0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

ثبات در بازار تیرآهن وارداتی امارات متحده عربی

بازار تیرآهن وارداتی امارات متحده عربی از هفته گذشته تا کنون تغییر زیادی نداشته است و هیچگونه معامله بزرگی در آن صورت نگرفته است. تقاضا در این کشور ضعیف بوده، زیرا درتعطیلی هفته آینده آغاز خواهد شد و موجودی انبارها در حال حاضر بالا است. ژاپن تیرآهن را به مبلغ ۳۹۵ تا ۴۰۰ دلار در هر تن ارائه داد ؛ در حالی که پیشنهادات چین از ۴۱۰ تا ۴۲۰ دلار برای هر تن بود.

ارزیابی قیمت هفتگی متال بولتن برای تیرآهن وارداتی امارات متحده عربی در روز سه شنبه ۳۰ سپتامبر، ۳۹۵ تا ۴۱۰ دلار به ازای هر تن بود که از محدوده بالای ۳۹۵ تا ۴۲۰ دلار برای هر تن  ، کاهش یافته بود. تیر آهن چین با قیمت ۵۰۰ تا ۵۱۰ دلار در هر تن ارائه شد، اما هیچ معامله عمده ای با این قیمت تیرآهن صورت نگرفت. ارزیابی قیمت هفتگی برای تیر آهن وارداتی امارات متحده عربی در روز سه شنبه، بدون تغییر در هفته ، ۵۰۰ تا ۵۱۰ دلار بود.  تیرآهن ۱۸ از چین با قیمت ۵۶۰ تا ۵۷۰ دلار برای هر تن ارائه شد، در حالی که هند مواد مشابهی را با قیمت ۶۰۰ تا ۶۱۰ دلار در هر تن ارائه می دهد. در چین معامله ای به مبلغ ۵۶۰ دلار در هر تن صورت گرفته است. ارزیابی هفتگی برای تیرآهن وارداتی امارات متحده عربی در روز سه شنبه ۵۶۰ تا ۶۰۰ دلار به ازای هر تن بود که در طول هفته بدون تغییر بوده است.

 افزایش قیمت تیرآهن صادراتی کشورهای مستقل مشترک المنافع به خاطر افزایش فعالیت

قیمت تیرآهن کشورهای مستقل مشترک المنافع  طی هفته گذشته افزایش یافته است و پیشنهادات و قراردادهای بیشتری در بازار ارائه شده است. در همین حال، قیمت تیرآهن در طول هفته تغییری نکرده است. ارزیابی قیمت هفتگی متال بولتن برای تیر آهن صادراتی کشورهای مستقل مشترک المنافع  روز دوشنبه ۲۹ آگوست از ۳۶۵ تا ۳۸۵ دلار برای هر تن دریای سیاه برآورد گردید ، که از قیمت ۳۶۵ تا ۳۷۷ دلار در هر تن در هفته گذشته ، افزایش داشته است. یکی از معامله گران گفت: “سطح بازار عمومی یکسان است، اما برای سفارش کالای خوب، کارخانه ها آماده ارائه تخفیف هستند.” شنیده می شود که تیرآهن  از کارخانه آهن آلات  Metinvest اوکراین به ترکیه با قیمت ۳۸۵ تا ۳۹۰ دلار در هر تن ارائه شده است.

شرکت آهن و فولاد Magnitogorsk روسیه (MMK) این محصول را تا قیمت ۴۰۰ دلار برای هر تن پیشنهاد داد، که از معاملات پیشین که ۳۹۰ دلار در هر تن بود، افزایش داشته است. همچنین شنیده شده است که شرکت متنویست خرید تیرآهن خود را به برخی از کشورهای شورای همکاری خلیج (GCC) با قیمت ۳۹۵ تا ۴۰۵ دلار در هر تن فروخته است، در حالی که گفته شده  شرکت Severstal روسیه قصد دارد تیر آهن را به این منطقه به قیمت  ۳۹۶ تا ۳۹۸ دلار در هر تن به فروش برساند. به گفته منابع، شرکت متنویسیت همچنین تیرآهن  را به آفریقا با قیمت ۳۹۰ دلار برای هر تن دریای سیاه فروخته است.

  قیمت تیرآهن اصفهان

ارزیابی قیمت هفتگی متال بولتن برای تیر صادراتی  کشورهای مستقل مشترک المنافع ۴۱۰ تا ۴۱۱ دلار برای هر تن دریای سیاه در روز ۲۹ نوامبر برآورد گردید که در طول هفته پایدار بوده است. گفته می شود که شرکت MMK خرید تیرآهن را با حداقل ۴۳۰ دلار به ازای هر تن ارائه می دهد، اما در حال حاضر قیمت تیر آهن  در ۴۴۰ دلار در هر تن ، ثابت باقی مانده است. گفته می شود که شرکت متنویست تیرآهن خود را به آفریقا معادل همین قیمت ارائه می دهد.

افزایش قیمت تیرآهن صادراتی چین با محدودیت عرضه

قیمت تیرآهن صادراتی چین در هفته گذشته به دلیل محدود بودن عرضه در بازار افزایش یافته است. قیمت معاملات پایه صادرات برای محموله ماه نوامبر تیر آهن SPCC در روز سه شنبه ۳۰ اکتبر با مبلغ ۴۳۰ تا ۴۳۵ دلار در هر تن  برآورد گردید، که ۱۵ دلار در هر تن  نسبت به ارزیابی هفته گذشته متال بولتن افزایش داشته است. قیمت پایه پیشنهادی صادرات برای محموله ماه نوامبر همان محصول در حدود ۴۴۵ تا ۴۶۰ دلار در هر تن بود، که نسبت یک هفته پیش ۱۰ دلار افزایش یافت. منابع تجاری گفتند که معاملات در چند روز گذشته با کمترین خرید تیرآهن انجام شده اند.یک تاجر چینی به متال بولتن گفت :” با این حال، این مورد باعث نمی شودکه کارخانه ها از افزایش پیشنهادات صادراتی شان جلوگیری کنند، به خاطر تقاضا و سودآوری بهتر در بازار داخلی ، مواد مورد نیاز برای صادرات محدود شده است. ” احتمال بیشتری برای افزایش قیمت ها در آینده نزدیک وجود خواهند داشت، زیرا بعضی از کارخانه ها به دلیل عرضه محدود خود، پیشنهادات خود را معلق کرده اند.

معامله گران مستقر در شانگهای گفتند که اکثر آنها در ماه های آینده قیمت های بالاتری برای محموله مواد اولیه ماه دسامبر در نظر می گیرند. در شهرهای شرق چین،تیر داخلی با قیمت ۳٫۴۸۰ تا ۳٫۵۴۰ یوان (۵۲۱ تا ۵۳۰ دلار) در هر تن با احتساب مالیات ، روز سه شنبه معامله شد؛  که نسبت به هفته گذشته با قیمت ۱۸۰ تا ۱۹۰ یورو (۲۷ تا ۲۸ دلار) در هر تن افزایش داشته است. در همین حال، قیمت تیرآهن داخلی در طول هفته گذشته افزایش داشت.قیمت معاملات پایه صادراتی برای محموله ماه نوامبر ۱٫۰۳۵ گرمی ۱۲۰G در روز سه شنبه به میزان ۵۳۵ تا ۵۴۰ دلار برای هر تن ارائه شد که از یک هفته پیش تاکنون ۱۰ تا ۱۵ دلار افزایش یافته است.

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری