0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش قیمت ورق گالوانیزه فولاد مبارکه تا میزان ١٢٠ تومان طی یک ماه اخیر

بررسی کارشناسان از آمار قیمت ورق در معاملات انجام شده در بورس کالا نشان می دهد که با وجود افزایش نرخ دلار و بالا رفتن نرخ های جهانی، قیمت ورق  از جمله قیمت ورق گالوانیزه کارخانه فولاد مبارکه در یک ماه اخیر چیزی حدود ١٢٠ تومان طی 3 نوبت عرضه این محصول در بورس کالا ارزان تر شده است!

در تاریخ ٢٧ آذرماه سال جاری قیمت ورق گالوانیزه فولاد مبارکه با قیمت پایه ٢٢٣٠۵ ریال در بورس کالا عرضه شده که با وجود رقابت های اخیر قیمت پایانی آن در حدود ٢۵۶۶٣ ریال به ثبت رسیده است. در عرضه بعدی این محصول در بورس کالا یعنی در تاریخ ١١ دی ماه، بیش از ۴٧ هزارتن ورق گالوانیزه این کارخانه با قیمت پایانی ٢۴۵۶٧ ریال یعنی حدود ١١٠ تومان پایین تر از نوبت قبل معامله شد.

علاوه بر این،  در آخرین عرضه ورق گالوانیزه در بورس کالا نیز، باز هم قیمت ورق گالوانیزه فولاد مبارکه ارزان تر شد و بیش از ۵٠ هزار تن از آن به مبلغ پایانی ٢۴۴٨٧ ریال در تاریخ ٢۵ دی ماه سال جاری مورد خرید و فروش قرار گرفته است. ️این کاهش قیمت ورق گالوانیزه در حالی افتاده است که طی یک ماه گذشته نرخ دلار معادل ٢٢٠ تومان افزایش پیدا کرده  و در بازار های جهانی نیز ورق گالوانیزه تقریبا تا میزان ٢٠ دلار افزایش یافته است.

بر این اساس و با در نظر گرفتن نرخ معاملات اخیر که نشان دهنده کاهش قیمت ورق گالوانیزه تا میزان ۶٠ تومان در کارخانه فولاد مبارکه در بورس کالا در مقایسه با نرخ جهانی آن است، اما به نظر می رسد که این کارخانه عرضه کننده و البته بورس کالا در حال مدیریت بازار این محصول در جهت جلوگیری از افزایش قیمت ورق گالوانیزه و برهم خوردن تعادل فعلی بازار داخلی هستند.

ورق سیاه اصفهان

 ارزیابی نوسانات قیمت ورق گالوانیزه در بازار داخلی

در تاریخ شنبه  ٧ بهمن ماه ٩۶ ورق گالوانیزه قزاق بارگیری از انبار بندر عباس، با سایز ٠.۴۵ و عرض ١٠٠٠ در حدود ٣٨۴٠ تومان اعلام شد. همین محصول با سایز ٠.۵٠ و عرض ١٠٠٠ با قیمتی معادل ٣٧٠٠ تومان در دسترس خریداران قرار گرفت. قیمت ورق گالوانیزه ٠.۵۵ با عرض ١٢۵٠ نیز با مبلغی معادل ٣۶٨٠ تومان به بازار داخلی عرضه شد. علاوه بر این، قیمت ورق گالوانیزه ٠.۶٠ با عرض ١٠٠٠ نیز در بازار داخلی معادل ٣۶٨٠ تومان خرید و فروش می شود.

ورق گالوانیزه ٠.٩ با عرض ١٠٠٠ در این کارخانه با قیمتی معادل ٣۶٠٠ تومان به فروش می رسد. قیمت ورق گالوانیزه امارات بارگیری از انبار بندر عباس، با سایز ٠.٢٨ و عرض ١٠٠٠ در حدود ۴۴۶٠ تومان اعلام شد. قیمت ورق گالوانیزه ٠.٣٣ با عرض ١٠٠٠ نیز معادل ۴٣۶٠ تومان به بازار عرضه شد. همین محصول با سایز ٠.۵٨ و عرض ١٠٠٠ با قیمتی در حدود ٣٧۵٠ تومان در دسترس خریداران قرار گرفت. ورق  گالوانیزه ٢.۵٠ با عرض ١٠٠٠ معادل ۴٠۴٠ تومان شنیده شد. قیمت ورق گالوانیزه ٢.۵٠ با عرض ١٢۵٠ نیز معادل ۴٠٢٠ تومان به فروش رسید.

ورق گالوانیزه کارخانه هند ایثار بارگیری از انبار تهران، با سایز .۴۵ و عرض ١٠٠٠ در حدود ۴٠٢٠ تومان اعلام شد. قیمت ورق گالوانیزه ٠.۵٠ این کارخانه با عرض ١٠٠٠ معادل ️٣٩٨٠ تومان به بازار عرضه شد. همین محصول با سایز ۶٠ و عرض ١٠٠٠ با قیمتی در حدود ٣٩٢٠ تومان در دسترس خریداران قرار گرفت.

ورق گالوانیزه کارخانه هفت الماس بارگیری از انبار تهران با سایز ٠.۴٠ و عرض ١٠٠٠ معادل ️۴٠۵٠ تومان به بازار عرضه شد. ورق گالوانیزه ١.۵٠ با عرض ١٠٠٠ نیز در حدود ️٣٧۵٠ تومان اعلام شد. ورق گالوانیزه ١.۵٠ نیز با عرض ١٢۵٠ با قیمتی معادل ٣٧۴٠ تومان در دسترس مشتریان قرار گرفت.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0