0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

رکود بازار فولاد اسپانیا پس از افزایش قیمت میلگرد

پس از افزایش قیمت میلگرد داخلی در اوایل ماه آگوست، با وجود انتظار ادامه روند صعودی قیمت ها بعد از دوره تعطیلات، باز هم مشتریان اسپانیایی در خرید عجله نمی کنند. در حال حاضر فعالیت خرید در بازار محلی به دلیل دوره تعطیلات در اروپا ضعیف است. یک منبع تجاری در اسپانیا اظهار داشت : “بسیاری از مردم در تعطیلات هستند، و عملاً سفارشات بزرگی در بازار وجود ندارد. بنابراين بازار سطح جدید قیمتها را به سرعت نمی پذیرد.

در همان زمان، تولید کنندگان اسپانیایی از اواخر ماه جولای ، قیمت میلگرد پیشنهادی مشتریان اروپایی را نپذیرفتند. کارخانه ها در حال انتظار برای دیدن تصویر واضحتری از قیمت بازار هستند، در حالیکه انتظار می رود قیمت قراضه در اروپا، به رغم حالات صعودی در ترکیه ،افزایش داشته باشد. یکی از تولیدکنندگان میلگرد اسپانیا به متال اکسپرت اظهار داشت : “ما هم اکنون در حال ارزیابی وضعیت بازار اتحادیه اروپا هستیم، اما من فکر می کنم اگر قیمت میلگرد را ما پیشنهاد بدهیم، تقریباً معادل 480 یورو در هر تن فوب خواهد بود. قیمت قراضه برای ما گران تر است، زیرا ترکیه دارای بازار داخلی شگفت انگیزی است و قیمت قراضه را افزایش می دهد.”

قیمت میلگرد اسپانیا پس از تعطیلات ، به دلیل رشد احتمالی مواد اولیه، قراضه و به ویژه الکترود، و همچنین بازگرداندن مشتریان الجزایر به بازار در اواخر ماه جولای، ممکن است دوباره با افزایش قیمت مواجه شود. یکی از منابع بازار اظهار داشت : “البته، الجزایر می تواند به کارخانه های داخلی کمک کند تا قیمت ها را افزایش دهند، اما من باید توجه داشته باشم که این هرگز از لحاظ حجم مصرفی، مطابق بازار نخواهد بود.”

قیمت میلگرد اصفهان

احتمال روند کاهش قیمت میلگرد چین

قیمت میلگرد صادراتی چین، پس از افزایش قیمت آن در هفته گذشته ،فعلاً در حال عقب نشینی است. تجارت بسیار کاهش یافته است، زیرا اکثر خریداران محتاط هستند، درحالیکه  انتظار می رود کاهش قیمت میلگرد ادامه داشته باشد. با این وجود در آینده نزدیک، کاهش قیمت شدید، بعید به نظر می رسد، زیرا چین همچنان بازار فروشندگان بزرگ است.

قیمت میلگرد پیشنهادی کارخانه های بزرگ در این هفته به 560 تا 570 دلار درهر تن فوب برآورد گردید، در حالیکه در هفته گذشته  560 تا 580 دلار در هر تن فوب بود ،که مشخص می شود قیمت میلگرد طی هفته کاهش یافته است. بازار پس از کاهش قیمت هفته گذشته ، فروکش کرده است. برخی از اخبار مربوط به هشدار دولت در مورد بازار بیش از حد گرم و محدودیت های جدید در معاملات آتی، باعث کاهش قیمت ها شده است. قیمت میلگرد داخلی به طور متوسط ​​در دوره بازبینی 43 RMB در تن ( 6 دلار در تن ) کاهش داشته است.

فروشندگان چینی به متال اکسپرت اظهار داشته اند که پس از کاهش قیمت میلگرد در این هفته، تجارت های صادراتی دشوارتر شده است. یک کمپانی تجاری معتبر دولتی گفت :  “همه خریداران قیمت میلگرد پیشنهادی خود را بیش از حد کاهش داده اند. آنها هستند که پایین ترین قیمت را ارائه می دهند و در کاهش بیشتر قیمت میلگرد محتاط هستند. وی همچنین گفت که پیشنهادات قیمت میلگرد ویتنام به چین با نرخی بالغ بر 530 تا 540 دلار در هر تن در فوب برآورد شده است.

نوسانات جاری قیمت میلگرد

بعضی معاملات که در روز دوشنبه خبر آنها منتشر شد عبارتند از : میلگرد  با قیمت 565 دلار در هر تن CFR  555 دلار در هر تن FOB به ویتنام فروخته شد، در حالی که 5000 تن میلگرد 3 میلیمتری SS400 با قیمت 560 دلار در هر تن CFR 550 دلار در هر تن فوب مبادله شده است. با این حال، یکی دیگر از معامله گران چین اظهار داشت: “این قیمت ها برای میلگرد در حال حاضر غیرممکن است که در خارج از کشور پذیرفته شوند.”

با وجود تمایلات منفی بيشتر در بازار، فعالان بازار داخلی، سقوط قابل ملاحظه قيمت میلگرد را  پيش بينی نمی کنند. یکی از تجار چینی به متال اکسپرت اظهار داشت: “فضای لازم برای کاهش قیمت میلگرد وجود دارد، چرا که عوارض کارخانه ها بیش از 100 دلار در هر تن است، اما بسیاری از آنها سفارشات زیادی را رزرو کرده اند.” علاوه بر این، اکثر مردم فکر می کنند که اخبار بیشتر مربوط به تولید و کاهش ظرفیت به زودی به بازار خواهد رسید که این امر قیمت ها را پشتیبانی خواهد کرد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0