0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

واردات ورق رنگی هند

کارخانه های هند قصد دارند قیمت های داخلی خود را در ماه نوامبر برای واردات ورق رنگی و در هفته اول ماه به میزان ۱٫۷۵۰ ریال (۲۶ دلار) در هر تن افزایش دهند. این مبلغ به قیمت های قبلی کارخانه ها برای ورق رنگی از  ۳۴۵۰۰ تا ۳۵۰۰۰ روپیه (۵۱۹ تا ۵۲۶ دلار)  در هر تن به قیمت های فعلی ۳۲۷۵۰ تا ۳۳۲۵۰ روپیه  (۴۹۲ تا ۵۰۰ دلار) افزوده خواهد شد. بیشتر کارخانه های هند در ماه سپتامبر تا میزان ۲٫۲۵۰ تا ۲۵۰۰ روپیه (۳۴ تا ۳۸ دلار) به ازای هر تن کارخانه به قیمت های ورق رنگی خود اضافه می کنند. یک مقام رسمی از یکی از بزرگترین تولید کننده های ورق رنگی اعلام کرد افزایش در نظر گرفته شده عمدتا به دلیل افزایش قیمت مواد خام است اما همچنین از تقاضای بالاتری در فصل جشن بهره خواهد برد. او توضیح داد: “ما باید افزایش قیمت های رو به رشد مواد اولیه را به مشتریان انتقال دهیم و ما باید از وضعیت فعلی که واردات انجام نمی گیرد و از بازار ما محافظت می شود، به طور کامل استفاده کنیم.” او افزود که  یک افزایش ۱٫۷۵۰ روپیه ای (۲۶ دلار) به ازای هر تن به آسانی جذب خواهد شد ، همانطور که  که بازارهای نقطه ای در حال حاضر این کار را انجام می دهند.

یک مقامات از کارخانه دیگری می گوید که مشتریان هند به خوبی می دانند که صنعت داخلی در حال حاضر از انحصاری شدن محافظت می شود و باید هزینه های واقعی را پرداخت کنند. وی افزود: “این مشتریان هیچ گاه شکایت خود را مبنی بر اینکه قیمت ورق رنگی در سه ماه گذشته به ۲۸۰۰۰ روپیه (۴۲۱ دلار)در هر تن رسیده است، اعلام نکردند. معامله گران نقطه ای بازار،افزایش قیمت ورق رنگی را ۱،۰۰۰   روپیه( ۱۵ دلار) در هر تن برآورد کردند که در این هفته به ۳۹٫۲۵۰ تا ۳۹۷۵۰ روپیه ( ۵۹۰ تا ۵۹۸ دلار) در هر تن ،با احتساب مالیات ، رسید. “به محض این که کارخانه ها افزایش قیمت قبلی ۱۷۵۰ روپیه (۲۶ دلار) برای هر تن کارخانه را اعلام کردند، من مطمئن بودم که قیمت های منفی ورق رنگی افزایش خواهند یافت.

گوپتا می گوید، بازگشایی مجدد شرکت دالزل باعث کاهش قیمت ورق رنگی  انگلیس خواهد شد

سانجیو گوپتا ، رئیس فولاد بین الملل و گروه فلزات خانه لیبرال به متال بولتن اظهار داشته است که قیمت ورق رنگی در انگلیس به علت تولید مجدد در کارخانه لیبرال دالزل در لارانکشیر اسکاتلند ،کاهش یافته است. “اساسا، افزایش تولید محلی ورق رنگی باید قیمت ها را کاهش دهد. گوپتا روز چهارشنبه ۲۸ سپتامبر اعلام کرد که قیمتهای بریتانیا در میان بالاترین میزان در جهان است که یکی از مشکلات صنعت پایین دست این کشور است.وی افزود : “من برای تجارت خودمان استدلال می کنم، اما نکته این است که ما در انگلستان باید کارآمدتر شویم و به طور کلی قیمتها ورق رنگی باید کاهش یابند. داشتن تولید محلی بیشتر باید به منظورداشتن قیمت های ورق رنگی رقابتی تر باشد. “

