0/5
0رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • 5عالی بود
 • 3خوب بود
 • 2معمولی بود
 • 1بد بود

گزارش بازار نورد خلیج فارس از متال بولتن

کوتاه و مختصر، قسمتهایی از گزارش بازار بیلت و میلگرد خلیج فارس مرتبط با ایران بر اساس گزارش متال بولتن :

 • بازار بیلت و میلگرد :

بیلت پیشنهادی ایران در منطقه ۵۲۰ دلار به ازای هر تن cfr [تحویل بندر خریدار] بود، اما پیشنهاد نرخ خرید یک خریدار از ۴۹۵ دلار به ازای هر تن cfr بالاتر نرفت.

ارزیابی نرخ هفتگی متال بولتن در روز سه‌ شنبه در خصوص بیلت وارداتی امارات متحده عربی حدود ۴۹۵ الی ۵۲۰ دلار به ازای هر تن cfr بود، که نسبت به شاخص نرخ هفته گذشته در محدوده ۵۲۵ الی ۵۳۰ دلار به ازای هر تن cfr؛ کاهش داشته است.

یک خریدار عنوان کرد، ” قیمت شمش فولادی خیلی ناپایدار بوده و هیچ انگیزه ای برای خربد بیلت بالاتر از ۴۹۵ دلار به ازای هر تن cfr وجود ندارد.”

منابع در روز سه ‌شنبه یکم ماه می به متال بولتن گفتند : قیمت های داخلی و بیلت وارداتی امارات متحده عربی در مواجه با تقاضای ضعیف این هفته، با کاهش مواجه گردید. همچنین تقاضایی برای میلگرد وارداتی تقریبا وجود نداشت..

ارزیابی نرخ هفتگی متال بولتن در خصوص قیمت میلگرد وارداتی به این کشور ۵۶۵ الی ۵۷۰ دلار به ازای هر تن cfr [ تحویلی ] بود؛ در همین حال، ارزیابی نرخ هفتگی میلگرد وارداتی به کشور عربستان سعودی حدود ۵۷۰ الی ۵۷۵ دلار به ازای هر تن cfr بر اساس وزن تقریبی بود. در هر دو کشور تغییری نسبت به هفته گذشته دیده نشد.

کوتاه و مختصر از گزارش امروز متال بولتن در خصوص بازار بیلت/اسلب صادراتی ایران

شمش/تختال صادراتی ایران در پی بی ثباتی بازارهای جهانی کاهش یافت.

نرخ شمش و تختال فولادی صادراتی ایران در هفته منتهی به چهارشنبه دوم ماه می، به دلیل وضعیت ناپایدار در بازار جهانی بیلت؛ با هدف گذاری خریداران برای قیمت های پایین تر؛ کاهش پیدا کرد.

ارزیابی شاخص نرخ هفتگی متال بولتن در خصوص نرخ شمش صادراتی ایران در تاریخ دوم ماه می؛ ۴۸۰ الی ۵۰۰ دلار به ازای هر تن فوب بود در حالی که نرخ همین کالا در هفته گذشته ۴۹۵ الی ۵۰۵ دلار به ازای هر تن فوب بوده است.

پیش خرید اخیر صورت گرفته بیلت صادراتی ایران توسط مشتریان خلیج فارس، حدود ۵۰۰ دلار به ازای هر تن فوب گزارش شده است..

قیمت میلگرد اصفهان

بازارهای سهام دنیا بالاترین افت یک هفته ای خود از میانه مارس را تجربه نمودند

این هفته بازارهای سهام دنیا تحت فشار تنش های تجاری میان چین و آمریکا و رشد ارزش دلار افت قابل توجهی را تجربه نمودند. سرمایه گذاران چشم به انتشار آمار اشتغال و دستمزدهای آمریکا بسته اند تا تصویر واضح تری از تصمیمات فدرال رزرو به دست آورند.

شاخص MSCI که بازار سهام ۴۷ کشور را رصد می کند، امروز کمتر از ۰/۱ درصد رشد یافت در حالی که در مجموع هفته را با ۱/۲ درصد کاهش به پایان برد. این بالاترین کاهش هفتگی از هفته منتهی به ۲۳ مارس محسوب می شود.

افزایش بازارهای سهام اروپا، افت امروز صبح در آسیا را تا حدودی آفست نمود. در این میان، ارزش دلار در برابر ارزهای مهم دنیا مجددا افزایش یافت و کل کاهش ارزش در سال ۲۰۱۸ را بالانس نمود. این سومین هفته متوالی افزایش ارزش دلار می باشد.

سرمایه گذاران منتظر انتشار آمار اشتغال آمریکا در آوریل می باشند و برآوردها مبنی بر تضعیف بازار نیروی کار در گزارش آوریل می باشند. اما بحث مهم در محاسبات آنها میزان افزایش دستمزدها می باشد.

افزایش مجدد دستمزدها می تواند نیروی محرکه ای به فدرال رزرو جهت تغییر رویه افزایش تدریجی نرخ بهره بوده و محاسبات سرمایه گذاران را به هم بریزد.

افزایش احتمال وقوع جنگ تجاری

از سوی دیگر، اعلام نتایج مذاکرات تیم تجاری آمریکا با چین در راستای اعمال یا عدم اعمال تعرفه های اخیر، عامل مهم دیگریست که در تصمیمات سرمایه گذاران نقش مهمی را ایفا می کند. با توجه به بازگشت زودهنگام مذاکره کننده ارشد تیم آمریکایی به واشنگتن، انتظار انجام مذاکرات سازنده چندان بالا نمی باشد و احتمال وقوع جنگ تجاری بیش از پیش حس می شود.

با افزایش ارزش دلار، تقاضا برای کامودیتی ها کاهش یافته و نفت سبک آمریکا با ۰/۲ درصد کاهش به ۶۸/۲۹ دلار به ازای هر بشکه رسید، در حالیکه نفت خام برنت با ۰/۳ درصد کاهش به محدوده ۷۳/۳۸ دلار/بشکه وارد شد. طلا نیز با افت ۰/۱ درصدی به کانال ۱۳۰۹ دلار/اونس رسید

۰
۰رای
این پســت برای شما مفیــد بود ؟
 • ۵عالی بود
 • ۳خوب بود
 • ۲معمولی بود
 • ۱بد بود

پیشنهاد می کنیم مطالعه کنید

0

سوالات و نظرات کاربران

نمایش موافق ترین ها
  0

  سوالات و نظرات کاربران

  اختیاری