0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

رونق بازار داخلی آهن آلات چین در شروع هفته

در معاملات روز گذشته بازار فیوچرز شانگهای، قیمت میلگرد با 69 یوان افزایش به 3544 یوان به ازای هر تن رسید. این در حالی است که قیمت در بازار فیزیکی شانگهای با 13 یوان رشد به 3862 یوان رسیده است. این افزایش تحت تاثیر جدی تر شدن بحث های کاهش 30 میلیون تنی تولید آهن آلات طی سال جاری صورت گرفته به طوری که گروه شاگانگ در جدیدترین لیست اعلامی خود 120 یوان افزایش قیمت را اعمال نموده و جو بازار را نسبت به آینده مثبت کرده است.

بهای بیلت نیز در نتیجه رشد بازار امروز 20 یوان دیگر افزایش یافت و به 3580 یوان به ازای هر تن رسید. بهای سنگ آهن نیز طی معاملات روز گذشته دالیان 10 یوان رشد را ثبت نمود و به 477 یوان به ازای هر تن رسید. حاشیه سود تولیدکنندگان آهن آلات طی هفته گذشته به 900 تا 1000 یوان بازگشته که سطح بالایی است و فولادسازان را وادار به تولید بیشتر نموده است.

احتمال افزایش قیمت آهن آلات طی هفته جاری بسیار زیاد است.

دلایل افزایش را می توان به قرار زیر برشمرد:

ابتدا این که تقاضا هم چنان در بازار داخلی بالا خواهد ماند و ذخیره انبارها به سرعت در حال کاهش می باشد. از سوی دیگر، کاهش ذخیره بانک ها نزد بانک مرکزی می تواند منابع بانک ها برای اعطای وام به بخش مسکن و زیر ساخت ها را افزایش دهد.

از سوی دیگر، فعالیت دولت مرکزی در راستای کاهش عرضه هم چنان ادامه دارد و نظارت ها در خصوص کنترل های زیست محیطی شدت بیشتری یافته است.

یوروفر اعلام کرد: علی رغم معافیت از تعرفه های امریکا، اروپا تحقیقات وارداتی خود را ادامه می دهد.

عدم تاثیر تمهیدات داخلی بر کمبود عرضه

انجمن فولاد اروپا اعلام کرد که تحقیقات حفاظتی که از چندی پیش و پس از اعمال تعرفه های بند 232 امریکا در این اتحادیه کلید زده شده است در زمینه مازاد عرضه جهانی  و کاهش واردات غیر امریکایی به اروپا می باشد. از این رو، بر ادامه این تحقیقات مصمم خواد بود.

اروپا ادعا کرده که هدف از این تحقیقات بستن مرزهای منطقه بر روی واردات نبوده و جلوگیری از سیل ناگهانی واردات به اتحادیه مهم ترین دلیل ادامه تحقیقات خواهد بود. واردات آهن آلات اروپا از 18 میلیون تن در 2013 به 30 میلیون تن در 2017 رسیده که 66 درصد افزایش را نشان می دهد.

قیمت آهن آلات

در سه ماهه ابتدایی 2018، این میزان رشد هشت درصدی را در قیاس با سال قبل ثبت نموده است. با این حال یوروفر اعلام کرده که تمهیدات حفاظتی به هیچ وجه موجب کمبود عرضه و یا افزایش قیمت آهن آلات داخلی نخواهد شد.

افزایش 4 درصدی تولید زغال سنگ چین

به گزارش دفتر ملی آمار چین در دوره ژانویه تا مارس سال جاری تولید زغال سنگ خام چین مجموعا 800 میلیون تن بوده که افزایش 9/3 درصدی سالانه داشته است.

آخرین وضعیت کک در بازار چین

در طی هفته گذشته قیمت کک متالورژی بازار داخلی چین کاهش داشته در حالی که سطح فعالیت های پایین رو به متوسط بوده است. قیمت آتی کک در بازار بورس کالای دالیان تنی 293 دلار بوده که افزایش 13 دلاری نسبت به هفته گذشته آن داشته است.

در طی هفته گذشته در قسمت شرقی و شمال چین شرکت های تولید کننده کک میزان تولید خود را به دلیل حفظ محیط زیست کاهش داده اند. شرکت های بزرگ تمایلی به فروش با قیمت پایین ندارند در حالی که شرکت های کوچک به دلیل موجودی بالای انبارهای خود مجبور به فروش با قیمت پایین هستند.

در همین حال موجودی انبارهای کک تولیدکنندگان آهن آلات هم چنان بالا می باشد و آن ها تمایلی به خرید با میزان بالا ندارند در حالی که تجار تمایل به خرید با قیمت پایین دارند. در همین حال قیمت آتی کک در چهار روز اول هفته گذشته در بازار بورس کالای دالیان افزایش داشته که باعث شرایط نامطمئن در بازار کک شده است. انتظار می رود قیمت کک بازار داخلی چین در هفته پیش رو روند نزولی داشته باشد.

افزایش قیمت سیم مفتولی و میلگرد بازار داخلی چین

در طی هفته جاری میانگین قیمت سیم مفتولی و قیمت روز میلگرد بازار داخلی چین افزایش داشته در حالی که سطح فعالیت های تجاری متوسط بوده است.

در تاریخ 23 آوریل قیمت آتی میلگرد در بازار بورس شانگهای تنی 561 دلار بوده که افزایش 27 دلاری نسبت به هفته گذشته داشته است. در طی هفته جاری موجودی انبارهای میلگرد و سیم مفتولی در قسمت شرقی چین به طور چشمگیری کاهش یافته که تاثیر مثبت بر قیمت سیم مفتولی و میلگرد گذاشته است.

در همین حال قیمت آتی میلگرد افزایش داشته که تاثیر مثبت بر تمایلات تجار گذاشته است. با توجه به کاهش موجودی انبارهای تولیدکنندگان آهن آلات در برخی مناطق کسری عرضه مشاهده شده است.

به علاوه تقاضا بهتر شده و باعث کاهش شدید موجودی انبارها شده است. در هر حال از زمانی که قیمت سیم آرماتور و میلگرد افزایش یافته است تجار برای خرید احتیاط می کنند. انتظار می رود قیمت میلگرد و سیم مفتولی بازار داخلی چین در همین سطح قیمت بالا ثابت بماند.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری

  اشتراک گذاری

  تماس 03135155000 03135156000 0