جان بولتون ، رئیس شرکت ورق رنگی لیبرال انگلستان به روز چهارشنبه به متال بولتن اظهار داشت :” اثر افزایشی قیمتهاورق رنگی در آینده به صورت خطی وجود خواهد داشت و اجتناب ناپذیر است، و ما بازار انگلستان را هدف قرار خواهیم داد. اما ما فکر می کنیم که تقاضا برای ورق های رنگی به اندازه کافی قوی باشد.” این دو نفر بعد از اینکه در مراسم  بازنشستگی تولید درکارخانه دالزل لیبرال شرکت کردند، این سخنان را گفتند، که حدود ۹ ماه پیش توسط مالک سابق تاتا استیل اروپا این شرکت متوقف شد. گوپتا گفت که ورود مجدد دالزل به بازار باعث کاهش وابستگی انگلستان به واردات مواد خواهد شد. گوپتا گفت: از زمان تعطیل شدن کارخانه دالزل و یکی دیگر از کارخانجات تولید ورق متعلق به تاتا در سانتروپ واقع در شمال انگلیس، حدود ۷۰۰۰۰۰ تن tpy ورق بازار بریتانیا بیشتر بر اساس واردات بود. وی افزود: “اکنون کار ما این است که به سرعت به همان اندازه که می توانیم بازار گذشته را به دست آوریم.”

قیمت ورق رنگی

پیامدهای برکسیت هم بر بولتون وهم بر گوپتا همچنین دیدگاه های آنها درمورد همه پرسی در بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا – یک تصمیم به نام  برکسیت شناخته می شود. پوند استرلینگ هم در برابر دلار آمریکا به دلیل ۳۰ سال کم بودن و هم به دلیل نتایج نظرسنجی در ماه ژوئن، به شدت کاهش یافت. بولتون گفت: “من فکر می کنم که مزایای اولیه تغییر نرخ ارز باعث شد که صادرات به وضوح جذاب تر شود، و من فکر می کنم که به افزایش محصولات شرکت ورق سازی رنگی بریتانیا و تاتا کمک کرد.” بولتون همچنین احساس می کند که مزایای صادرات محصولات ورق رنگی ،تاثیرات بر قیمت واردات مواد اولیه برای از دست دادن ارزش استرلینگ را لغو کند. وی گفت: “در مورد محصولات مربوط به تجارت، سود بیشتر از صادرات از تاوان محصولات وارداتی است.” بولتون گفت: “به طور کلی، قیمت مواد اولیه ، صرف نظر از نرخ ارز، در حال کاهش است.”

اما یک نتیجه منفی از رای گیری برای ترک اتحادیه اروپا، “عدم قطعیت کلی” در بازار ورق رنگی است. بولتن همچنین افزود که او امیدوار است که صنعت ورق رنگی بریتانیا پس از برکسیت از همان دسترسی به بازار که هم اکنون در اختیار دارد لذت ببرد ، در حالی که این دسترسی در داخل اتحادیه اروپا می باشد. گوپتا گفت که دو مساله اصلی که بر رای دهندگان تأثیر گذاشت، مهاجرت و اختلاف بین شهرها و مناطق صنعتی در انگلیس بود. بنابراین، حتی اگر “عدم سرمایه گذاری در صنعت” مستقیما توسط اتحادیه اروپا بوجود نیامد، این امر دلیل غیر مستقیم رأی دادن، بود. گوپتا اظهار داشت: “من فکر می کنم توجه بیشتری به صنعت به عنوان یک نتیجه از بریکسیت صورت پذیرد، که این مورد بسیار عالی است .” هنگامی که از بولتون در مورد وضعیت کلی صنعت ورق رنگی در انگلستان پرسیده شد، گفت که هنوز مشکلات ساختاری دراین بخش وجود دارد و “کارهایی باید انجام شود”. وی بخش های انرژی، تدارکات، تجارت و توانایی عمومی را به عنوان مناطقی تعیین کرد که سیاستگذاران کشور باید در جهت بهبود صنعت ورق رنگی بریتانیا اقدامات لازم را در مورد آنها انجام دهند.

 

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری