0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • 5عالی بود
  • 3خوب بود
  • 2معمولی بود
  • 1بد بود

خبر كاهش عرضه و افزايش قيمت ورق سیاه در  بازار آتي عامل تقويت بازار نقدي چین گرديد.

قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با افزايش ۳۰ یوان نسبت به روز قبل ۴۰۸۰ تا ۴۱۳۰ يوان و در شمال چين( تيانجین) با افزايش ۱۰ یوان نسبت به روز گذشته به ۳۹۴۰ تا ۳۹۷۰ يوان رسيد .

قيمتهاي معاملات برخي از انواع ورق سیاه با قابليت تحويل فوري  افزايش يافت و ديگر انواع كلاف گرم بدون تغيير بود. ذخاير سیاه در انبارهاي فولادسازها كاهش يافت و ذخاير موجود در بازار با كمي افزايش همراه شد در مجموع؛ ذخاير ورق سیاه در انبارها اندكي كاهش يافت.

 در بورس شانگهاي معاملات تحویل ماه می با ۳۴ یوان افزايش نسبت به روز قبل به ۳۹۷۳ یوان رسید. امروز هر۱  دلار برابر با ۶٫۳۲ یوان می باشد.

بازار صادراتی ورق سیاه

شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با افزايش ۰٫۷۵ دلار نسبت به روز قبل به ۵۷۷٫۷۵ دلار FOB رسید. پيشنهادهاي فروش فولاد سازها به ۵۸۰ تا ۵۹۰ دلار FOB رسید و بسياري از توليد كننده ها ۵۷۵ دلار نيز پيشنهاد مي دادند.

به نظر فعالان بازار افزايش قيمت ورق سیاه در بازار داخلي و تقويت ارزش يوان در برابر دلار امكان چانه زني بر سر قيمت ها را براي مشتريان در بازار فراهم كرده است

مشخص نبودن روند قيمت ورق سیاه در بازا داخلي و صادرات نسبتا بدون تغيير باقی ماند.

قیمت ورق سیاه در بازار نقدي شرق چين (شانگهاي) با كاهش ۱۰ یوان نسبت به روز قبل ۴۰۸۰ تا ۴۱۳۰ يوان و در شمال چين( تيانجین) بدون تغيير نسبت به روز گذشته به ۳۹۴۰ تا ۳۹۷۰ يوان رسيد

بازار ورق سیاه در تعادل است. ذخاير انبارها چندان بالا نيست و از سوي ديگر تقاضا در وضعيت چندان مطلوبي قرار ندارد. فعالان بازار معتقدند بازار تا دو هفته ديگر در همين شرايط خواهد بود و قيمت ورق سیاه تغيير چنداني نخواهد داشت.

ورق سیاه اصفهان

در طول هفته قیمت ورق سیاه در شرق چين ۴۰ يوان  و در شمال ۳۰ تا ۴۰ يوان افزايش نسبت به هفته قبل داشته است. بر اساس شنيده ها تا دو سال آينده ۵۵ ميليون تن ظرفيت جديد ورق سیاه وارد مدار توليد مي شود كه باعث فشار بر قيمت ورق سیاه در بلند مدت خواهد شد.

 در بورس شانگهاي معاملات تحویل ماه می با ۱۱ یوان كاهش  نسبت به روز قبل به ۳۹۶۲ یوان رسید. امروز هر ۱ دلار برابر با ۶٫۳۲ یوان می باشد.

شاخص قیمت ورق سیاه بازار صادراتی

شاخص قیمت ورق سیاه صادراتی چين امروز با كاهش  ۰٫۷۵ دلار نسبت به روز قبل به ۵۷۷ دلار FOB رسید. پيشنهادهاي فروش فولاد سازها به ۵۷۵ تا ۵۹۰ دلار FOB رسید در حالي كه خريداران  ۵۷۰ پيشنهاد مي دادند

افزايش قيمت هاي داخلي محصولات تخت تركيه

توليد كننده هاي داخلي تركيه سهميه هاي توليد ماه مارس را فروخته اند اما در هفته ماري تقاضاي خريد پايين بوده و مشتريان انتظار داشتند قيمتها كاهش يابد.البته قيمتهاي خرده فروشي در بازار كاهش يافت.

فولاد سازهاي تركيه اي ۶۳۵ تا ۶۴۰ دلار EXW پيشنهاد مي دادند و معاملات در محدوده ۶۳۰ تا ۶۴۰ دلار به ثبت رسيد كه ۱۰ دلار بالاتر از هفته قبل بود.

در بازار خرده فروشي كلاف گرم ۶۱۰ دلار بود كه ۵ دلار پايين تر از هفته قبل است. قیمت ورق سرد در بازار داخلي  تركيه ۶۹۰ تا ۷۳۰ دلار پيشنهاد مي شد و  معاملات نهايتا در  محدوده ۶۹۰ تا ۷۲۰ دلار ثبت شد.

بازار واردات محصولات تخت

در بخش واردات روسها و اوكرايني ها قیمت ورق سیاه را ۶۰۰ تا ۶۱۰ دلار CFR بنادر تركيه پيشنهاد دادند.به نقل از منابع داخلي اين سطح قيمت به احتساب ۹ درصد تعرفه  واردات بسيار بالا است. خريداران ۵۹۰ دلار CFR پيشنهاد مي دادند. قیمت ورق سرد CIS در گستره ي ۶۵۰ تا ۶۶۰ دلار CFR  پيشنهاد مي شد و معامله اي به ثبت نرسيد.

بازار صادرات محصولات تخت

تركها در بازار صادرات قیمت ورق سیاه را۶۲۰ تا ۶۳۰ دلار FOB پيشنهاد دادند و خريداران براي ۶۰۰ تا ۶۱۰ دلار چانه زني مي كردند.

اروپايي ها به دنبال دريافت تخفيف از صادر كننده هاي تركيه اي هستند اما از آنجا كه تركها سهميه هاي ماه آوريل را به فروش رسانده اند قادر هستند مقاومت كرده و  بيشتر منتظر بمانند

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
  • ۵عالی بود
  • ۳خوب بود
  • ۲معمولی بود
  • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

2

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
2

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری