0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

افزایش قیمت ورق سیاه در هند

مدیران حداقل دو فولادسازی در هند اعلام کردند در ماه آوریل قیمت ورق سیاه را در ماه آوریل 75 روپیه معادل 12 دلار افزایش خواهند داد. با این وجود و به گفته یکی از توزیع کننده های فولاد، قیمت ورق سیاه در بازار داخلی هند پایین تر از قیمتهای پیشنهادی فولادسازها خواهد بود.

در ارزیابی 6 آوریل متال بولتن  ورق سیاه بازار داخلی هند بدون تغییر نسبت به هفته اول ماه مارس 43750 تا 44250 روپیه ارزیابی شد. به گفته یکی از فولادسازها، تضعیف قیمت ورق سیاه در بازار داخلی هند موقتی بوده است.

 • بازار صادرات

در عین حال با افزایش شاخص ورق سیاه صادراتی چین، فولادسازهای هندی پیشنهادهای فروش صادراتی خود را حداقل 15 دلار نسبت به هفته قبل افزایش دادند و به 640 تا 650 دلار FOB رساندند. به گفته یکی از فعالان بازار فولادسازهای هندی قصد ندارند قیمت ورق سیاه صادراتی خود را کاهش دهند و به واسطه بازار مطلوب داخلی برای فروش صادراتی زیر فشار نیستند.

 • بازار واردات

هفته گذشته پیشنهادهای فروش چین ها به بازار هند 585 تا 590 دلار CFR اما در صورتی که قیمت های چینی ها در هفته بعد به 620 دلار CFR افزایش یابد واردات غیر ممکن خواهد شد.

یکی دیگر از وارد کننده های ورق سیاه عنوان کرد، انتظار می رود پیشنهادهای واردات از کره جنوبی 640 تا 650 دلار CFR برسد. چینی ها در صادرات به هند با تعرفه 13.5 درصدی مواجه هستند در حالی که برای کره ای ها تعرفه وجود ندارد به همین دلیل احتمال واردات از کره با سطوح قیمتی فوق بالاتر است.

 • اخرین قیمت محصولات صادراتی ایران
 • بیلت صادراتی ایران  fob بندر عباس ۵۰۰-۵۱۵ دلار
 • (تغییر قیمت طی ۴ ماه گذشته ۱%-)
 •  ( تولید کننده بیلت : فخوز ،ارفع، کاوه)

بازار ورق سیاه اصفهان

 اسلب صادراتی ایران fob بندر عباس  ۵۳۰-۵۵۰ دلار

(تغیر قیمت طی ۴ ماه گذشته ۱۲%+)

(تولید کننده اسلب :فخوز،هرمز)

قیمت ورق سیاه وارداتی  cfr ایران ۵۶۰-۵۸۰ دلار

(طی ۴ ماه گذشته قیمت ثابت بوده)

(تولید کننده ورق گرم :مبارکه)

ورق سرد وارداتی cfr ایران ۶۱۰-۶۳۰ دلار

(تغییر قیمت طی ۴ ماه گذشته ۱.۶% – )

(تولید کننده ورق سرد: مبارکه)

قیمت دلار در بازار ازاد طی ۴ ماه گذشته از ۴۱۰۰ ب ۵۰۹۴ تومان فعلی رسیده ک رشد ۲۳% داشته در بین محصولات فولادی  بالاترین رشد طی ۴ ماه گذشته اسلب داشته و بیشترین سود شرکت هایی داشتن ک تولید کننده اسلب بود از جمله فخوز ،هرمز

افزایش قیمت بیلت و اسلب بازار داخلی چین

در طی هفته گذشته قیمت بیلت و اسلب بازار داخلی چین افزایش داشته در حالی که سطح فعالیت های تجاری متوسط بوده است. میانگین قیمت بیلت و اسلب بازار داخلی چین به میزان 600 دلار به ازای هر تن بوده است. در طی هفته گذشته اگرچه موجودی انبارهای تولیدکنندگان فولاد بالا می باشد با کمی کاهش روبرو بوده که نشان دهنده افزایش مصرف بیلت و اسلب می باشد. در همین حال قیمت آتی میلگرد افزایش داشته که تاثیر مثبتی بر بازار بیلت و اسلب گذاشته است. اکثر تولیدکنندگان بیلت و اسلب هنوز ظرفیت تولید خود را افزایش نداده اند که نشان دهنده افزایش قیمت از طرف تولیدکنندگان می باشد. انتظار می رود قیمت بیلت و اسلب بازار داخلی چین در هفته پیش رو روند افزایشی داشته باشد.

ترکیه هشدار داد:

بخش 232 ممکن است ساختار بازار جهانی قراضه را تغییر دهد

تاثیر تعرفه وضع شده در قالب بخش 232 از سوی آمریکا بحث روز فعالان بازار فولاد در جهان است و در این مباحث قراضه نیز مورد توجه قرار دارد. به گزارش متال اکسپرت دلایل نگرانی فعالان بازار از این است که ممکن است بزرگترین صادر کننده قراضه دنیا به وارد کننده تبدیل شود. در نتیجه ترکیه به عنوان وارد کننده اصلی قراضه تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

در سال 2017 واردات آهن آلات به امریکا 34.6 میلیون تن بوده و رشد 15.4 درصدی نسبت به سال قبل از آن داشته است. با وضع تعرفه تولید کننندگان داخلی آمریکا تلاش خواهند کرد با افزایش تولید، کمبود تناژ واردات را جبران نمایند.

تولید فولاد ایالات متحده در سال قبل 81.6 میلیون تن بود و رشد 2 درصدی نسبت به سال 2016 به ثبت رساند. در این شرایط شاخص به کارگیری ظرفیت تولید فولاد در آمریکا به طور میانگین 74 درصد بود. انتظار می رود مصرف فولاد آمریکا در سال 2017 به 96.2 میلیون تن و در سال 2018 به 97.3 میلیون تن برسد.

با اینکه آمریکا امکان افزایش تولید فولاد و راه اندازی فولادسازی های متوقف شده را دارد، نیاز به قراضه بیشتری برای تولید فولاد خواهد داشت و ممکن است حتی به وارد کننده قراضه تبدیل شود.

در صورتی که شاخص به کارگیری از ظرفیت تولید فولاد آمریکا به 85 درصد برسد، تولید فولاد در کوره های قوس الکتریکی 23 تا 24 میلیون تن افزایش خواهد یافت و 25 تا 26 میلون تن قراضه مورد نیاز خواهد بود. لازم به ذکر است فولادسازهای امریکایی در حال حاضر برای تولید فولاد با کیفیت های خاص از اروپا و کانادا قراضه وارد می کنند.

ترکیه به عنوان بزرگرین خریدار قراضه آمریکا در سال 2017 بالغ بر 3.8 میلیون تن از 16 میلیون تن صادرات امریکا را خریداری نمود. در شرایطی که مشتریان قراضه آمریکا به دنبال تامین کننده های دیگری هستند ممکن است بهای قراضه در بازار با سرعت زیادی افزایش یابد.

برای ترک ها بهترین جایگزین اروپایی ها هستند که البته قادر به جبران تناژ آمریکایی ها نیستند. بنابراین تامین کننده های جدیدی در بازار جهانی قراضه ظاهر خواهند شد و تعادل قدرت در این بازار تغییر خواهد کرد.

0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود
پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید
0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
0

سوالات و نظرات کاربران

اختیاری

اشتراک گذاری

تماس 03135155000 03135156000 0