0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

قیمت های ارائه شده  تیرآهن توسط تولید کنندگان

به گزارش خبرگزاری رسمی بلغارستان، روز جمعه ۲ دسامبر، قیمت تیرآهن داخلی لهستان طی یک هفته گذشته تغییری نکرده است. به دلیل کمبود ساخت و ساز و تخریب بناهای سنتی در پایان سال، تقاضا برای این مواد به تدریج کاهش تیرآهن پیدا کرده است. یکی از منابع خبری گفت: “خریداران که هنوز به تیرآهن نیاز دارند، قیمت های ارائه شده  تیرآهن توسط تولید کنندگان را می پذیرند. اما معامله گران گفتند که دیگر فقط خرید ترانسفورماتورهای جدید را دنبال نمی کنند. ارزیابی هفتگی قیمت تیرآهن تولیدی لهستان با ۱۲ میلی متر پهنای داخلی B500B در تاریخ ۲ دسامبر سال گذشته، نشانگر قیمتی بالغ بر ۱ ۹۷۰-۱۹۹۰ زولت (۴۶۸-۴۷۳ دلار) بود.

کاردمیر بزرگترین تولیدکننده ی تیرآهن ترکیه اعلام کرد که درآمد قبل از مالیات TRY330.40 میلیون (۸۹٫۴۶ میلیون دلار) در سال ۲۰۱۶ در داخل کشور بوده است. این یک افزایش ۴۸٫۱۹٪ درصدی از درآمدهای داخلی از طریق از بهره، مالیات، کاهش قیمت و استهلاک (Ebitda) TRY222.97 میلیونی و  $۶۰٫۳۷ دلاری در سال  ۲۰۱۵ بوده است. بازده شرکت کاردمیر به طور کلی TRY2.34 میلیارد ($۶۳۲٫۷۱) میلیون در سال ۲۰۱۶ است، که ۴٫۷۴% درصد بیشتر از میزان TRY2.23 میلیاردی (($۶۰۴٫۰۵ دلار، در سال ۲۰۱۶ می باشد.شرکت کاردمیر ۲٫۱۷ میلیون تن تبرآهن در سال ۲۰۱۶ تولید کرد که سالیانه ۰٫۹۴% درصد افزایش داشته است، در حالی که میزان تولید آن در سال گذشته از ۱٫۶۵٪ سالیانه به ۹۴۲،۴۲۵ تن کاهش یافت.این شرکت ۱۹/۱ میلیون تیرآهن در سال ۲۰۱۶ تولید کرده است که طی سال گذشته ۳٫۲۸ درصد افزایش داشته است.

تولید تیرآهن نیز بطور قابل توجهی در سال ۲۰۱۶ تامیزان ۶۱,۲۴۲ تن در مقایسه با سال گذشته که به میزان ۶۷۴,۴۳۷ تن بود کاهش یافت، درحالیکه این شرکت تولیدات تیرآهن این بخش خود را به میزان ۵۵٫۹۸% درصد نسبت به سال گذشته که ۲۳۶,۶۹۱ تن بود کاهش داده است. گردش مالی کاردمیر به ترتیب ۲۳٫۳ میلیارد دلار (۶۳۲٫۷۱ میلیون دلار) در سال ۲۰۱۶ بود که ۴٫۷۴٪ بالاتر از TRY2.23 میلیارد (۶۰۴٫۰۵ دلار)  در سال ۲۰۱۵ گزارش شده است. کاردمیر ۲٫۱۷ میلیون تن تیرآهن در سال ۲۰۱۶ تولید کرد که نسبت به سال گذشته ۰٫۹۴٪ افزایش داشته است در حالی که میزان تولید تیرآهن در سال گذشته ۱٫۶٪ کمتر بوده و به ۹۴۲،۴۲۵ تن رسیده بود.

این شرکت ۱۹/۱ میلیون تن تیرآهن  در سال ۲۰۱۶ تولید کرده است که نسبت به سال گذشته ۳٫۸۲٪ افزایش داشته است.تولید تیرآهن به طور قابل توجهی در سال گذشته کاهش یافت و به ۶۱،۲۴۲ تن رسید درحالی که در سال ۲۰۱۶ افزایش داشت و به میزان  ۶۷۴،۴۳۷ تن، رسید. تولیدات این محصول تیر آهن از سال گذشته  تا کنون به میزان ۵۵٫۹۸٪ درصد افزایش داشته و به ۲۳۶٫۶۹۱ تن رسید.

تولیدات ریلی كاردیمیر در سال گذشته ۲۸٫۸۹٪ درصد بود و به میزان ۱۲۰۷۰۴ دلار رسید، در حالی که در سال ۲۰۱۶، میزان ۱۶۹،۷۴۸ کاهش در مقایسه با سال ۲۰۱۵ داشته است. این شرکت ۷۱۰،۰۸۳ تن تیرآهن ، ۳۷۵،۲۵۴ تن شمشه، ۵۸۸،۹۲۲ تن تیرآهن، ۲۳۶،۹۰۲ تن پروفیل و ۸۱،۴۸۸ تن ریل را در سال ۲۰۱۶ به فروش رساند. ارزیابی قیمت هفتگی تیرآهن  داخلی ترکیه، میزان ۴۲۵-۴۴۰ دلار در هر تن در هفته ی گذشته بود. در ارزیابی هفتگی قیمت شمشه، در دوم مارس با ۴۲۰-۴۲۵ دلار در هر تن به میزان ۴۱۰ تا ۴۲۰ دلار افزایش قیمت در هر تن به همراه داشت.

