0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

میزان تقاضا برای خرید ورق سیاه وارداتی

قیمت ورق سیاه و اکثر محصولات فولاد تخت وارداتی در امارات متحده عربی و عربستان سعودی طی هفته جاری کاهش یافته است. این در حالی است که فعالیت خرید ورق سیاه هم چنان در این منطقه پایین بوده و خریداران تقاضای کمی برای خرید این محصول داشته و انتظار دارند قیمت ورق سیاه طی هفته جاری به میزان بیشتری کاهش یابد. میزان تقاضا برای خرید ورق سیاه وارداتی در این مناطق نیز در این دو کشور کافی نبوده است بنابراین فعالان بازار عقیده دارند قیمت ورق سیاه بایستی طی روزهای اخیر به میزان بیشتری کاهش یابد.

نوسانات قیمت ورق سیاه در امارات متحده عربی

قیمت ورق سیاه پیشنهادی کشور چین به امارات متحده عربی به میزان 590-580 دلار به ازای هر تن بوده است. این در حالی است که قیمت ورق سیاه پیشنهادی خریداران در مناقسات که توسط خریداران پیشنهاد داده شده است به میزان 575-570 دلار به ازای هر تن بوده است. روند بازار خرید ورق سیاه نیز اوضاع مشابهی داشته و بازار خرید این محصول در حال حاضر بسیار آرام می باشد. پیش بینی می شود که قیمت ورق سیاه در بازار وارداتی کشورهای عرب حوزه خلیج فارس تا اوایل ماه نوامبر به میزان بیشتری کاهش یابد چراکه در حال حاضر میزان تقاضا در بازار جهانی برای این محصول کاهش یافته است.

ارزیابی هفتگی متال بولتن از قیمت ورق سیاه وارداتی به امارات متحده عربی به میزان 585-575 دلار به ازای هر تن تا روز سه شنبه مورخ 31 ماه اکتبر بوده است که نسبت به قیمت 590-570 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن کاهش یافته است. این در حالی است که ارزیابی ها از قیمت ورق سرد وارداتی به کشورهای عرب حوزه خلیج فارس به میزان 635-630 دلار به ازای هر تن بوده که نسبت به قیمت 640-630 دلار به ازای هر تن اعلام شده طی هفته قبل از آن مقداری کاهش یافته است. هم چنین پیشنهادات کارخانجات برای قیمت ورق سرد تولیدی خود به میزان 640-630 دلار به ازای هر تن بوده که تاکنون هیچ معامله ای برای خرید این محصول صورت نگرفته است.

هم چنین قیمت ورق گالوانیزه به ضخامت 1 میلی متر پیشنهادی در این کشورها به میزان 720-695 دلار به ازای هر تن بوده که این قیمت از سوی کشور چین به امارات متحده عربی پیشنهاد شده است. به گفته منابع خبری حتی اگر قیمت ورق گالوانیزه پیشنهادی کشور چین به کشورهای عرب خلیج فارس کاهش یابد، میزان تقاضا برای خرید ورق گالوانیزه هم چنان پایین می باشد. در حال حاضر هیچ معامله ای مابین این کشورها صورت نگرفته است و میزان تقاضا و فعالیت خرید بسیار پایین می باشد. هم چنین اخبار رسیده حاکی از آن است که کشور هند هیچ پیشنهادی را برای قیمت این محصول تاکنون ارائه نداده است. ارزیابی متال بولتن از قیمت ورق گالوانیزه وارداتی به امارات متحده عربی به میزان 705-695 دلار به ازای هر تن تا روز سه شنبه بوده که نسبت به قیمت اعلام شده طی هفته گذشته که به میزان 740-720 دلار به ازای هر تن بوده کاهش یافته است.

قیمت ورق گالوانیزه

نوسانات قیمت ورق فولادی وارداتی به عربستان سعودی

قیمت ورق سیاه وارداتی به عربستان سعودی نیز طی هفته جاری کاهش یافته است چراکه میزان تقاضا برای خرید این محصول در بازار وارداتی این کشورها کاهش یافته است. به گفته منابع خبری علت کاهش تقاضا برای خرید این محصول در بازار وارداتی کشورهای عرب حوزه خلیج فارس کاهش میزان فعالیت ساخت و ساز در این مناطق می باشد . هم چنین علت دیگر کاهش میزان تقاضا نیز کاهش قیمت نفت در این مناطق می باشد. به گفته منابع خبری خریداران ورق فولادی در کشورهای عربی به زودی نیاز به خرید این محصول خواهند داشت ولی در حال حاضر هیچ یک از آن ها اقدام به خرید نکرده اند و منتظرند که قیمت ورق فولادی روند ثابتی را پیدا کند و انتظار دارند که قیمت پیشنهادی این محصول طی روزهای اخیر و تا اوایل نوامبر به میزان بیشتری کاهش یابد. اخبار رسیده حاکی از آن است که در حال حاضر میزان تقاضا برای مصرف کنندگان نهایی بسیار آرام می باشد و اقتصاد این کشورها نیز در حال حاضر اوضاع خوبی نداشته و با کاهش قیمت نفت در این مناطق بازار اندکی افت کرده است.

پیش بینی می شود که قیمت انواع ورق فولادی از قبیل قیمت ورق سیاه ، ورق سرد و ورق گالوانیزه طی روزهای اخیر کاهش یافته که به گفته منابع خبری این کاهش قیمت ممکن است تا میزان 20-15 دلار به ازای هر تن نیز برسد. به گفته فعالان بازار اطمینان وجود ندارد که قیمت این محصول به میزان بیشتری کاهش یابد ولی نکته ای که  راجع به بازار وارداتی ورق فولادی به این کشورها وجود دارد و اکثر فعالان بازار نیز نسبت به آن مطمین می باشند این است که قیمت ورق فولادی وارداتی به این مناطق افزایش نخواهد یافت چراکه در حال حاضر میزان تقاضا برای خرید این محصولات کاهش یافته و در صورت افزایش قیمت ها میزان قتضا به میزان بیشتری کاهش خواهد یافت و بازار خرید این محصول افت شدیدی خواهد یافت. برخی از خریداران این محصول در عربستان سعودی اعلام کرده اند که ترجیح می دهند در حال حاضر هیچ خریدی را انجام ندهند و فعالیت خرید آن ها تا ماه نوامبر کم می باشد چرا که آهن ها پیش بینی می کنند که قیمت ورق فولادی وارداتی پیشنهادی سایر کشورها طی روزهای اخیر افت بیشتری یافته و میزان تقاضا نیز در حال حاضر کم می باشد بنابراین بهترین راه کاهش فعالیت خرید می باشد.

کشور چین قیمت این محصول را به میزان 600-590 دلار به ازای هر تن پیشنهاد داده اند ولی هیچ معامله ای تاکنون صورت نگرفته است. هم چنین قیمت پیشنهادی کشور ژاپن نیز به میزان 635 دلار به ازای هر تن و کشور هند به میزان 605-600 دلار به ازای هر تن بوده که در این کشورها نیز هیچ معامله ای صورت نگرفته است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0