0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش قیمت ورق کرکره رنگی روسیه

قیمت ورق کرکره رنگی در رزرو های قبلی مشتریان در بازار داخلی روسیه کاهش یافته است. اکثر تولید کنندگان ورق های فولادی قیمت ورق کرکره رنگی و قیمت ورق خود را نیز کاهش دادند. شرکت کنندگان در بازار انتظار دارند که این روند تثبیت شود. قیمت ورق کرکره رنگی با ضخامت 4 تا 10 میلی متر در حدود 41،100-41،300 RUB در هر تن معادل 1050  دلار در هر تن مسکو اعلام شده است، تا کنون با توجه به نرخ تولیدات سابق کارخانه ها، بدون تغییر باقی مانده است.

تمام قیمت های یاد شده نیز با نرخ 18٪ مالیات بر ارزش افزوده است. شرکت های تجاری محلی هنوز هم به دلیل تقاضای ضعیف کاربران نهایی، پیشرفت چندانی در فروش ورق های فولادی خود نداشته اند. در همین موقعيت، وضعیت رقابت بین توليد کنندگان نیز در بازار چندان زیاد نیست. در بخش ورق های فولادی، تولید کنندگان قیمت ورق کرکره رنگی را کاهش دادند و فروش بیش از حد آن را نیز در بازار سهام کم تر کردند.

پیشنهادات رقابتی قیمت ورق کرکره

کاهش قیمت ورق کارخانه های این کشور در حدود 1.200-1.300 RUB به ازای هر تن معادل 20 تا 22 دلار در هر تن بود به پایان رسید. شرکت های بازرگانی مرکزی منطقه ی فدرال رزرو ورق با ضخامت 2 میلی متر را با قیمتی در حدود RUB 47،700-47،800  در هر تن معادل 1050 دلار به ازای هر تن مسکو به پایان رساند.

پیشنهادات رقابتی قزاقستان در مورد قیمت ورق در بازار نیز بر قیمت گذاری تولید کنندگان روسیه تاثیر گذاشته است. کارخانه ی ArcelorMittal Temirtau همین مواد را 2 تا 3 درصد ارزان تر از محصولات مشابه تولید کنندگان روسیه تولید و به فروش رسانده است. در بخش تولید ورق های فولادی، تفاوت قیمت ورق کرکره رنگی قزاقستان و کارخانه های روسیه کم تر از 1 تا 1.5 درصد بوده است. با توجه به مشکلات حمل و نقل و هزینه های تهیه ی مواد اولیه برای کارخانه های اوکراین، حمل و نقل و تحویل مواد تولید شده کم خواهد شد.

روند حاکم بر بازار خرده فروشان در کوتاه مدت به احتمال زیاد بهبود خواهد یافت، هرچند که استفاده از ظرفیت تولید ورق های فولادی در کارخانجات می تواند از افزایش فصلی تقاضا های مصرف کنندگان نهایی و خرید بیشتر فولاد پوشش داده شده حمایت کند. شرکت کنندگان در بازار داخلی فکر می کنند. که قیمت ورق های فولادی روسیه تثبیت خواهد شد.

خرید ورق رنگی دز اصفهان

بازار وارداتی ورق کرکره

شرکت آهن و فولاد عربستان و اعلام کاهش قیمت ورق کرکره رنگی شرکت تولید کننده ی آهن و فولاد عربستان سعودی (Hadeed) با توجه به واردات محصولات فولادی تخت، قیمت ورق خود را برای تحویل در ماه ژانویه کاهش داد.

طبق گزارشات ارائه شده توسط خبرگزاری، در حال حاضر قیمت ورق کرکره رنگی با ضخامت 3 میلی متر از کارخانه ی Hadeed در حدود 1050 دلار در هر تن معادل SAR 2،080 در هر تن اعلام شده است. با وجود نوسانات رخ داده در ماه جاری قیمت ورق چین با ضخامت 3 میلی متر در حدود 1050 دلار در هر تن و برای ورق کرکره رنگی 1.2 میلی متری در حدود 1050 دلار در هر تن اعلام شده است.

این در حالی است که در ابتدای این هفته قیمت ورق با ضخامت های ذکر شده به ترتیب 1050 دلار به ازای هر تن بوده است. انتظار می رود که فشار تقاضا نشانه ای از بهبود قیمت ورق داخلی و صادراتی را در طول دوره ی مورد بررسی نشان ندهد.

واردات ورق های فولادی و عدم علاقه ی مشتریان به خرید این محصول

با وجود واردات ورق های فولادی پوشش داده شده، مشتریان علاقه ی کمی به خرید این محصول به دلیل قیمت بالای آن، از بازار روسیه نشان می دهند. در حال حاضر قیمت ورق های فولادی چین و هند در بازار روسیه رقابتی نیست. علاوه بر این، کاهش ارزش پول ملی این کشور در سال های اخیر موجب تضعیف موقعیت های تامین کنندگان خارجی شده است.

قیمت ورق روسیه با ضخامت 0.4 میلی متر در حدود 72000-72.500 در هر تن معادل 1050 دلار به ازای هر تن СРТ مسکو در نظر گرفته شده است، که حدودا 3.5-4٪ درصد کم هزینه تر از مواد روسی است. قیمت های ذکر شده با احتساب 18٪ مالیات بر ارزش افزوده است . پیشنهادات ارائه شده در مورد قیمت ورق کرکره رنگی چین نیز در حدود 58200-58،600 RUB در هر تن معادل 1050 دلار به ازای هر تن مسکو ثابت مانده است که در مقایسه با قیمت های پیشنهادی روسیه 4 درصد بیش تر است.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0