی

ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق سیاه وارداتی به جنوب اروپا به میزان 530-520 یورو به ازای هر تن بوده که این قیمت نیز نسبت به قیمت اعلام شده قبلی ثابت بوده است. این ارزیابی ها برای قیمت ورق سیاه وارداتی به شمال اروپا نیز ثابت بوده و به میزان 540-530 یورو به ازای هر تن گزارش شده است.

عدم تاثیر قیمت های پایین تر بازار وارداتی بر قیمت ورق سرد داخلی

قیمت های پیشنهادی کم تر برای ورق سرد وارداتی به کشورهای اروپایی هیچ تاثیری بر قیمت ورق سرد بازار داخلی اروپا نداشته است. برخلاف کاهش قیمت ها، تفاوت مابین قیمت ورق سرد در بازار داخلی و وارداتی اروپا آن چنان بالا نبوده که خریداران را به خرید از بازار وارداتی متمایل کند. ارزیابی ها از قیمت ورق سرد وارداتی به جنوب اروپا به میزان 580-560 یورو (581-657 دلار) به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت 590-570 یورو به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است. حد پایین این ارزیابی ها نشان دهنده پیشنهادات کشور ویتنام و کره جنوبی بوده در حالی که حد بالای ارزیابی ها براساس پیشنهادات کشور هند بوده است. هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق سرد در بازار داخلی جنوب اروپا ثابت بوده و به میزان 600-570 یورو به ازای هر تن گزارش شده است. قیمت ها در بازار داخلی کشورهای جنوب اروپا با این واقعیت حمایت می شود که کارخانجات واقع در اروپا در حال حاضر خود را برای تعطیلات سال آینده آماده می کنند. کارخانجات واقع در اروپا قیمت ورق سیاه و ورق سرد تولیدی خود را کمی برای نیمه دوم سه ماهه اول سال 2018 افزایش خواهند داد با این حال قیمت ورق سیاه و ورق سرد در بازار وارداتی چندان رقابتی نخواهد بود. ارزیابی ها از قیمت ورق سرد وارداتی به جنوب اروپا به میزان 580-560 یورو به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت 590-570 یورو به ازای هر تن قبلی اندکی کاهش یافته است. هم چنین ارزیابی ها از قیمت ورق سرد بازار داخلی به میزان 630-610 یورو به ازای هر تن طی هفته جاری بوده که نسبت به قیمت 625-600 یورو به ازای هر تن قبلی افزایش یافته است. این ارزیابی ها براساس سطح قیمت های کارآمد بوده است در حالی که قیمت های رسمی شنیده شده حدودا به میزان 20-10 یورو به ازای هر تن کاهش یافته است.

انتظارات برای ثبات قیمت ورق سیاه برزیل

تولیدکنندگان ورق فولادی در کشور برزیل انتظار دارند که قیمت ورق سیاه این کشور برای مدت کوتاهی ثابت بماند. قیمت های داخلی از قیمت های جهانی تبعیت می کند به خصوص در این رابطه می توان گفت که قیمت ها از بازار کشور چین تبعیت می کند. قیمت ورق سیاه صادراتی کشور چین نیز به طور عمده ثابت بوده و به میزان 550-545 دلار به ازای هر تن اعلام شده است. ارزیابی متال بولتن از شاخص قیمت ورق سیاه کشور چین به میزان 550 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت اعلام شده قبلی به میزان 2 دلار به ازای هر تن کاهش یافته است. این در حالی است که در روزهای پایانی ماه اکتبر، کارخانه Usiminas از برنامه خود برای افزایش قیمت این محصول صرف نظر کرده که علت این امر قیمت های پیشنهادی پایین تر ارائه شده توسط کشور چین بوده است. با این حال، این شرکت در ماه آوریل موفق به افزایش قیمت ورق سیاه تولیدی خود شده بود. هم چنین در ماه های ژوئیه و سپتامبر نیز قیمت های خود را به میزان 30 درصد افزایش داده است. تفاوت مابین قیمت ها در بازار داخلی و وارداتی برای ورق سیاه نزدیک به 10 درصد بوده است. میزان تفاوت ایده آل نیز به میزان 10-5 درصد گزارش شده است. با این حال این شرکت هم چنان در نظر دارد که تا سال 2018 قیمت ورق سیاه تولیدی خود را به میزان 25 درصد افزایش دهد. هم چنین به نظر می رسد که تصمیم گیری ها برای اقدامات ضد دامپینگ کشور برزیل در مقابل واردات ورق فولادی از کشور چین تا 60 روز دیگر قطعی خواهد شد. بنابراین با قطعی شدن این اقدامات نیز می توان گفت قیمت ورق سیاه در بازار داخلی افزایش بیشتری خواهد یافت.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0