بازار خرید تیرآهن اصفهان

تولید تیرآهن ترکیه

 کاردمیر واقع در شمال ترکیه و در منطقه ی کارابوک است و ظرفیت تولید ۳٫۴۰ میلیون تن فولاد مایع در کارخانه دارد و به تولید نوار،تیرآهن، پروفیل، نبشی، شمش فلزی، شمشه، آهن و تیرآهن می پردازد.ارزیابی قیمت هفتگی برای تیرآهن داخلی ترکیه نشان دهنده ی افزایش قیمت تا ۴۶۸ تا ۴۹۵ دلار در هر تن نسبت به ۴۵۵-۴۷۷ دلار در هر تن در هفته ی آخر بود. قیمت های تیرآهن به  خاطر انتظار افزایش قیمت قراضه اروپا ، افزایش یافت قیمت  تیرآهن ۱۰ تا ۲۰ دلار (۱۱ تا ۲۲ دلار) در هر تن در شمال اروپا افزایش یافت و در جنوب اروپا به سمت بالا حرکت کرد، زیرا کارخانه ها در هفته جاری به افزایش قیمت های قراضه آهن واکنش نشان دادند.

ارزیابی قیمت تیرآهن برای کالاهای درجه دو H-beam (200 x 200میلی متر) در شمال اروپا در تاریخ چهارشنبه ۹ نوامبر، با افزایش ۱۰ تا ۲۰ (۱۱ تا ۲۲ دلار) به ازای هر تن تا ۵۰۰ تا ۵۱۰ یورو (۵۵۲-۵۶۳ دلار)  با افزایش قیمت  تیرآهن تحویل  داده شد که هفته گذشته با ۴۸۰ تا ۵۰۰ یورو (۵۳۰ تا  ۵۵۲ دلار) در هر تن تیر آهن در منطقه ارائه شده بود. قیمتهای جنوب اروپا با ۱۵ یورو (۱۷ دلار) در هر تن به ۴۸۵ تا ۵۰۰ دلار (۵۳۵ تا ۵۵۲ دلار) در هر تن تحویل داده شد، در مقایسه با ۴۷۰ تا ۵۰۰ یورو (۵۱۹-۵۵۲ دلار) در هر تن که هفته گذشته عرضه گردیده بود.

انتظار می رود که قیمت تیرآهن به صورت ماهیانه در ماه نوامبر به ۲۰ تا ۳۰ یورو (۲۲ تا ۳۳ دلار) در هر تن برسد. بر اساس منابع بازار، در نتیجه این واقعیت که قیمت های ماهانه تیرآهن برای ضایعات آهن هنوز حل نشده است، کارخانه هایی مانند آرکلور میتال سفارش خود را برای تیر آهن  در ابتدای هفته رزرو می کنند. یک توزیع کننده اروپای شمالی گفت :”بازار تیرآهن  دیوانه شده است.

کارخانه ها دفترهای ثبت سفارش خود را بسته و ما منتظر قیمت تیرآهن جدید هستیم. ” وی افزود:” آرکلورمیتال برای ماه دسامبر قیمت گذاری  تیرآهن نمی کند.” شرکت آرکلور میتال نیز روز چهارشنبه به بولتن متال گفت که قیمت پیشنهادات  تیرآهن را برای محصولات تختال تیرآهن خود نیز کاهش داده است. کم تقاضای بازار در سراسر اروپا مورد پرسش قرار گرفته است که آیا تقاضای شدید این می تواند مانع افزایش قیمت محصولات طویل شود یا نه. منابع همچنین گزارش دادند که در این هفته فعالیت های خرید به آرامی ادامه دارد.

یک منبع تولید کننده گفت:  “تقاضا در بازار ضعیف است و هر کس به خوبی در حال ذخیره می باشد. هر کس چیزی دارد که نیاز دارد. یک منبع توزیع کننده اروپای شمالی گفت : “تقاضا هنوز سالم نیست، بنابراین هر سهامدار برای مقابله با سفارشات مبارزه می کند. به همین دلیل است که سهامداران هرگونه افزایش قیمت را رد کرده اند. ” با وجود این، بولتن متال  شنیده بود که تیرآهن در جنوب اروپا طی این هفته  با ۲۰ یورو (۲۲ دلار) به ازای هر تن، نسبت به دو هفته پیش، خریداری شده بودند،

در حالی که قیمت های مشابه برای مواد اروپایی در شمال اروپا ۲۰ یورو (۲۲ دلار) نسبت به همان منبع برای هفته گذشته بود. برخي از فعالان بازار انتظار دارند قيمت معامله در حدود € ۲۰ (۲۲ دلار) قبل از پايان سال در شمال اروپا افزايش يابد. ارزیابی هفتگی بولتن متال برای قیمت محصولات فولادی اتحادیه اروپا به ۴۸۵ تا ۵۰۰ دلار (۵۳۵ تا ۵۵۲ دلار) در هر تن در شمال اروپا افزایش یافت و در ۱۹ اکتبر در جنوب اروپا با ۴۵۵ تا ۴۵۵ یورو (۵۰۲ تا ۵۳۵ دلار) با احتساب میانگین هزینه حمل و نقل ۱۵ یورو (۱۷ دلار) در هر تن بود.

 

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری