0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

کاهش قیمت سنگ آهن وارداتی در چین

در طی هفته گذشته قیمت سنگ آهن وارداتی در چین نسبت به هفته گذشته کاهش داشته در حالی که سطح فعالیت های تجاری پایین بوده است. در همین حال قیمت سنگ آهن داخلی در استان لیائونینگ ثابت بوده در حالی که کمی کاهش قیمت در تانگ شان مشاهده می شود و در کل سطح فعالیت های تجاری پایین بوده است. در حال حاضر قیمت سنگ آهن هند با خلوص 536 درصد تنی 9/70 دلار در بندر گینگ دائو به فروش می رسد.

در همین حال قیمت سنگ آهن کنسانتره داخلی با خلوص 66 درصد در تانگ شان تنی 92 دلار و در شهر بی پیائو استان لیائونینگ تنی 97 دلار با احتساب مالیان بر ارزش افزوده به فروش می رسد. در طی هفته گذشته به دلیل این که در شمال و مرکز چین تولیدکنندگان آهن آلات کوره بلند هنوز به حال عادی تولید بازنگشته اند تقاضا پایین می باشد که این امر تاثیر منفی بر بازار سنگ آهن گذاشته است.

با توجه به کاهش قیمت آهن آلات در دو هفته اخیر تجار تمایلی به فروش ندارند که این امر باعث افزایش قیمت سنگ آهن در دوره پیش رو خواهد شد. انتظار می رود که در هفته پیش رو قیمت سنگ آهن روند ثابتی داشته باشد.

کاهش 81/7 درصدی تولید فولاد خام چین

انجمن آهن و فولاد چین اعلام کرد تولید فولاد خام شرکت های بزرگ و متوسط عضو انجمن آهن و فولاد چین در اوایل ماه مارس ( 1 تا 10 مارس) سال جاری مجموعا 732/1 میلیون تن بوده که کاهش 81/7 درصدی نسبت به اواخر ماه فوریه (21 تا 28 فوریه ) داشته است. طبق گزارش قبلی انجمن آهن و فولاد چین تولید فولاد خام شرکت های بزرگ و متوسط عضو انجمن آهن و فولاد چین در اواخر فوریه (21 تا 28 فوریه) سال جاری مجموعا 8787/1 میلیون تن بوده که افزایش 39/4 درصد نسبت به اواسط فوریه (11 تا 20 فوریه) داشته است.

در همین حال در 10 مارس سال جاری موجودی انبارهای شرکت های بزرگ و متوسط عضو انجمن آهن و فولاد چین مجموعا 6813/14 میلیون تن بوده که افزایش 07/5 درصد نسبت به 28 فوریه سال جاری داشته است.

آهن آلات اصفهان

کاهش قیمت ورق گالوانیزه بازار داخلی چین

میانگین قیمت ورق گالوانیزه بازار داخلی چین نسبت به هفته گذشته کاهش داشته در حالی که سطح فعالیت های تجاری پایین بوده است. میانگین قیمت ورق گالوانیزه بازار داخلی چین 800 دلار به ازای هر تن گزارش شده است. در طی هفته گذشته قیمت آتی فلزات چین کاهش داشته که تاثیر منفی بر بازار ورق گالوانیزه گذاشته است.

در همین حال موجودی انبارهای تجار مطابقا بالا می باشد در حالی که همان طور که به آخر ماه جاری نزدیک می شویم تجار با مشکل نقدینگی روبرو هستند. در هر حال بائو استیل تولید کننده ورق گالوانیزه در شانگهای قیمت ورق گالوانیزه خود را برای تحویل در ماه آوریل اعلام کرده که تنی 8 دلار افزایش قیمت داشته و این امر تاثیر مثبتی بر بازار ورق گالوانیزه گذاشته است. علاوه بر این با توجه به گرم تر شدن هوا تقاضا در حال افزایش می باشد. انتظار می رود قیمت کلاف گالوانیزه بازار داخلی چین در هفته پیش رو روند ثابتی داشته باشد.

عدم بالانس عرضه و تقاضا، مهمترین عامل فشار بر بازار داخلی چین

قیمت آهن آلات در بزرگترین تولید کننده جهان این هفته را نیز با افت آغاز نمود. قیمت میلگرد امروز و ورق گرم تحت انتظارات منفی فعالان بازار در بورس فیوچرز شانگهای به ترتیب با ۹۷ و ۸۳ یوان به ازای هر تن کاهش روبرو شدند. این در حالیست که قیمت سنگ آهن نیز تحت این کاهش در بازار دالیان ۸/۵ یوان افت نمود و عملا افزایش روزهای اخیر را آفست نمود.

در بازار فیزیکی نیز بهای میلگرد در ۲۵ شهر مهم چین بین ۲۰ تا ۱۵۰ یوان ریزش داشته است. به دلیل عدم بالانس عرضه و تقاضا، تنش های میان چین و امریکا، و جو منفی بازار فیوچرز، افت قیمت محصولات ساختمانی همچنان ادامه دارد.  موجودی انبارهای محصولات ساختمانی طی هفته گذشته ۴/۶۵۳۸ میلیون تن برآورد شده که نسبت به هفته گذشته ۲/۲ درصد افزایش را نشان می دهد. اگرچه، امروز سطح معاملات ارزان قیمت در بازار چین کمی بهبود را نشان می دهد.

بهای بیلت اما پس از افت شدید ۲۱۰ یوانی از روز جمعه، امروز در قیمت ۳۳۰۰ یوان به ازای هر تن ثابت ماند و سطح مورد انتظار قیمت صادرکنندگان بیلت چین را به ۴۹۰ دلار به ازای هر تن کاهش داد. این امر عامل فشار بیشتر بر قیمت بیلت عرضه کنندگان منطقه سی آی اس خواهد شد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0